mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod drkarel 25. 12. 2019 09:09

Tak zřejmě sis nastavil potvrzování přes aplikaci a ne přes SMS, tak se nesmíš divit (aniž bych chtěl mB nějak obhajovat).
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod marvy 25. 12. 2019 09:12

Jo vlastně máš pravdu, opravdu,dal sem tam pak otisk, na potvrzování a přihlašování. :-))
No to nemění nic na tom, že tedy bych si to rád propojil a prostě mi to pořád píše, že se mé udaje neschodují,
což je pěkná blbost. ;-)
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod hopo.hopo 25. 12. 2019 09:22

antoushek píše:Tak to je dobré, také bych nejradši zrušil, ale bojím se, že by se s tím zrušilo i navázané mSpoření a tím bych přišel o bonusy z kreditky.


Rušil jsem mKonto přes mobilitu a zrušili mi všechny účty.
hopo.hopo
Nadšenec

Odeslat příspěvekod antoushek 25. 12. 2019 09:35

marvy: No příjmení matky je jen bezpečnostní otázka, jako odpověď tam nemám nastaveno skutečné rodné příjmení matky. Tak jestli jim třeba neodpovídáš nesprávně?
antoushek
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod philmencz 25. 12. 2019 09:44

marvy píše:Jo vlastně máš pravdu, opravdu,dal sem tam pak otisk, na potvrzování a přihlašování. :-))
No to nemění nic na tom, že tedy bych si to rád propojil a prostě mi to pořád píše, že se mé udaje neschodují,
což je pěkná blbost. ;-)


Mně pomohlo, že jsem rč. zadal včetně lomítka a pustilo mě to dál.
philmencz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marvy 25. 12. 2019 09:52

anthousek: to opravdu ne, dal sem skutečné, nic sem nevymýšlel.

philmencz: vyzkouším díky. :-)
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 25. 12. 2019 10:25

antoushek píše:Tak to je dobré, také bych nejradši zrušil, ale bojím se, že by se s tím zrušilo i navázané mSpoření a tím bych přišel o bonusy z kreditky.

Pokud máš u mBank jakoukoliv kreditku a čerpáš odměny, tak mKonto fakt zrušit nelze, mSpoření je na něj přímo napojené. Navíc mKonto bývá ve smlouvách kreditky nastaveno jako účet, ze kterého by mBank inkasovala minimální splátku, pokud bys na splacení zapomněl (to ale možná lze změnit, odměny na mSpoření svázané s mKontem ale ne). Mají to šikovně vymyšlené, aby klienti využívali co nejvíc jejich produktů :).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod marvy 25. 12. 2019 12:45

philmencz: tak to bylo tím lomítkem

již je vše OK, podání výpovědi podepsané v IB. :-)

minarjo: ne ne já u nich nic jiného nemam. 8-)
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 26. 12. 2019 17:56

Pro zajímavost jsem si přepočítal pár operací, nakolik se vyplatí/nevyplatí mB Svět oproti kartě s čistým kurzem asociace MC:

Datum Měna Kurz mB Kurz MC mB/MC
27.9. THB 0,7748 0,7738 -0,13%
20.10. THB 0,7715 0,7643 -0,94%
25.10. USD 23,16 23,07 -0,39%
3.11. USD 22,98 22,91 -0,31%
20.11. USD 23,29 23,12 -0,74%
5.12. USD 23,31 23,09 -0,95%
Průměr -0,6%

Vycházím mi teda, že Svět není špatná volba. Ta průměrná ztráta na kurzu oproti MC 0,6 % není, tj. 600,- Kč na 100 tis., se ještě dá a je to univerzální prostředek, jak z korunového účtu vybírat přes bankomat nebo platit. Není ale nejlepší.

Alternativy, které k dispozici:
Kreditka HB - tady by pro 5 výběrů po 20 tis. (můj způsob použití) vyšlo na poplatcích na 5 x 80 = 400,- Kč. Na výběrech bych ušetřil teoreticky 200,-. Při výběru menších částek by to vyšlo ještě méně. Pro placení je HB lepší.
Zlatá debetka UCB navázaná na EUR účet - tady by byly výběry i platby za kurz asociace, tedy nejlevnější. Ale vzhledem k nákladům na doplnění EUR cca 80,- Kč za 1000 EUR a souvisejícím starostem a prodlevám těch teoreticky ušetřených 320,- Kč za to myslím nestojí. Stálo by za úvahu, pokud bych měl příjem v EUR, byl by mimořádně dobrý kurz nebo bych plánoval vyšší průtok peněz. Jinak spíš záložní varianta.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 12. 2019 07:42

Pamatujete Powalece z mFóra? Tak včera jsem si s ním dal sraz v Tbilisi :)
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 30. 12. 2019 00:20

Nejakej polskej rentier?
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ROlda78 1. 1. 2020 15:49

Jaký je min úvěr. rámec na mKreditkach?
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 1. 1. 2020 23:18

@ROlda78:
Pokud se nic nezměnilo od mého online sjednání druhého typu mBank kreditky před cca 8 měsíci, tak 10 tisíc Kč, sám jsem si ho tak zvolil (u mBank není s přebíjením a limitem plateb nad rámec žádný problém).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Matlal 4. 1. 2020 11:49

minarjo píše:@Pajkyt a ostatní netrpěliví:
Odměna se vyplácí až do Vánoc, čekej jí nejdřív 10 dní od založení. Já první dostal 4.12. (založeno hned první den akce, tuším 27.11.), ale za založení jen o den později odměna došla až 9.12. Zkrátka nestíhají, velmi mnoho lidí to oslovilo. A že hranice 5000 padla je také možné.

Jinak i mamka v mobilní aplikaci měla v těch úvodních kruzích jen nabídku sjednání, na zůstatek se to samo opravilo cca za 3-5 dní od plné aktivace. Odchozí platby ale nemůže zadávat doteď, ani v tom není sama :).

Ja v tom kruhu v aplikaci nevidim zustatek ani mesic od aktivace a manzelka uz to ma nekolik mesicu. Da se to nejak upravit ručně?
Matlal
Návštěvník

Odeslat příspěvekod minarjo 4. 1. 2020 11:53

Jedině reklamovat a reklamovat, moje mamka sice zůstatek v kruhu už má, ale odchozí tuzemské platby ani teď několik týdnů od sjednání nefungují stále (a první emailová reklamace před Vánoci je stále bez odezvy). Proto jsme bonus za sjednání+úvodní aktivační platbu převedli z mBank pryč v eurech přes SEPA platbu, ta paradoxně narozdíl od domácí platby funkční je.
Jo a ještě doporučuji v mobilní appce v menu z levého horního rohu otevřít Nastavení-Moje výdaje a tam vypnout Zobrazovat stav výdajů. Tím zmizí úvodní z mého pohledu zbytečný kruh s výdaji dle historie účtu, trvalých příkazů atd, výchozím kruhem po přihlášení je pak ten zelený se zůstatkem mKonta (ale až tehdy, co to mBank dá všem do pořádku)
minarjo
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků