mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod suram 22. 9. 2020 05:18

Já si myslím, že banku to stojí stejně jako výběr, tedy kolem 1 Eura?
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod RenEdi 22. 9. 2020 10:10

Tak se s Vámi podělím o mou zkušenost s mBank a její službou blokace DCC.

Dne 17. září jsem se pokoušel vybrat hotovost v bankomatech Czestochowe(PL). Mám na své kartě aktivní nastaveni Platby s převodem měny (DCC). S tímto nastavením nešlo vybrat hotovost v bankomatu ING Bank. Přejel jsem tedy přímo do pobočky mBank (Karola Szymanowskiego 1, 42-200 Częstochowa, Polsko) kde se mi nepodařilo vybrat hotovost ani v jednom ze dvou bankomatů na pobočce. Následně jsem vše probíral se zaměstnanci banky, kdy mi bylo vysvětleno, že nemám na účtu pravděpodobně dostatek hotovosti a různé další možnosti. Přejel jsem tedy ještě k bance Paribas a zase neúspěšný výběr. Po této skutečnosti jsem již podruhé volal z mobilní aplikace na infolinku, kde si zaměstnanec linky všiml, že mám aktivní nastavení DCC, toto nastavení mi zrušil a světe div se, bankomat Paribas mi hotovost vydal. Pochopitelně si za tutu transakci připočetl poplatek. Nezvažuje tedy mBank prosím k vysvětlení k čemu je dobré mít aktivní DCC, do všech létáků mBank dopsat, že se tímto chráníme i proti zaúčtování poplatků od mBank Polsko. Považuji toto za neskutečné "slovanství", možné někde v bývalých státech Ruska, ale v "západní Evropě"? Matka "polská mBank" účtuje poplatek za výběr z jejich bankomatů klientům české mBanky? V roce 2020? Ten výběr z banky Paribas mne stál navíc 15,90 zlotych tedy 109,33Kč“
RenEdi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ROlda78 22. 9. 2020 11:06

spíše je divné, že toto někoho překvapí, jinak je to smutné, ale bohužel zcela běžné
nebo myslíte, že jiné matky "českých" bank vám to dají v Belgii, Francii, Německu, Rakousku, Itálii atd. bez poplatku?
nebo si snad myslíte, že by to bylo v tom Polsku bez poplatku s kartou HB! v ATM Paribas
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 22. 9. 2020 11:40

Zase si tam muzes vypnout magneticky prouzek a bezdratovou antenu :-)

To je asi ten duvod, proc to zadne jine banky nenabizi, protoze to chce tak max 1% klientu nebo spise 1‰ pricemz 99% ji h krici, ze neco nekde nefunguje a nejsou schopni si to odemknout.

Jo a v dobe lowcost bank, klidne at si vydelavaji na hejlech, co chteji zbytne a specialni sluzby (vyber z bankomatu), to je trh. Kvuli 109,- to snad ani za to rozcilovani nestoji, ne?
Naposledy upravil vpe dne 22. 9. 2020 11:43, celkově upraveno 1
proletáři všech zemí…
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod octaviampi 22. 9. 2020 11:41

PatrikChrz píše:Zrovna o tomhle jsme se s kamarádem včera bavili, komentoval to "ti lidi fakt nemají co na práci, že vymýšlí takové <->. Kolik na tom asi mohla banka prodělávat, že se vyplatí to řešit, jako by neměla k řešení důležitější věci.

No že to říkáš zrovna ty, kterej jseš schopnej přemýšlet o třicetníku při nákupu rohlíku. Pokud jim dotaz na zůstatek udělají zákazníci ročně v dvacet tisíc případů, tak je to zvýšení příjmu o 200 000Kč. Kdo ví, kolik za to reálně plati a jestli na tom neprodělávali.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod Zedna1 22. 9. 2020 11:48

pedrysek7 píše:Mám dotaz, netušíte, jakou má omezenou transakční historii mBank v internetovém bankovnictví, zda neomezenou či je tam nějaká doba?

Jak to je to v mobilní aplikaci?

Díky za odpověď.

V dobe kdy jsem od nich odesel jinam (2014) to bylo takto:

V novem (zkriplenem) IB byla historie omezena jen na 2 roky, ale slo se prepnout specialnim tlacitkem ("Zmena zobrazeni"?) do puvodni historie (format puvodniho IB), kde byla jiz historie neomezena a sla i takto neomezene exportovat.

Jejich mobilni aplikaci detailne neznam (jen vim ze je obdobne jako jejich IB take zkriplena), tedy nevim.

-- 22. 9. 2020 11:53 --

@RenEdi
No zrovna Polsko se proslavilo jako nejvetsi zlodeji s DCC, takze tento priklad s vyberem v Polsku (s DCC) je vice nez ukazkovy.
Zedňa
Zedna1
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ninaa 22. 9. 2020 11:55

Fox21 píše:Změna v sazebníku od 1.12.2020 - Poplatek za zjištění zůstatku na účtu prostřednictvím bankomatu bude nově 19 Kč (nyní 9 Kč).

MONETA má za dotaz na zůstatek v cizím bankomatu 30 Kč. Za ty dotazy banka musí platit, z mého hlediska je to racionální, že to zdraží, šetří se všude. Kdo má aplikaci, tak to neřeší. Kdo ji nemá, tak musí vydržet se podívat do IB.
Ninaa
Diskutér

Odeslat příspěvekod Milos 22. 9. 2020 16:50

pedrysek7 píše:Mám dotaz, netušíte, jakou má omezenou transakční historii mBank v internetovém bankovnictví, zda neomezenou či je tam nějaká doba?

Jak to je to v mobilní aplikaci?

Díky za odpověď.

Mám u mBank účet od roku 2008 a internetové bankovnictví i mobilní aplikace mi nabízí transakční historii od 1.1.2012. Takže to mají asi omezené na 9 let.
Milos
Diskutér

Odeslat příspěvekod Zedna1 22. 9. 2020 16:55

@Milos
To souvisi s tim, co jsem psal ja o par prispevku vyse.
V roce 2012(-2014) prechazeli v mBank na nove IB a nova historie je k dispozici jen k tomuto datu.
Dale do historie se lze dostat jen pres proklik do puvodnihiho IB a jeho neomezene historie (specialnim tlacitkem "Zmena zobrazeni"?).
Zedňa
Zedna1
Diskutér

Odeslat příspěvekod Milos 22. 9. 2020 18:22

Tak ve stávajícím internetovém bankovnictví se opravdu lze dostat k časově neomezené historii plateb:

V horní liště kliknout na PLATBY, následně na HISTORIE a pak vpravo na tlačítko ZMĚNIT ZOBRAZENÍ.
Milos
Diskutér

Odeslat příspěvekod pedrysek7 23. 9. 2020 03:01

Díky, účet nemám, ale možné o něj uvažuji.

-- 23. 9. 2020 03:12 --

RenEdi píše:Tak se s Vámi podělím o mou zkušenost s mBank a její službou blokace DCC.

Dne 17. září jsem se pokoušel vybrat hotovost v bankomatech Czestochowe(PL). Mám na své kartě aktivní nastaveni Platby s převodem měny (DCC). S tímto nastavením nešlo vybrat hotovost v bankomatu ING Bank. Přejel jsem tedy přímo do pobočky mBank (Karola Szymanowskiego 1, 42-200 Częstochowa, Polsko) kde se mi nepodařilo vybrat hotovost ani v jednom ze dvou bankomatů na pobočce. Následně jsem vše probíral se zaměstnanci banky, kdy mi bylo vysvětleno, že nemám na účtu pravděpodobně dostatek hotovosti a různé další možnosti. Přejel jsem tedy ještě k bance Paribas a zase neúspěšný výběr. Po této skutečnosti jsem již podruhé volal z mobilní aplikace na infolinku, kde si zaměstnanec linky všiml, že mám aktivní nastavení DCC, toto nastavení mi zrušil a světe div se, bankomat Paribas mi hotovost vydal. Pochopitelně si za tutu transakci připočetl poplatek. Nezvažuje tedy mBank prosím k vysvětlení k čemu je dobré mít aktivní DCC, do všech létáků mBank dopsat, že se tímto chráníme i proti zaúčtování poplatků od mBank Polsko. Považuji toto za neskutečné "slovanství", možné někde v bývalých státech Ruska, ale v "západní Evropě"? Matka "polská mBank" účtuje poplatek za výběr z jejich bankomatů klientům české mBanky? V roce 2020? Ten výběr z banky Paribas mne stál navíc 15,90 zlotych tedy 109,33Kč“

DCC přirážka je problém, zvlášť při výběru z bankomatu. Bohužel, ale s tím nic nenaděláme. mBank je jediná banka, která umí alespoň tyto platby blokovat. To je výhoda, ale na druhou stranu člověk z bankomatu nic nevybere. Jen v obchodech se nestane, že platba projde s DCC. (člověk je chráněn)
Mám dotaz, zda se kromě Polska se toto stává v bankomatech tzv. DCC přirážka i třeba na Slovensku, Rakousku, Německu apod. a zda je to tam v každém bankomatu?
Bylo by dobré, aby blokaci DCC plateb měli i jiné banky?
Prý něco chystá i Fio banka, ale je to ve vývoji.

Jen malé info: Byl jsme minulý rok v Polsku. Platil jsem hlavně v hotovosti z české směnárny s dobrým kurzem. Jen jednou jsme kartou KB a.s. platil benzín a při platbě jsem opakoval platbu zlotý, zlotý. Pak jsem volal do KB a.s. na karetní oddělení a byklo to naštěstí bez DCC přirážky. Říkaly, že když se podá reklamace, že to banka i rozdíl vrátí. ( aspoň KB a.s.)

-- 23. 9. 2020 03:26 --

Ještě na mBank dotaz, slyšel jsem v článku, že je banka aktuálně na prodej a hledá kupce, kterého se zatím nedaří sehnat.

Aby měli lepší podmínky na prodej a víc tak klientů, tak zavádí pro nové klienty bonusy za nový účet, jedinečné funkce jako blokace DCC plateb, blokace bez. plateb apod. ( což nikde není) a třeba i spořící )účet s obálkami s úrokem 1,2% ( zatím do konce listopadu 2020)

Jaký na to máte osobní názor, je česká Mbank opravdu na prodej a lze něco takového čekat?
Teď je tady článek, že zatím nic prodávat nebudou, jelikož by nezískali z prodej moc peněz.

https://www.penize.cz/ekonomika/416697- ... -rusi-plan
pedrysek7
Návštěvník

Odeslat příspěvekod suram 23. 9. 2020 04:36

To ale přece není žádná výhoda, že platba neprojde. :pozor
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 23. 9. 2020 05:27

Když chci aby se DCC neaplikovalo, tak to funguje jen u mBank - takže je ro výhoda. Oni dělají to co jsi ty nastavil (není to povinnost(, že bys "chtěl", aby kromě peněz vyjela z bankomatu kobliha a ina nevyjede, není jejích chba
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 23. 9. 2020 05:57

Tuhle antiklientskou funkci si můžou strčit za klobouk, potřebuji, aby transakce proběhla, když proběhne s DCC, lze to standardné reklamovat, mBank teď může reklamace zamítat s odůvodněním, že si klient DCC mohl sám nastavit. To nastavení DCC umožnili v zájmu banky a ne v zájmu klienta.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 23. 9. 2020 06:18

Hele, osobne, to fakt není povinná funkce. :D
drkarel
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka