mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod SocPredator 22. 7. 2009 07:54

Ovšem, že se na stránkách ještě dnes dočtu, že 2,8% i v úrokovém lístku už mi trochu začíná vadit. Mění to ze dne na den a pár čísel v html neumí zeditovat - práce na 10 minut?

EDIT: už to opravili
Naposledy upravil SocPredator dne 22. 7. 2009 10:32, celkově upraveno 1
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 22. 7. 2009 08:37

10 minut? To mozna kdyby se jednalo o kvadriplegika. Nahrazeni stringu je otazkou par sekund.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod DoubleSix 22. 7. 2009 08:52

S474N : ještě že nevím, co je to string, a už vůbec ne, co je to ten kvadriplegik :mrgreen:

Jinak to snížení z 2,8% se dalo očekávat, všichni kolem (krom GE zatím) už v tichosti snížili úrokové sazby. 2,5% není na banku zase až tak špatné, družstevním záložnám to ale konkurovat nemůže.
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod SocPredator 22. 7. 2009 13:38

S474N píše:10 minut? To mozna kdyby se jednalo o kvadriplegika. Nahrazeni stringu je otazkou par sekund.

http://www.mbank.cz/osobni/emax/#tabs=2

Těch stringů je trochu víc: Pro dlouhodobé spoření je nejlepší využít kombinaci eMAXu a nového eMAXu Plus, kde je úročení 2,8% p.a.

:D
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 22. 7. 2009 14:00

SocPredator: opravdu věříš tomu, že úrok není uložený na jednom místě a do všech stránek se nevkládá proměnnou?
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář

Odeslat příspěvekod SocPredator 22. 7. 2009 16:44

mikicz píše:SocPredator: opravdu věříš tomu, že úrok není uložený na jednom místě a do všech stránek se nevkládá proměnnou?

Bude ti jako odpověď stačit tento odkaz?
http://www.mbank.cz/pruvodce/faq/?category=47

Během dne jich bylo asi 5, tak je ti doufám jasné, že to přes proměnnou udělané nemají. Ale nesmíš se na ten odkaz podívat za 10 hodin, to už budou mít opravené ;-)
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod Havers 31. 7. 2009 14:07

Nový Sazebník bankovních poplatků od 1.9.2009
http://www.mbank.cz/pruvodce/sazebnik/novy.html

Asi největší změna je, že 4. a každý další výběr z bankomatu (z mKonta) bude za 35 Kč (nyní 19 Kč).

Další změny jsou popsány zde: http://www.mbank.cz/blog/article.html?id=141
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 31. 7. 2009 14:26

Havers: jen houšť... do ceníku ČS nebo ČSOB to má sice daleko, ale směřují k tomu...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář

Odeslat příspěvekod DoubleSix 31. 7. 2009 15:19

Odchozí platba přes mLinku za 20Kč :shock: , to i vydřidušská ČSOB si účtuje pouhých 9Kč :-)
Výpis poštou za 30 Kč :shock: , ČSOB pouhých 10Kč :-)

Nevím nevím, ale zdá se, že tu nulu na poplatcích prostě dlouhodobě udržet nedokáží a alespoň někde musí nasbírat korunky za ty poplatky, co platí ostatním bankám. Podřezávají si pod sebou větev.
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 31. 7. 2009 15:35

DoubleSix: podle mě je důležité, jestli se dá účet provozovat tak, aby negeneroval žádné náklady.
Tedy příchozí platby, odchozí platby, nějaký způsob získání výpisu (třeba i elektronicky), nějaký způsob zadání plateb (opět klidně i elektronicky) a nějaký způsob výběru peněz (3 výběry z bankomatu považuji za dostatečné) a karta (jakákoliv).
To aktuálně splňují 3 účty. Poštovní spořitelna (Postžiro zadarmo), mBank a FIO. U Fio ovšem nejsou výběry z bankomatu zdarma, ale zase se dá zdarma vybrat na přepážce.
Poštovní spořitelna si účtuje výběry z cizích bankomatů, ale zase má neomezený počet výběrů z bankomatů ČSOB.

"Nativní" ČSOB takový účet nemá. Jestli je podávání příkazů na tel. lince zpoplatněno nebo ne, nevidím jako problém; kolik lidí zadává příkazy přes telefon, když můžou zadat přes Internet? U mBank navíc i ve finančním centru / kiosku pokud ho mají v dosahu, takže se obejdou i bez počítače.

To mě víc mrzí kurzy cizích měn, které dělají karty mBank z ekonomického hlediska v zahraničí nepoužitelné :(
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod 4honza 31. 7. 2009 15:42

DoubleSix:

Ani jeden z tech uvedenych poplatku negeneruje zisk - cca tak pokryva naklady, protoze proste tyhle kanaly pouziva minimum klientu (rozpousti se velke fixni naklady). Pro toho, kdo pouzival telefonni bankovnictvi a papirove vypisy nebyla mBank konkurenceschopna ani ted. Opticky je to hodne, ale realne to plati malo klientu, ktere banka rada prenecha konkurenci, protoze na nich prodelava...
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod DoubleSix 3. 8. 2009 06:32

PatrikChrz píše: kolik lidí zadává příkazy přes telefon, když můžou zadat přes Internet?
Budeš se divit, ale hodně. Drtivá většina starších lidí provádí příkazy buď na bance, přes složenky na poště nebo po telefonu.
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod DoubleSix 3. 8. 2009 06:34

4honza píše:DoubleSix:

Ani jeden z tech uvedenych poplatku negeneruje zisk -
Souhlas, ale pokud chceš být "bankou", musíš toto jistým klientům nabízet. Zdá se, že mBank prostě není schopná udržet bezpoplatkovou politiku a přitom nabízet to, co ostatní banky. Ale to je celkem logické, navíc v dnešní době to mají ještě těžší. Vždyť i to Postžiro Zadarmo musí ČSOB dotovat, prostě za 0Kč to nelze.
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 8. 2009 07:59

DoubleSix píše:
4honza píše:DoubleSix:

Ani jeden z tech uvedenych poplatku negeneruje zisk -
Souhlas, ale pokud chceš být "bankou", musíš toto jistým klientům nabízet. Zdá se, že mBank prostě není schopná udržet bezpoplatkovou politiku a přitom nabízet to, co ostatní banky. Ale to je celkem logické, navíc v dnešní době to mají ještě těžší. Vždyť i to Postžiro Zadarmo musí ČSOB dotovat, prostě za 0Kč to nelze.

No ale pro tyhle není mBank určena. Moji rodiče to mají vyřešeno následovně. Mají vkladní knížku Poštovní spořitelny. Veškeré pravidelné platby mají navedené na SIPO. Když si jdou pro důchod na poštu, zaplatí SIPO a část uloží na vkladní knížku. Když potřebují vybrat, vyberou na kterékoliv poště.
No a když je potřeba zaplatit něco navíc, dají mi prachy v hotovosti a já to zaplatím převodem z některého z mých účtů :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Koby 11. 8. 2009 17:00

jak píše patrik... Dokud se dá učet provozovat bez problému tak, aby mě to pořád nic nestálo, tak neni třeba utíkat... Možná akorát, ted se platí i první převod z emax plus a to 20,- a pak 150,- Dřív byl první zdarma a další nevim, ale myslim, že za 100,-
Mazda MX5 NC1 2.0i expression - Bilstein podvozek, samosvor LSD, 6kvalt, xenony, Bose sound, Keyless systém, kůže + výhřev atd.. = opravdová RADOST Z JÍZDY
Koby
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka