mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod drkarel 3. 12. 2020 09:32

Pakárna je to slušná (zakládal jsem jich najednou 8+8, mimo pracovní dobu), vůbec jsem si nebyl jistej, co dělám, ale povedlo se a schvalování trvalo tak minutu. Já teda nejsem úplně náročnej na IB a SB, ve všech se nějak orientuju, ale v IB mB se orientuju o dost hůř. Tedy nový IB Creditas mě taky dostalo, jednak jsem tam nenašel šablony (moc dlouho jsem nehledal), jednak mi chvíli trvalo než jsem se zorientoval v blbým příkazu k úhradě. Zlatý normální políčka s popisky.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod peliculiar 3. 12. 2020 11:36

Já měl cíle "předpřipravené" z minulosti. Nyní došlo na přesouvání peněz a zjistitl jsem, že je musím upravit (názvy, částky), takže jsem to vlastně téměř celé předělával. Naštěstí byl každý cíl schválen do dvou-tří minut. Nicméně cíle se mi pomíchaly. Nejsou v pořadí v jakém jsem je chtěl, kvůli tomu, že jeden jsem zachoval, jeden přidal a ostatní upravil. Nenašel jsem možnost je seřadit podle svého. Každopádně je to strašný oseRRR.
Kdo má zájem o Twisto či Skip Pay a chce bonus 500 Kč mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milanBrno 3. 12. 2020 12:44

A proc jsi to predelaval? To nejsi schopny to udelat hned napoprve? Nemluve o tom, ze na castce vubec nezalezi, takze jsi nic menit nemusel...(ale spatna je samozrejme banka)...
Telekomunikace: Neomezene volani a sms + 20GB za 666kc/mes.
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Revolut , SkipPay , Twisto , Curve , Plutus , Portu , RONDA , RB , Indigo , Coinmate , Anycoin , Trading212 atp.)
Zabava: HBO MAX za 50kc
milanBrno
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod .357 3. 12. 2020 12:53

Pokud si to ještě dobře pamatuju, tak jsem si to naťukal v mobilu asi tak za dvacet vteřin, okamžitě se mi to objevilo v seznamu cílů a mohl jsem tam hned poslat prachy. Takže u mě dobrý...
.357
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 3. 12. 2020 13:50

philmencz Tak dej info, za jak dlouho ti to schvalili, odhaduji, ze to trva 0-100 minut podle okolnosti.
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus nyni 1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni >10%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peliculiar 4. 12. 2020 15:46

milanBrno píše:A proc jsi to predelaval? To nejsi schopny to udelat hned napoprve?

Situace se od zakládání původních cílů změnila, pojmenování nebyla vyhovující i vzhledem k vkládaným prostředkům. Měl jsem víc hromádek s částkami nad 100K. Pak nepřekvapí, že když je na nějaké hromádce třeba 210K, tak nevyhovují tři různé cíle s různým jménem - prostě by se to pletlo. Nemusíš ze mě hned dělat idiota ...
Kdo má zájem o Twisto či Skip Pay a chce bonus 500 Kč mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod philmencz 5. 12. 2020 15:25

Tak po 3 dnech se zadařilo zprovoznit mSpoření s cílem....ale je to jen v lidech na call centru - první i druhý den jsem volal na call centrum, trpělivě vysvětloval, že opravdu nechápu, proč trvá tak dlouho "schválení" mého cíle (navíc předdefinovaného mBank, mnou jen upravený limit), odpověď vždy "čekejte trvá to i několik hodin až dní", ve čtvrtek, tj. 3 den od podání první žádosti o mSpoření jsem využil Chat v IB, který od prosince zavedli a až tam mi pán dokázal pomoci, žádost zrušil a zeptal se mě, jestli se má pokusit ji zadat novou on a nebo si zadám sám. Provedl jsem poté sám a oba cíle byly hotovy do cca 2min. Omluvil se, že to byla zřejmě technická chyba a žádost se zacyklila a už to předtím mohly stejně řešit kolegyně, tak se omlouval i za ně :-)

Á propo.....mBank někde dávala oficiálně vědět, že zvýšila FEE u mKarty Svět MC i Visy z 0,2% na 0,4% od 1.12.2020? Já to nikde ofiko nezahlédl...ale je tomu tak.
philmencz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 1jorgos 5. 12. 2020 15:51

philmencz píše:Á propo.....mBank někde dávala oficiálně vědět, že zvýšila FEE u mKarty Svět MC i Visy z 0,2% na 0,4% od 1.12.2020? Já to nikde ofiko nezahlédl...ale je tomu tak.


napsala to, ve vsi tichosti, jako poznamku ke kurzovnimu listku
1jorgos
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ROlda78 5. 12. 2020 16:37

philmencz píše:zvýšila FEE u mKarty Svět MC i Visy z 0,2% na 0,4% od 1.12.2020
husté, díky - čekal jsem, kdy to zmrví
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tmx643 5. 12. 2020 17:03

Tak zmrví je dost silné slovo, on ten samotný kurz VISA je skoro 0,5 % od středu, takže to není tak markantní, ale nepotěší to, no... Čekal jsem, že ostatní je budou následovat a zlepší kurzy, ve skutečnosti to je naopak a jejich konkurenti spíš odpadali... Takže se tomu ani moc nedivím.

Edit: koukám, že tedy aktuálně euro na VISA za 26,685. ČSOB po aplikaci toho 1,5% zahraničního cashbacku by bylo za 26,723. To už je skoro stejně.
Naposledy upravil tmx643 dne 5. 12. 2020 17:09, celkově upraveno 1
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod hgfdsa 5. 12. 2020 17:09

A co mKreditka eshop od Mastercard, nemá už lepší kurz při platbě v Eurech než mKarta Visa Svět?
hgfdsa
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod ROlda78 5. 12. 2020 18:14

to jsi vedle, karty od mBank mají jedny z nejhorších kurzů
mKarta Svět je jen vyjímkou!!
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hgfdsa 5. 12. 2020 20:16

Díky.
hgfdsa
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod psovod78 5. 12. 2020 21:30

Hm, rikal jsem si ze nebudu drzet Hello (v tech jejich vyjimkach aby se prase vyznalo) kdyz mam mKartu Svet, ale koukam ze mKarta bude brzo nepouzitelna.
psovod78
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod philmencz 6. 12. 2020 14:14

Možná to je kvůli asociacím, protože i ty musely jít s pravdou ven, Mastercard má přirážku/marži u EUR zřejmě 0,1% a VISA 0,22 nebo 0,23%, poté k tomu přistupuje marže banky....i u dalších měn má VISA mnohem větší marži než MC, ta u EUR je de facto nejmenší ...když někdo víc cestuje a využívá především EUR nebo USD, je asi lepší opravdu mít účty v těchto měnách a nakupovat měnu na online trhu.
philmencz
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků