mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Persbrandt 31. 5. 2020 19:13

Tak jse mvolal na Mlinku, tam sepsal reklamaci na to Msporeni, ze mi to chybne nezalozili rovnou na kiosku, s tim, ze on mi to na Mlince zalozit nemuze a dohodli jsme se, ze si to Msporeni zalozim sam co nejdrive pres IB. Tak jsem zvedav na vysledek reklamace, pry vyrizujou do 15 dnu. Zatim se moc neraduju.
Persbrandt
Diskutér

Odeslat příspěvekod peter23p 31. 5. 2020 19:59

tocassido píše:Odměna za doporučení z Března taky stále nepřišla :(

Jo to sme na tom stejně, 3 doporučení a nic
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 1. 6. 2020 09:59

Persbrandt píše:Tak jse mvolal na Mlinku, tam sepsal reklamaci na to Msporeni, ze mi to chybne nezalozili rovnou na kiosku, s tim, ze on mi to na Mlince zalozit nemuze a dohodli jsme se, ze si to Msporeni zalozim sam co nejdrive pres IB. Tak jsem zvedav na vysledek reklamace, pry vyrizujou do 15 dnu. Zatim se moc neraduju.

A co si tim pomuzes... nic tim neziskas.
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 1. 6. 2020 11:21

tušíte ceny jedn. variant mZdravi? (teda nejspíš jen pro zajímavost)
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod Persbrandt 1. 6. 2020 14:33

vpe píše:
Persbrandt píše:Tak jse mvolal na Mlinku, tam sepsal reklamaci na to Msporeni...

Proč myslíš že tím nic nezískám? Pokud bude banka slušná, tak uzná chybu zakládajícího bankéře a přizná mi slibovaný bonus. Jiné banky už byly schopny uznat svou chybu.
Ty máš snad s Mbank konkrétní opačnou zkušenost?
Persbrandt
Diskutér

Odeslat příspěvekod evelista 1. 6. 2020 15:04

prece se nenecham pozvat kdyz za samo pozvani mam vic penez, lidi nebudte blby.
Nejde to jinak, proto moje zájmy hledej přímo v mém profilu. Ano, uhodls, jsou tam kódy ING. Miluju. :)
evelista
Diskutér

Odeslat příspěvekod Persbrandt 1. 6. 2020 19:44

evelista: ten koment se tyka jako ceho? Jestli je to reakce na neco starsiho, tak prosim citujte.

-- 1. 6. 2020 20:31 --

Jeste k tomu Msporeni, clovek na infolince mi tvrdil, ze u te cilove castky konkr. Cile vubec neni potreba ji dosporit, ale pri jejim prekroceni muze vzniknout problem, protoze banka Cil zrusi a usporenou sumu vrati na Mkonto. Cili to by byl argument nastavit tu cilovou castku co nejvyssi, prestoze na tom Cíli budu sporit mnohem mensi sumu nebo dokonce zcela m inimalne, jen pro forma.

Jakou mate praktickou zkusenost, stalo se to skutecne nekomu, ze by mu Mbank zrusila nejaky Cíl, protoze ho presporil?
Na zaklade tohoto bych teda nastavil cilovou castku radeji vyssi, nedosazitelnou, ale na druhou stranu mne zase vylekala jedna veta ve VOP, ktera znela zhruba tak, ze kdyz si klient nastavi nejaky Cíl s konkretni cilovou castkou, tak mu banka na zaklade teto cil. castky snad muze stanovit (nebo nevim ted presne jake sloveso tam pouzili), kolik a jak casto ma na ten Cil sporit. A sporeni nejake povinne castky mi prijde jeste vetsi problem nez pripadne zruseni Cile.

Skutecne se to nekomu stalo, ze by mu Mbank predepsala podle zvolene cil. castky, kolik ma pravidelne sporit? Nejake doporuceni je mi jedno, jde mi o to, zda hrozi, ze banka tu sporenou castku skutecne predepise pod pohruzkou sankce, byt by tou sankci max. mohlo byt zruseni Msporeni nebo nepriznani bonusu v ramci akce, uz to by bylo neprijemne, kdyz tomu clovek venoval uricty cas.
Dosud jsem to hcapa tak, ze ta cilova castka a zpusob sporeni jsou ciste formality, tak tohleto mne celkem neprijemne prekvapilo.

Puvodne jsem chtel Msporeni s Mkontem zalozit jen kvuli bonusu. Jakou byste v tomto pripade teda poradili zvolit cilovou castku a typ sporeni, aby to cloveka co nejmin limitovalo, ale abych pritom plnil podminky bonus. akce? Ten typ sporeni dat treba korunu z kazde platby kartou nebo proste jenom pravidelny vklad 1 kč mesicne?
Kdyztak diky

-- 1. 6. 2020 20:40 --

S tim ,ze kdybych potom pojal k Mbank jako instituci duveru a chtel na ten urok 1,2% na Msporeni (ktery momentalne asi nema mezi sporaky moc konkurenci) poslat vic penez, tak si rikam, ze to vzdycky muzu udelat prostrednictvim dalsich Cilu.
Ted bych si ale mel nastavit co nejdriv Msporeni a aspon jeden Cil, abych splnil podminky bonusu. Ale vaham jakou dat tu cilovou castku, aby byla Mbank spokojena a ja tam nemusel davat vic, nez je nezbytne nutne.
Persbrandt
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 1. 6. 2020 21:06

Ano když dáš velký cíl, který nastavené parametry spoření nepokryjí (třeba spoření jen 10 Kč po každé platbě kartou/každém příkazu z mKonta), bude na tebe systém dělat bubu, že takto nelze cíle dosáhnout a bude třeba spořit víc, ale založení/změnu povolí (i proto, že ty hranice lze průběžně měnit). Tak se toho mSpoření stále tolik neboj :D
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 1. 6. 2020 22:35

Persbrandt píše:
vpe píše:
Persbrandt píše:Tak jse mvolal na Mlinku, tam sepsal reklamaci na to Msporeni...

Proč myslíš že tím nic nezískám? Pokud bude banka slušná, tak uzná chybu zakládajícího bankéře a přizná mi slibovaný bonus. Jiné banky už byly schopny uznat svou chybu.
Ty máš snad s Mbank konkrétní opačnou zkušenost?

Muzes mi objasnit, co myslis bonusem v souvislosti s mSporeni? Asi jsem nevo prehledl? JAKY bonus?!

mSPoreni si prece nastavujes SAM ...

Edit: Jo tys nevedel, ze ten urok je pro vsechny, uz te asi chapu... spolknuls jim ty reklamy...
ale bacha kdyz se ti naspori >100000´, utok bude pry 0,01%
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod Persbrandt 2. 6. 2020 00:29

minarjo píše:Ano když dáš velký cíl, který nastavené parametry spoření nepokryjí (třeba spoření jen 10 Kč po každé platbě kartou/každém příkazu z mKonta), bude na tebe systém dělat bubu, že takto nelze cíle dosáhnout a bude třeba spořit víc, ale založení/změnu povolí (i proto, že ty hranice lze průběžně měnit). Tak se toho mSpoření stále tolik neboj :D

minarjo Diky za povzbuzeni. je fakt, ze se toho trochu bojim, protoze je to takovy neobvykly system, ktery clovek dopredu asi plne nepozna, a nechtel jsem se uvazat do nejakeho zavazku. Taky se to tvari jako buhvico, kdyz o ten produkt se musi "pozadat", to opravdu nejakou chvili trva, nez system to Msporeni zalozi, nebo je to hned?
Jinak ty teda rikas, ze pokud nebude v souladu zvolena cilova castka a pravidelne sporena castka, tak system sice udela bubu, ale sporenou castku i cilovou castku muzu de facto kdykoli bez problemu zmenit? V tom pripade se asi opravdu neni ceho bat.

No v podminkach te bonus. akce se uvadi, ze klient "musí mít aktivní alespoň jednu z následujících variant spoření u mSpoření: - Koncovky z transakcí
- Procenta z transakcí
- Fixní částka při uskutečňování transakcí
- Spoření stanovené částky jednou za měsíc"
Takze z toho mi plyne, ze ciste pro splneni podminek bonusu by melo stacit si nastavit pravidelny mesicni prevod aspon 1 kč na Msporeni (pokud to jde) a cilovou castku dat klidne treba jen 100 kč.

Jina vec je, kdybych si chtel na Msporeni prevest nejakou castku ciste dle meho rozhodnuti (a pritom bych tam mel uz nastaveny takovyto "trvaly prikaz", ktery je asi minimalne kvuli podminkam bonusu nutny), tak jednorazovy vklad dle sve volby muzu udelat jenom jednou mesicne nebo libovolne casto? Nebo pujde vubec udelat jednorazovy vklad?

Ted se priklanim k tomu si vytvorit jeden Cíl uplne nizky, jen pro splneni podminek bonusu, kam bych skutecne prevadel pravidelne jen par korun, a pokud bych pak chtel zacit skutecne sporit a vyuzit urok, tak to budu resit prostrednictvim dalsiho Cíle nebo Cílů. Předpokládám, že na kazdem Cíli se logicky musi dat nastavit zcela jiny zpusob sporeni. Tak snad to tak pujde udelat...
A zpatky si penize z Msporeni na Mkonto mohu prevest okamzite kdykoli a prevody jsou zdarma? Diky moc

-- 2. 6. 2020 00:41 --

vpe píše:
Muzes mi objasnit, co myslis bonusem v souvislosti s mSporeni? Asi jsem nevo prehledl? JAKY bonus?!

Tim bonusem myslim 1000 + 500 kč za zalozeni Mkonta spolu s Msporenim, akce by mela stale bezet, pravidla akce jsou uvedena zde: https://www.mbank.cz/informace-k-produktum/dokumenty-ke-stazeni/dokumenty/akce/msporeni_pravidla_chytre-sporeni_kveten2020.pdf
Ale akce je urcena jen pro nove klienty. Ja jsem teda staronovy klient, ale pry to nevadi. Ale jestli jsi stavajici klient Mbank, tak se to na tebe samozrejme nevztahuje.

PS Jinak jsem snad zadne reklamy nespolknul, nemyslel jsem, ze by urok bylo jenom pro nekoho - tuhle posl. vetu jsem asi uplne nepochopil...
Persbrandt
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 2. 6. 2020 03:32

Ji uz to vydym, Spořte chytře.

To vybojujes, vymenis 6-8 majlu a mozna i telefonu, par hodin zivota a priznaji ti to, pokud budes mit tedy nejake dukazy o tom, ze jsi pozadal spravne :-)) Tak dej pak vedet. A zeptej se jich, kdo u nich vymejsi takovehle podminky a jaka udelali opatreni, kdyz ty podminky neumi jejich pracovnici ani splnit :-)
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 2. 6. 2020 05:44

Mám na mSpoření cíl už násobně překročený - je tam (asi přednastaveno, nenastavoval jsem) 1 000Kč a stále v kidu přibývá - takže s tím zrušením (a převodem na mKonto) to asi tak žhavé nebude.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod Persbrandt 2. 6. 2020 08:12

A neposila to Msporeni nahodou implicitne nejake informacni push smsky pri pohybech na uctu apod., za ktere by se pak strhavaly poplatky z uctu?
V ceniku je zminena nejaka cena 2 kc za push sms, ale doufam, ze by si posilani takovych smsek musel klient aktivne nastavit.
No to ostatne asi brzy zjistim...
Persbrandt
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 2. 6. 2020 12:05

U mBank fakt žádné poplatky tohoto typu ani závazky nečekej. V tomto je mBank naopak dobrá, v podstatě cokoliv (kreditka, účet...) lze u mBank při nespokojenosti vypovědět online v IB skrz SMS podpis, jednoduché a účinné.
Ano, při založení jakéhokoliv mSpoření to chce nastavit aspoň jednu možnost pravidelného spoření, aby to šlo vůbec založit. Já nastavil jen 10 Kč z mKonta při každé platbě kartou, tím že mKonto mám typicky se zůstatkem nula Kč, nic se nestrhává a je to ok :). Když už náhodou na mKontě zůstatek mám, tak by se těch 10 Kč při karetních operacích sice posílalo na mSpoření, ale když bych to chtěl odčerpat, není problém, výběr z mSpoření zpět na mKonto lze dělat online v reálném čase a zdarma kdykoliv.

Ještě jedno doporučení: mBank má daleko víc přehlednou appku Smartbanking než IB, doporučuji na vše používat tu (snad vše kromě výše zmíněné výpovědi produktů v ní lze udělat).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod milanBrno 2. 6. 2020 14:06

Az na to ze tam zadna takova moznost neni (odkladani pri platbe kartou)...
Je tam odkladani pri transakci, coz je sice i platba kartou, ale take jakykoliv bankovni prevod!
Proto je mnohem vyhodnejsi si odkladat trvalym prikazem.
Telekomunikace: Mobilni internet 20GB za 500kc/mes. + volani za 1kc/min. (neomezene za 200kc)
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Richee, Twisto, ING, Curve)
milanBrno
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka