mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod gogo fin 1. 2. 2017 13:50

Děkuji, takže pokud to dobře chápu, tak mě se to snad netýká (KK mám zablokovanou a to inkaso nejspíše myslíte nastavení 100% automatickou splátku KK a to mám zrušeno - nastavil jsem 0%)!
Nejlepší by opravdu bylo mBanku zrušit, než pořád sledovat, co na nás chystá, jenže je to proces dost zdlouhavý. Nejdříve zrušit úvěrový produkt (v mém případě kreditní kartu), pak výpovědět účet. Ke všemu třeba ověřený podpis a se vším na poštu (kiosek mám 45km). Mezitím mi párkrát něco vrátí, že tomu něco chybí. Já doufám, že to umožní časem zrušit po ověření přes e-mail, nebo telefon, nebo zkrachuje úplně a účet mi zruší ona. Nebo se stane něco zázračného a mBanku probudím k životu! Pokud bych ale měl pro nic za nic (za mrtvý účet) platit 29kč, tak mi nezbude nic jiného, než se k té výpovědi "dokopat".
gogo fin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod basmatii 1. 2. 2017 17:20

Franklin píše:Podmínky se změnily zcela zásadně.

Dokaž nám, že nejsi lenoch. Na hlavní stránce mBank najdeš odkaz „Sazebník“. Asi během minuty zjistíš, vo co go.


Na sazebník jsem se díval, tam jsem ten poplatek samozřejmě našel, nicméně jsem měl zafixováno, že vedení kreditky je při povoleném přečerpání a absenci debetky také zdarma - ikdyž to není v ceníku explicitně uvedeno. Přečetl jsem si sazebník znovu a pořádně a už tomu rozumím. Fajn, takže je to v pořádku, moje nepozornost, hezký večer!
basmatii
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Prologer 2. 2. 2017 12:33

Ohledně mKonta Business - první platbu jsem proved přesně před 60 dny a také zatím žádný bonus.
Pokud ho někdo dostanete, tak dejte vědět. Jinak tam plánuji příští týden podat reklamaci. Ale samozřejmě bych raději aby se to vyřešilo samo, ať na sebe člověk zbytečně nepřilákává pozornost...
Rád vás doporučím do Crypto.com, Revolut, Plutus apod. Napiště PM
Prologer
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod srato 3. 2. 2017 13:51

Zapomněl jsem na trvalou platbu do jiné banky. Ráno jsem to zjistil, převedl peníze a provedl odeslání v 6:30. Pošle to mBank ještě dnes nebo až v pondělí? Už si nepamatuju kdy je deadline. Díky
srato
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod osobne2 3. 2. 2017 13:52

dnes
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod Franklin 3. 2. 2017 13:54

Deadline je v 8:00 v pracovní dny.
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod srato 3. 2. 2017 14:03

Děkuji
srato
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cz01 4. 2. 2017 21:08

V lednu jsem si zažádal o kk u mBank, ale díky neschopnosti jejjich personálu jsem byl podepisovat smlouvu o zřízení mkonta teprve tento týden a příští týden by se prý měl stihnout zbytek. Při zřizování jsem, ale od bankéřky dostal informaci, že kk lze sice splácet z cizího účtu, což jsem měl v úmyslu takto praktikovat, ale musí se minimálně 3% splatit přes mkonto. Tuto informaci jsem nikde neviděl, tak jsem se u bankéřky ještě jednou ujišťoval, zda to tak skutečně je a ona to potvrdila. Jelikož nehodlám mkonto aktivně využívat (na to mám jinou banku :-) ), tak mi to zbytečně komplikuje splácení.

Můžete mi někdo prosím vyvrátit / potvrdit, že se skutečně musí splatit min 3% přes účet mbank?
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod qwertz375 4. 2. 2017 21:15

A co si nejdřív přečíst obchodní podmínky ke smlouvě?
qwertz375
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Franklin 4. 2. 2017 21:24

cz01: Ta soudružka z mBank je lehce zmatená a míchá různé věci dohromady. Možná se právě vrátila ze školení, kde moc dobře neposlouchala. Přesně to odpovídá tomu, co říkám dlouhodobě: všichni šikovní lidé dávno pracují v jiných firmách.

Pokud stihneš splatit kreditku před datem splatnosti, můžeš tak učinit ve 100% výši klidně z cizí banky přímo na účet kreditky. Dlouhodobě to tak provozuju a vše funguje.

Mnohem zajímavější situace ale nastane, pokud ty sám ruční splátku neprovedeš vůbec anebo pokud ruční splátkou nepokryješ 100% dluhu z výpisu. V tu chvíli nastává čas pro automatickou splátku a minimální splátku. Zde doporučuji prostudovat si příslušný paragraf z Podmínek:

Automatická splátka se provádí vždy z mKONTA klienta. Klient je povinen zajistit prostředky na mKONTU ve výši Minimální splátky nejpozději k datu její splatnosti. V případě, kdy na mKONTU nebude dostatek prostředků k provedení automatické splátky, mBank provede z mKONTA automatickou splátku ve výši Minimální splátky. Pokud na mKONTU nebude k datu splatnosti Minimální splátky dostatek prostředků na úhradu celé Minimální splátky, automatická splátka neproběhne.

Poznámka: Minimální splátka je buď 3% anebo 50 Kč, podle toho, která z těchto hodnot je vyšší.
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod hannys85 6. 2. 2017 20:36

Nevíte jak dlouho trvá než uvidím nově založené mspoření v bankovnictví ? Člověk by řekl, že ho uvidím hned, když už mi tři dny zpět poslali email, kde mě informují o zřízení účtu.
hannys85
Nadšenec

Odeslat příspěvekod .357 6. 2. 2017 20:39

Díval ses pořádně? Já ho tam měl hned...
.357
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 6. 2. 2017 20:39

A kde se na to mSpoření díváš? K němu se musíš proklikat přes "Moje Finance" - "Spoření" - "Pravidelné spoření", v přehledu účtů ho neuvidíš... To je přece jasné jako facka, polská garážová logika. :mrgreen:
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Franklin 6. 2. 2017 20:47

Mně se alespoň na stránce „Moje Finance - Shrnutí“ zobrazuje zůstatek mSpoření v zeleném pruhu „Termínované vklady a pravidelné spoření“. Není to ideální, ale vzhledem k tomu, že žádný termíňák nemám, je to zároveň zůstatkem mSpoření. Obávám se, že po vyčerpání rozpočtu ¾ miliardy Kč na nové IB se ničeho lepšího už nedočkáme. :mrgreen:
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod .357 6. 2. 2017 20:56

V aplikaci je v seznamu účtů až na posledním místě...
.357
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků