mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 13. 6. 2020 08:46

Pouze na Gold.
Chcete nějaký bonus? Kódy (Expobank 300 Kč, Twisto 300 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Diskutér

Odeslat příspěvekod peter23p 13. 6. 2020 09:18

Finmxpert píše:
Markil píše:Já Visa svět objednával hned, jak se objevila kdysi v nabídce a nic jsem neblokoval. Mám teď obě a zdarma... Jestli se podmínky změnily ale netuším

Zmenily...
hledal sem na webu mBank a našel jsem tohle:
Jsem vaším klientem a spolu s mKontem resp. mKontem #navlastnitriko využívám stávající kartu (s delfínem). Můžu si zažádat také o mKartu Svět?

Ano, můžete. Vydání a vedení mKarty Svět a také klasické mKarty je zdarma. Využívat je můžete současně.
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod Finmxpert 13. 6. 2020 09:48

To plati. Ale zadost o kartu vam nabidne mKartu Svět Mastercard, pokud mate delfina Visa.
Finmxpert
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mikka1 13. 6. 2020 14:13

A Mastercard svet ma horsi kurzy?
Mikka1
Diskutér

Odeslat příspěvekod tmx643 13. 6. 2020 14:23

Co poslední dobou koukám, tak lepší (třeba 3 halíře na euro).
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mikka1 13. 6. 2020 16:12

Tak mám tedy objednat Svět Mastercard a tu Visu nerušit?
Mikka1
Diskutér

Odeslat příspěvekod Finmxpert 13. 6. 2020 16:35

Muzete mit najednou mKartu Svet Mastercard i Visa. Bez podminek a zdarma.
Finmxpert
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Persbrandt 14. 6. 2020 04:06

Hodim sem takovy trochu filozoficky dotaz: Berete Mbanku uz jako zcela standardni banku v tom smyslu, ze se nebojite nebo byste se nebali do ni vlozit svoje celozivotni uspory, konkretne na ty tzv. Cile v Msporeni?

Ja vim, ten dotaz zni mozna zbytecne ustrasene, ale prece jen to je polska banka (napr. kartu posilaji primo z Polska, jinak nic proti Polakum), a pokud si pamatuju, tak Mbank neni ani ucastna ceskeho Fondu pojisteni vkladu, i kdyz jsem videl myslim nejaky jejich dokument, ze je ucastna polskeho FPV a ten limit je tam stejny 100000 Eur, takze by to mohlo byt mozna jedno.
Ale v krajnim pripade, kdyby banka nahodou krachla, tak by ta vyplata z pojisteni vkladu z Polska treba mohla byt pro klienta administrativne narocnejsi nebo mozna by se muselo dele cekat na penize, nevim. Navic v dnesni dobe, kdy se uakzuje, ze je najednou klidne mozne ze dne na den temer hermeticky zavrit hranice (coz mi dsriv prislo nepredstavitelne), takze se clovek v pripade nouze vubec nemusi do toho Polska dostat, tak opatrneho cloveka proste napadne, jestli mit svoje uspory pojisteny v sousednim state neni urcite riziko.

Krome toho mi i ten system samotneho Msporeni s temi jeho Cily prijde svou koncepci hodne netradicni a v IB to potom spis vypada jako nejake omalovanky (napr. proc je nutne prirazovat k Cili fotku), ale to je jina vec, to se da asi skousnout, i kdyz mi to proste nejak kazi image seriozni banky...

Napadla taky nekoho ta obava hlavne ohledne toho pojisteni vkladu v PL, resp. primo to nekoho odradilo od vlozeni uspor, nebo jsem prece jen prilis ustraseny a vidim riziko nekde, kde neni? (je fakt, ze v teto dobe si clovek dokaze predstavit leccos...)

-- 14. 6. 2020 05:08 --

A prosim vas, funglnovou Mkartu Svet Mastercard teda neni potreba nejdriv strkat do bankomatu a vybirat s ni penize, staci ji poprve u obchodnika vlozit do terminalu a bude mi fungovat? diky
Persbrandt
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 14. 6. 2020 04:57

Pokud máš dost peněz na to, aby to bylo v principu možné, nikdy je nedávej všechny jedné instituci. A pak už je to téměř jedno, ne?
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 14. 6. 2020 05:24

Bal bych se mozna v pripade techto statu

https://cs.wikipedia.org/wiki/Dluhová_krize_v_eurozóně

Polsko tam neni, tak kvuli ani ne 1/3 limitu pojistenych penez? Ne.
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod HankaDu 14. 6. 2020 10:02

V případě krachu nebudete muset jezdit do Polska. https://www.penize.cz/bezne-ucty/410253 ... cnich-bank
HankaDu
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mikka1 14. 6. 2020 11:44

Nedavej obe vajicka do jednoho kosicku.

Myslim, ze u vetsich castek je prave fajn, ze za cast ruci jiny stat. Zakony zname, ale ceskou ani polskou realitu v pripade krachu ne. Nemyslum si, ze Cechum nebo Polakum se da verit vic.
Mikka1
Diskutér

Odeslat příspěvekod Roger73 14. 6. 2020 15:49

Mikka1: Díky za názor. I když si nejsem jist jestli se dá říct že Fond pojištění vkladů patří státu...
Ale ano, šlo mi o to, jak to vnímáte.

-- 14. 6. 2020 17:01 --
vpe píše:Polsko tam neni, tak kvuli ani ne 1/3 limitu pojistenych penez? Ne.

Tou 1/3 limitu pojistenych penez předpokládám myslíte těch 800000 Kč, které mají mít na Msporeni lepší úrok?
Roger73
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mikka1 14. 6. 2020 17:15

Mě se kdysi někdo ptal, kam uložit peníze, aby v případě krachu banky nespadaly pod ČR. Někdo mi tu odpovídal tabulkou, jaké banky jsou na výběr, mBank je z nich nejjednodušší.
Jen jsem zvědavá, jak dlouho ten úrok udrží.
Mikka1
Diskutér

Odeslat příspěvekod Delitzsch 14. 6. 2020 17:49

mBank patří v mezinárodním srovnání mezi relativně bezpečné banky, protože jejím vlastníkem je zatím stále německá Commerzbank, která je v rámci systému hospodářství SRN strategická, tzn. nemůže padnout. Ani se k tomu tedy neschyluje... :-)
Delitzsch
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka