mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod peliculiar 25. 11. 2020 14:39

dr._lukas píše:Mám dotaz, jak těch 8 cílů za 0,9% co nejrychleji nakrmit doplna na 100 tisíc?

Cíle splníš tak, že budeš mít v každém z nich 100 000 Kč, které tam nějakým způsobem pošleš, což lze bez ohledu na trvalé příkazy a platby kartou. Ano, čulibrk má pravdu.
Kdo má zájem o Twisto či Skip Pay a chce bonus 500 Kč mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr._lukas 25. 11. 2020 15:11

Díky za podněty. Volal jsem na infolinku, aktuálně bonus za založení už není a nový úrok je bez časové garance.
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod goropes 25. 11. 2020 15:44

a když je na jednom cíli přes 100k, např. se připíšou úroky, úročí se aspoň těch 100k maximální sazbou 1,2 (nově 0,9%) nebo celý cíl bude mít nižší úročení?
Jde o to, že když tam mám 99999 a pak mi tam skočí úroky cca 85,-kč, jestli se musí hned vybrat?
goropes
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 25. 11. 2020 15:56

Dostanes nulový urok. Za všechno.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ROlda78 25. 11. 2020 15:56

bože! furt tu někdo bude řešit koruny, měj tam méně a je
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drummond 25. 11. 2020 15:59

Chtěl bych se těch, kteří mSpoření s mBank už mají, zeptat: lze ten cíl nakrmit jednou a je od toho pokoj, nebo tam musím mít u každého navolenou nějakou formu přikládání prostředků (ať už procento z transakce kartou, nebo trvalý příkaz z mKonta apod.)? Prostě jde mi o co nejjednodušší obsluhu, založit, vytvořit cíle, narvat tam přes mKonto 8 obálek a tím to končí. Jinými slovy mít to jako obvyklý spořící účet. Je toto možné, nebo musím provozovat nějaké další opičárny? Díky
drummond
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Gordon_F 25. 11. 2020 16:18

Jde obojí. ALE! Pokud tam pošleš 99.999,- a připíší ti úroky, okamžitě padáš do úročení 0%. Tedy úroky musíš okamžitě po připsání "odepsat" (převést jinam). Anebo pošli jen 99.500,- a pak opravdu nemusíš půl roku nic dělat a peníze ti "vydělávají". :-)
Ty mOpičárny musíš jen zadat při definování těch obálek - je to pěkný mVopruz to všechno definovat.
Gordon_F
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Havers 25. 11. 2020 19:56

Překročení zůstatku 100 000 Kč na mSpoření o částku připsaného úroku nemá negativní vliv na výši úročení celého vkladu.
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod Haremheb22 26. 11. 2020 03:15

Co když narvu všech 8 cílů třeba na 95k a pak všechny pozastavím? Bude se i nadále úročit, když budou pozastaveny na dobu neurčitou?
Haremheb22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 26. 11. 2020 08:25

Haremheb22 píše:Co když narvu všech 8 cílů třeba na 95k a pak všechny pozastavím? Bude se i nadále úročit, když budou pozastaveny na dobu neurčitou?


A čo si predstavujete pod takým pojmom pozastavím. Kefalín? :roll: OMG co tady lidi vymýšlíte? Tahle debata tady byla několik měséců zpět, úplně nesmyslná. Dejte tam 99K a rok nemusíte nic řešit. :roll:
Chcete nějaký bonus? Kódy (Twisto 150 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PULPANM 26. 11. 2020 08:32

Tak tak Lol Phirae
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod Haremheb22 26. 11. 2020 08:50

Lol Phirae píše:
Haremheb22 píše:Co když narvu všech 8 cílů třeba na 95k a pak všechny pozastavím? Bude se i nadále úročit, když budou pozastaveny na dobu neurčitou?


Pozastavím, jako že pozastavím :). Tlačítko vedle zrušit cíl. Až tam dám těch 99k, tak už tam nechci posílat ani korunu. Ani trvalák ani procenta z nákupu apod. No a když to teda pozastavím, bude se to úročit, nebo tam musím posílat aspoň tu jednu korunu přes trvalý příkaz?

A čo si predstavujete pod takým pojmom pozastavím. Kefalín? :roll: OMG co tady lidi vymýšlíte? Tahle debata tady byla několik měséců zpět, úplně nesmyslná. Dejte tam 99K a rok nemusíte nic řešit. :roll:
Haremheb22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 26. 11. 2020 09:06

Žádné tlačítko pozastavit vedle tlačítka zrušit nemám. (V mobilu. Příšerné IB odmítám používat.) Úročit se to samozřejmě bude dál. 99,9% místních lidí tam jednorázově převede peníze a nic dalšího tam neposílá. Furt dokola.
Chcete nějaký bonus? Kódy (Twisto 150 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Gordon_F 26. 11. 2020 14:21

Havers píše:Překročení zůstatku 100 000 Kč na mSpoření o částku připsaného úroku nemá negativní vliv na výši úročení celého vkladu.


Na zmíněný úrok dosáhnete, když na účtu máte maximálně 100 tisíc korun. Při překročení této hranice – byť jenom o jedinou korunu – spadne úročení celého zůstatku (tedy i s částí do 100 tisíc) na prakticky nulovou sazbu 0,01 %. Nad limit se lze dostat i nechtěně – kvůli postupnému připisování úroků.

Zdroj: https://www.penize.cz/sporici-ucty/4223 ... da-aspon-1

-- 26. 11. 2020 14:31 --

Mám na mSpoření asi 3k a příchozí/odchozí platbu, ani platbu kartou jsem neudělal už asi tři měsíce. I tak se ty 3k úročí.
Gordon_F
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Havers 26. 11. 2020 22:11

To Gordon_F:

Píšu to z vlastní zkušenosti!
Když jsem kdysi překročil zůstatek na mSpoření 100 000 Kč připsanými úroky, úročení se mi nesnížilo.

Můžeme požádat Finmxperta o potvrzení, jak to je. :-)
Havers
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků