mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xls 30. 5. 2020 04:32

tmx643 píše:Nevypínal sis to DCC a poplatky v nastavení karty?


Ne, na nastavení karty jsem od vydání nešahal.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod minarjo 30. 5. 2020 09:59

@vpe:
Číslo účtu mSpoření nelze použít pro platební styk, platba na něj zaslaná by se vrátila odesílateli, to už se zde řešilo nedávno (a těžko to mBank mezitím změnila). mSpoření je zkrátka napevno spojené s mKontem a musí se zkrátka ručně plnit tak jak jsem psal (nebo i navíc průběžně automaticky, určitou částkou či procentem platby s každou transakcí mKonta nebo platbou jejich kartou, to se vše u mSpoření nastavuje). V podstatě tedy se plní "inkasem" z mKonta, když se to zadává přímo u toho mSpoření coby cíle platby. Stejně tak výběr se zadává u toho spoření a lze vybrat jen na mKonto.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod vpe 30. 5. 2020 11:47

Ok tak jo. Takže poslat 800K na BÚ a tam ručně...
Koukám i na “Zrušili jsme poplatky za převody ze spořicích účtů“

Takže:
A má nebo nemá vliv na ten SÚ nastavení těch účtů? Myslím jako nastavení cíle a způsob odkládání, který nejde vypnout. Nebo pozastavení. Je tam někde zobrazena výše úrokové sazby na zůstatek na tom účtu?

Dedukuji, podle https://www.mbank.cz/informace-k-produk ... tualni.pdf by nemělo... Ale co to pozastavení, aby mi to nestrhávalo z běžného účtu.

Akorát klasická nejasnost, kolik bude úrok v pásmu 100000,01 až 100000,10 ? :-))
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod psovod78 30. 5. 2020 17:59

1.2 do 100k na obalku znamena, ze kdyz prekrocim 100k tak ten urok klesne, nebo je to pasmove? Tusi to nekdo?
psovod78
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Alfréd z hor 30. 5. 2020 19:45

Do 100000 za 1,2, od 100000,01 je těch 0,01 za 0,00 :-)
Alfréd z hor
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 30. 5. 2020 22:35

Ale oni tam mají napsáno 100 000,1 Kč a více, já jenom naznačoval, že neumějí formulovat jasně a určitě.

A jestli je to pásmové, pravděpodobně ano, tak to z toho také jednoznačně neplyne, to bys tam měl 100 000, v pondělí by přišel úrok, a už by se to celé úročilo desetinou procenta ;-)
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Persbrandt 31. 5. 2020 02:09

minarjo píše:K naplnění mSpoření stačí využít tlačítko Vklad v menu toho mSpoření (nikoliv v menu mKonta), tak to je konkrétně ve Smartbankingu (podobné tlačítko je i v IB). Plnění je samosebou výhradně z mKonta.


Dobře, takže plnění toho Msporeni je sice složitější nebo řekněme jiné než u běžného spořícího účtu, ale už se nemusí teda dělat žádné fígle napr. se zadáváním a rušením platebních příkazů jako snad dřív? Msporeni se teď dá naplnit jednorázovým vkladem z Mkonta v libovolné výši, a to třeba i opakovaně, byť se to provádí technicky netradiční formou?
Prostě není pro to plnění Msporeni v praxi nutná žádná skutečná útrata platební kartou, kdyžtak jenom formální v minimální výši (nějaké platby kartou jsou beztak podmínkou té bonusové akce)? Mně teda jednorázové naplnění, kdy to mám zcela pod kontrolou, vyhovuje nejvíce. Pokud by se to dalo takto plnit častěji, tím lépe.

-- 31. 5. 2020 03:30 --

PS To Mkonto jsem si teď v pátek založil v mkiosku. Říkal jsem tomu chlapovi jasně, že chci založit kvůli bonus. akci určitě rovnou i Msporeni. Teďka ale koukám podle smlouvy a IB, že mi ho asi stejně nezaložil, no vypadalo to, že s tím procesem celkem bojoval. Ach jo, takže abych volal na tu jejich linku a zeptal se, zda mám všechno co mám mít, a pokud ne, tak doufám, že mi to tam doplní, přece to není moje chyba...

Kdo jste si to teďka zakládali v akci 1000 + 500, máte to Msporeni uvedené přímo ve smlouvě? Díky
Persbrandt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod suram 31. 5. 2020 05:49

Založíš přes internet za pár sekund.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod y2key 31. 5. 2020 09:00

vpe: 100 000,01 a více - úročí se celý zůstatek 0,01%. Proto nejlepší je hned 1. den v měsíci po přípisu úroků převést jinam. A ani ten den nepřijdeš o úrok 1,2%, protože se bere zůstatek na konci dne.
Jinak šaškování s rušením příkazů jako bylo dříve už není potřeba. Kartu je nejlepší zablokovat a vůbec jí u mKonta nepoužívat, pokud chceš jen mSpoření. Karta by tam dělala binec, kvůli nastavování typu spoření.
y2key
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 31. 5. 2020 09:02

pouzivam kreditku

Coze, jeden halir nad 100 litru snizi cely urok na 0,01% :-)

Takze musis saskovat s hlidanim zustatku - no to jsou vopicarny! Takze jen 99400,- tam preventivne poslat a na beznym uctu nemit nic any se tam neprihazovalo :-))

Prece nebude nekdo 1. den kazdy z 8 uctu prevadet rucne tu 100 korunu (vlastne 85 korun), to by byl asi dobrej ma..r
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod y2key 31. 5. 2020 10:17

Tak teď koukám do IB a mBank u mSpoření připsala úroky již 29.5. Ve VOP mají poslední den v měsíci.
Je tedy otázka, jestli berou výslednou částku pro úročení Datum uskutečnění a nebo Datum zaúčtování transakce.
y2key
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tocassido 31. 5. 2020 11:13

Odměna za doporučení z Března taky stále nepřišla :(
tocassido
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Persbrandt 31. 5. 2020 16:16

suram píše:Založíš přes internet za pár sekund.


Dobre, verim, ze to zvladnu pres IB, ale musim u nich overit, ze tak splnim podminky te bonusove akce, protoze v podminkach je, ze ma byt zaroven zalozeno Mkonto a Msporeni. Ale M konto uz mam, ted uz bych nebyl novy zakaznik, jestli rozumite....Ale co ja muzu za to, ze mi banker zrejme nezalozil zaroven i Msporeni, i kdyz jsem to zadal.

-- 31. 5. 2020 17:47 --

Ono clovek by si asi musel to jednani u mkiosku nahravat, aby to bylo zcela prukazne, ale to uz mi prijde za vlasy pritazene. A podstupovat proces online zakladani se mi moc nechtelo.
Persbrandt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Persbrandt 31. 5. 2020 18:13

Tak jse mvolal na Mlinku, tam sepsal reklamaci na to Msporeni, ze mi to chybne nezalozili rovnou na kiosku, s tim, ze on mi to na Mlince zalozit nemuze a dohodli jsme se, ze si to Msporeni zalozim sam co nejdrive pres IB. Tak jsem zvedav na vysledek reklamace, pry vyrizujou do 15 dnu. Zatim se moc neraduju.
Persbrandt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod peter23p 31. 5. 2020 18:59

tocassido píše:Odměna za doporučení z Března taky stále nepřišla :(

Jo to sme na tom stejně, 3 doporučení a nic
peter23p
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků