mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod S474N 3. 9. 2009 09:52

No osobne nejak nechapu kombinace s peti litrama + vybery. Tak si tam bud preved vzdycky jednorazove castku, kterou vycerpas, ale proc z toho uctu ty prachy vytahovat?
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod The_mike 3. 9. 2009 09:56

asi nejak uz myslim na budoucnost [par mesicu] kdy uz na ucet bude chodit neco penez z prace.... ale do te doby by to bylo jen na e-nakupy
PS: a o kolik je % je znevyhodneny transfer CZ/EUR v mBance oproti nejake jine bance, ktera je pro me
All C*ntent Cop*right 1999-2010
The_mike. All r*ghts reserved.
The_mike
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DoubleSix 3. 9. 2009 14:21

Jako dobrou alternativu k mBank vidím Postžiro Zadarmo od Poštovní spořitelny. Vední, karta a pohyby na účtu zdarma, všechny výběry z bankomatů ČSOB také zdarma. Navíc umí zahraniční platby a má výhodnější kurzy.
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod The_mike 3. 9. 2009 16:24

jeste nerozumim jedne veci a to prevod penez na paypal....jestli se bere jako ``Platba do jiné banky (elektronicky)`` nebo jako ``Zahraniční platby``
The_mike
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 9. 2009 17:42

The_mike píše:jeste nerozumim jedne veci a to prevod penez na paypal....jestli se bere jako ``Platba do jiné banky (elektronicky)`` nebo jako ``Zahraniční platby``

Jsou dva způsoby, jak můžeš dostat peníze na paypal.
1) platební kartou - pak je to klasická "platba kartou"
2) bankovním převodem - jestli se nemýlím, PayPal by měl mít i český účet, pak to bude jako klasický "převod do jiné banky".
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 9. 2009 17:44

The_mike píše:ja bych pro zacatek potreboval alespon 3 banky, z kterych se mam rozhodovat>>> no me je jasne ze to bude asi mBank,KB,CS

Ideální kombinace:
1) konto u mBank - 3 výběry v tuzemsku zdarma
2) kreditní karta Cetelem - super kurzy a pokud přes ní za měsíc protočíš mezi 5 a 10 tisíci, dostaneš 1,5 % z utracených plateb. To bez problémů pokryje poplatky s kartou spojené
3) smlouva s devizy.cz - veškeré platby po Evropě zdarma!
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod The_mike 3. 9. 2009 18:19

jeste se zeptam kdyz potrebuju dat na mKonto penize ktere mam skutecne v ruce...jaky je tak nej zpusob, kdyz si odmyslite pritele ktery to vyridi pres svoje internetove bankovnictvi kdyz mu ty penize date
The_mike
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 9. 2009 18:29

Žabka
http://korber.cz/mbank/testy/zabka_vkla ... 1_cast.php

Česká pošta

A nebo Sazka a Fortuna (založit sázkařské konto, vložit hotovost, vsadit za 5 Kč a zbytek převést na účet)

Týdenní termínovaný vklad (Česká spořitelna, Komerční banka), po jehož skončení banka převede peníze na zvolený účet
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod myšpulín 3. 9. 2009 18:50

Patriku díky za odkaz na to vkládání hotovosti v Žabce.
Manželka je v Žabce pokladní ale vedoucí ji pořád nevysvětlil ty platby.
Pro ni je to složitější v tom že nikdy s bankovnictvím nemá žádné zkušenosti, sama platila dřív vždy jen klasicky složenky na poště. Tak teď jí školím já. :)

Mimochodem jejich Žabka byla mezi těmi bezproblémovými.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod The_mike 3. 9. 2009 21:46

takze abych si to shrnul nevidim zadny duvod pro u me nezavest mBank a nevyzkouset ho ... jen ty obchody s EUR budou mene vyhodne [takze az budem platit eurem tak nejdokonalejsi banka pro me]

edit2:
jeste se chci zeptat jak si mam vysvetlit na strankach kde je psano toto
Platební karta Visa Classic embosovaná (mKONTO) a neembosovaná (mKONTO/eMAX/mPŮJČKA)
The_mike
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 9. 2009 22:21

Původně byla k mKontu vydávána karta neembossovaná, nyní je vydávána embossovaná.
K eMaxu byla a je vždy neembossovaná u mPůjčky nevím (nemám)
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod 4honza 4. 9. 2009 08:38

U mPujcky se volitelne vydava take neembosovana a kreditka od zacatku embosovana.
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod The_mike 4. 9. 2009 11:02

PatrikChrz píše:2) kreditní karta Cetelem - super kurzy a pokud přes ní za měsíc protočíš mezi 5 a 10 tisíci, dostaneš 1,5 % z utracených plateb. To bez problémů pokryje poplatky s kartou spojené

vubec nevim jak si mam v hlave spojit mKonto s Cetelem kartou.............a takove castky se tam u me protacet nebudou takze to je pro me fópá

takze se budu muset spokojit s horsimi kurzy vuci EUR, no a nejake jine napady jak do mKonta narvat EURa

jinak kdyz se teda automaticky prevadi na mKonte na EURa [pri platbe na paypal] tak jake to ma jeste poplatky, ze strany banky.
The_mike
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 9. 2009 14:38

The_mike píše:
vubec nevim jak si mam v hlave spojit mKonto s Cetelem kartou.............a takove castky se tam u me protacet nebudou takze to je pro me fópá

Celkem jednoduše - tam, kde budeš platit kartou (platba přes Internet, převody na PayPal) zaplatíš Cetelkou a jednou za měsíc peníze uhradíš z mKonta :D
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod The_mike 4. 9. 2009 17:25

kde najdu na mbank.cz nejaky FAQ apod....Abych si jeste procetl podminky pro to abych pripadne ukoncil u nich ucet a nezaplatil ani korunu
The_mike
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka