mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod srato 15. 8. 2009 08:19

jsou ustavy kde je zmena jakychkoliv limitu takrka nemozna a proto mu odpust neznalosti :)
srato
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod wrrong 15. 8. 2009 08:26

Kdo ví, jestli zaměstnanci ČS vůbec vědí, co to jsou takové transakční limity a k čemu je to pro klienta dobré. A když to nevědí zaměstnanci ČS, tak to určitě nebudou vědět ani jejich klienti. Každopádně se memorix tou poznámkou o max. třech výběrech denně pěkně zesměšnil, protože si asi ani nepřečetl ten papír, co mu přišel s platební kartou a teď tu dělá machírka. Tam je vše vysvětlené docela polopatisticky.
"osobne" je o5z5 !!!
wrrong
Návštěvník

Odeslat příspěvekod memorix 15. 8. 2009 08:36

Diskuze nebyla o tom jde-li to zmenit. Diskuze byla o tom jak je to standardne nastaveno. Bez zavolani na mLinku Vam mKarta NEDOVOLI ctvrty vyber v zahranici.

A mimochodem, behem sve kratke zkusenosti s mBank jsem si take vsiml , Mr. Wrrong, ze jeji zamestnanci jsou kvantovi fyzici a docenti ekonomie, zatimco CS zamestnava to co propusti Skoda Mlada Boleslav. Je tam skutecne propastny rozdil.
A mimochodem z toho printscreenu, kterym jste nas potesil je patrne, ze heslo do S24 jste nemenil vice jak rok a posledni prihlaseni probehlo vice jak pred mesicem...myslim, ze nekdo kdo vyuziva sluzby IB 1x za sest tydnu, muze pockat tri vteriny, az se mu v S24 nacte ten osmimistny zustatek :D

Jo - a jeste bych poznamenal, ze nez analyzovat smluvni dokumenty mBank/mLinku/nastavovat vybery v zahranici - prece jenom zmenit aspon jednou za pul roku heslo je more convenient, Mr. Wrrong.
memorix
Nadšenec

Odeslat příspěvekod wrrong 15. 8. 2009 11:46

memorix: U ČS mám už jen stavební spoření a tak se opravdu nepotřebuji denně přihlašovat do S24, zvlášť když platbu na SS provádím jednou ročně. A kvůli změně hesla se opravdu nebudu přihlašovat, naposledy jsem ho určitě neměnil déle jak dva roky. Ten printscreen není můj, našel jsem ho v jiné diskuzi a sem jsem ho jen postnul. Kvůli zbytečným poplatkům a pomalému IB mám už své ostatní peníze v jiné bance a v ČS zůstalo jen moje stavební spoření.
"osobne" je o5z5 !!!
wrrong
Návštěvník

Odeslat příspěvekod libol 15. 8. 2009 12:50

memorix píše:Diskuze nebyla o tom jde-li to zmenit. Diskuze byla o tom jak je to standardne nastaveno. Bez zavolani na mLinku Vam mKarta NEDOVOLI ctvrty vyber v zahranici.

A já si zas myslím, že je chyba ČS, že má ve znaku červené S, což mBank nemá - a je to její obrovská výhoda - proboha kolego co tak používat argumenty, alespoň trochu blížící se realitě.

Vy sám, nebo někoho znáte, nebo jste aspoň o někom někdy slyšel, kdo by vybíral v cizině víc než 3x denně? Pokud vám to ČS umožňuje, tak kolik za to zaplatíte?

Přidám vám další zářez do vaší sbírky - moje mBank karta má měsíční limit na kartě maximálně - 999 999 999,99 CZK - banka na houby, asi půjdu k ČS.

A jsem se skoro ochoten se vsadit, že mne dříve bude omezovat ten limit 999 999 999,99 CZK, než ty tři výběry hotovosti.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 15. 8. 2009 13:01

libol: byl bych velmi rád, kdyby mě začal omezovat limit 1 miliarda na kartě :D

memorix: to zavolání na mLinku je třeba provést pouze jednou, při vydání karty, pak už je "na věčné časy" i pro novou kartu. A možná, že nyní to lze nastavit už při žádosti o vydání, ale tím si nejsem jist
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod memorix 15. 8. 2009 14:16

Omezovalo to me!!! Za pomerne mimoradnych okolnosti jsem skutecne v Drazdanech byl nucen ucinit tri vybery a pri ctvrtem slus. Jinak bych o tom pochopitelne nevedel, protoze podrobne jsem kartove produkty BRE bank nestudoval. Pochopim, ze na karte muze byt financni limit, ale limitovat pocet vyberu? Proboha proc?
Ta milarda je velkorysa, CS ma standardne necely milion na mesic - to predpokladam, ze staci drtive vetsine populace.

Jinak CS chce za vyber tusim 6Kc v bankomatech ERSTE, 90 v jinych bankomatech. Je tam nejaka pevna a pohybliva slozka. Kolego.
memorix
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Ondrasz 15. 8. 2009 14:20

Zkus si napsat do Mbanky, aby speciálně pro Tebe navýšili počet výběrů v zahraničí, třeba uspěješ. ;-) :D
Ondrasz
Nadšenec

Odeslat příspěvekod srato 15. 8. 2009 19:32

memorix jsi si jisty ze mluvis o tom samem jako ostatni? Omezeni na tri vybery denne tzn cca devadesat vyberu v zahranici zdarma mesicne? A to ze je omezujici? Husty ...
srato
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 15. 8. 2009 19:47

Ondrasz píše:Zkus si napsat do Mbanky, aby speciálně pro Tebe navýšili počet výběrů v zahraničí, třeba uspěješ. ;-) :D

Ten počet navýší každému, stačí jednou zavolat na mLinku.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod S474N 15. 8. 2009 19:48

sr4to: to vis, to je tak, kdyz nekdo vybira x-krat denne po stovce ci dvou :oboze

BTW dobrej nick, skoda ze to "sr4t" je zakazany slovo.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod srato 15. 8. 2009 19:57

popravde neznam ani z historek typu "kamarad ma kamarada a ten ma znameho" priklad nekoho kdo bezne vybira vice nez trikrat denne, fakt nestacim koukat
BTW nick je moje prezdivka jen bez diakritiky = šrato
srato
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ondrasz 15. 8. 2009 20:10

Patrik no to já vím, že jo, ale myslel jsem, že by měl zdarma jako výjimka i víc než ty 3 výběry...
Ondrasz
Nadšenec

Odeslat příspěvekod wrrong 16. 8. 2009 06:59

V zahraničí jsou všechny výběry kartou k mKontu zdarma, ne jenom ty tři první měsíčně. Přednastavený denní limit na počet transakcí (3) si každý může přes mLinku sám změnit (třeba na 999). Není třeba studovat žádné podmínky, stačí si přečíst ten papír, který přijde poštou s platební kartou. Standardně jsou na kartě přednastaveny limity i na výši transakcí, ty jdou změnit nejenom přes mLinku, ale i přes IB. Změna limitů se projeví okamžitě. To zatím žádná jiná banka nemá.
http://www.mbank.cz/osobni/mkonto/karta ... tml#tabs=1
"osobne" je o5z5 !!!
wrrong
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wit.cz 18. 8. 2009 12:10

Nevíte někdo, za jaký kurz se vybírá v zahraničí € z bankomatu?
wit.cz
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka