mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod retron 21. 6. 2019 11:39

tak zvlášť pokud si dával výpověď z důvodu změny podmínek, což je k 1.7. tak to logické je, kdyby to bylo standardně, tak věřím, že to budou chtít doplatit s posledním výpisem. mKreditku už jsem rušil, ale nejdřív jsem jí doplatil, RB Life to samé, ikdyž tam poslali poslední výpis, je to úvěrový produkt a tak by se k tomu mělo přistupovat, zvlášť když zesplatnění se negativně projevuje v registrech.
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 21. 6. 2019 13:52

To je poměrně připomínka k věci (výpověď s okamžitou platností).
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod octaviampi 21. 6. 2019 14:36

Šlo to s měsíční lhůtou. Odměny nejsou pro délku lhůty relevantní.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod xxx777 21. 6. 2019 16:21

Jak je to prosím z příchozí platbou v eur do mBank? nemůžu to najít, je to tragické jak placení kartou nebo je to výhodné jak vratka na kartu? Tuším, že budu muset zřídit eur účet u FIA a pak to hnát přes devizovou, pokud někdo víte o něčem méně komplikovaném byl bych vděčný...
xxx777
Návštěvník

Odeslat příspěvekod retron 21. 6. 2019 17:17

platba EUR je sice “zdarma” ovsem automaticky prepičet svinským kurzem
na tohle je asi nejlepsi Revolut
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dalich 22. 6. 2019 08:01

Není to logiš. Když jsem rušil rozčerpanou kreditku u ČS a dal jsem výpověď, začala běžet výpovědní doba, okamžitá blokace karty. Ale dál běželo bezúročné období a přišel poslední rozčerpaný výpis. Ten jsem v poslední den splatnosti ve 100 % uhradil, pak sbohem a šáteček. Maximálně korektné přístup.

Mimochodem k mBank:

9.1.3. Ukončení Smlouvy výpovědí nemá žádný vliv na existenci dluhů klienta vůči mBank (spočívajících zejména v nezaplacených pohledávkách z Karty či jiných pohledávkách mBank), které vznikly za dobu existence Smlouvy. Je-li Smlouva vypovězena, stávají se veškeré pohledávky z Karty splatné k poslednímu dni výpovědní lhůty
https://www.mbank.cz/informace-k-produk ... -karty.pdf
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod drkarel 22. 6. 2019 13:31

Takže to zřejmě není ani v souladu s podmínkama.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod minarjo 22. 6. 2019 13:52

Pokud jsi ale podal výpověď z důvodu změny jejich podmínek, které vstupují v platnost už v pondělí 1.7., tak výpovědní doba a doplacení mělo v tomto případu být ve zkrácené lhůtě do 30.6., kvůli víkendu tedy vše doplaceno už do pátku 28.6., ne? Možná proto to zesplatnili, když doplacení by mělo být už za týden. Bude zkrátka rozdíl, jaká výpověď se podá. A pokud tato ve zkrácené lhůtě, že jsi nesouhlasil s podmínkami od 1.7., je myslím jasné komplet ukončení/doplacení před tímto datem.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod dalich 22. 6. 2019 15:04

Výpověď nemůže být ve zkrácené době jen proto, že se od 1. 7. mění podmínky. To se v dobrých vztazích nedělá, což mě od mBank nijak nepřekvapuje. Se jí na to zeptám :-)
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod wit.cz 22. 6. 2019 20:39

Nesouhlasem s podmínkami dochází k okamžitému zrušení, bez ohledu na účinnost nových VOP. Na tom se něco změnilo?
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod octaviampi 23. 6. 2019 07:24

Par poznamek:
- meni se jen bonusovy program, i proto jsem daval vypoved ve standardni lhute (nejde o zmenu cen ani VOP), abych predesel jejimu zamitnuti
- jsou varianty vypovedi okamzite pri zmene podminek, k datu novych cen/vop nebo vypovedni lhuta 1 mesic
- v mbank i jinde jsem zatim praktikoval nekolikrat dalichem popsany postup
- jsem zvedav na zpusob reseni
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 23. 6. 2019 14:41

Nevíte, kdy plánuje mBank nasadit okamžité mezibankovní převody?
Mám hlavní účet ve Spořitelně (ERSTE), ta je dávno podporuje, ale k ní se přidala zatím jen Airbank.
s mKarta Svět by se docela hodilo mít možnost udělat i o víkendu okamžité "dobití" mBank z ERSTE.
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evelista 23. 6. 2019 15:22

zadna banka nedala v poslední době zadne avizo ohledne presneho startu těchto plateb, všechny "zvazujeme, planujeme, …"
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zedna1 23. 6. 2019 23:24

Myslim, ze uz nekde zaznelo, ze do konce tohoto roku by okamzite prevody mely podporovat temer vsechny banky. Takze ve 3. a 4. ctvrtleti se to bude lamat ...
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fc70 25. 6. 2019 11:08

Pro úplnost, konečně zrušili mNázor (kde beztak dlouhé měsíce nic nepřibývalo).
fc70
Přeborník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků