mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod gogospk 6. 8. 2011 09:18

Předpokládám, že "petr s" psal o mKontu a tam se opravdu platí za kontokorent, i když jej nečerpáš.
gogospk
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 7. 8. 2011 09:01

vzdyt rikam, ze se v tom malokdo vyzna

Kód: Vybrat vše
3.Povolené přečerpání
b)vedení úvěru do 25 000 Kč ................. 19 Kč / měsíc
c)vedení úvěru od 25 001 Kč do 50 000 Kč .... 29 Kč / měsíc

Kdyz si vezmete 25000,50 Kč, tak je máte BEZ poplatku :-D
Za předpokladu, že to jde (pravděpodobně jde jen celé koruny :)
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod petr s 7. 8. 2011 16:43

Nechce se mi to někde hledat, ale on je snad u některých bank kontokorent u soukromých kont bez poplatku? Já že jsem se zde ani nepodivoval nad tím každoměsíčním poplatkem jen za tu možnost. Když to nepotřebuji a nevyužiji tak jsem to blíže nezkoumal.
PS: Samozřejmě jsem měl na mysli kontokorent u mKonta.
petr s
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 7. 8. 2011 18:19

Pokud vím, tak kontokorent zcela bez poplatku nemá žádná banka. Jen ho některé mají zahrnuty v balíčku za vedení účtu.
Poplatky jsou dvojí:
a) paušální poplatek za kontokorent
b) poplatek za rezervaci zdrojů
Může být účtována jedna částka, nebo obě.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod astray 12. 8. 2011 12:26

U eKonta v RB je kontokorent v ceně, takže stačí udržovat předepsaný měsíční příjem na účet a pak se u kontokorentu neplatí ani paušál, ani poplatek za rezervaci. Platí se jen úroky z čerpané částky. Dříve tomu tak nebylo a platil se měsíční poplatek 50 Kč, pokud člověk kontokorent čerpal, tj. pokud se dostal na účtu do záporu.

ast
astray
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bank_rider 13. 8. 2011 14:51

Jak si aktuálně stojí mBank v konkurenci ostatních, zejména FIO a ZUNO? Poté, co zavedli zahraničční platby se mi zdá mBank z těch tří i s ohledem na platební karty (kde FIO těžce pokulhává) nejlepší.
Bank_rider
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 8. 2011 18:27

mBank chce za vsechny odchozi zahranicni platby 220 Kc a za prichozu 49 Kc. Fio umi nektere (Slovensko) zdarma a Europlatby za 50 (25 prichozi) a ma lepsi kurzy. Ale zase neumi zahranicni platby v nekterych menach, ve kterych mBank ano.
Zuno ma vsechny prichozi zahranicni platby zdarma, odchozi SEPA za 180 a ostatni za 280 (mBank vsechny 220).
Proste pro kazdou z tech tri jde namodelovat klient, pro ktereho bude kazda z tech tri nejlepsi.
Jenze kdo to mysli se zahranicnimi platbami vazne, tak stejne jede pres devizovku..
Na mBank me vadi priserne kurzy pri platbe kartou a omezeni na 10 prevodu.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Bank_rider 13. 8. 2011 18:43

FIO je pro mě jako hlavní běžný účet neakceptovatelné protože nemají pořádné platební karty. Kvůli nějakým nadměrným operacím či platbám do zahraničí si člověk vždy může pořídit další účet jen pro tyto účely. To ale stejně nespadá do kategorie běžného účtu obyčejného občana. Tam se mi zdá mBank stále nejvýhodnější.

Přece jen ZUNO to s polatky za bankomat přepísklo. Kritérium 5000,- měsíčně na kartě je taky nešikovné, to měli raději dát 60 000,- za rok. Člověk zajde 2-3x do bankomatu, a už ho ZUNO stojí tolik, co měsíc u ČS :D
Bank_rider
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 13. 8. 2011 19:05

Bank_rider: co máte všichni s těmi kartami fio a výběry z bankomatů? Používám FIO jako hlavní účet včetně placení kartou od roku 2007 a doteď jsem s tím neměl jediný problém. Nevím kolikrát měsičně lidi běžne vybírají z bankomatu, já to dělal maximálně 2x. A kartu mi ještě žádný obchodník neodmítl (ok, online platby tehdy nešly) a zaplatil jsem s ní všude kde jsem chtěl. Takže mi někdo vysvětlete, co je teda na těch kartách špatně.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod filip893 13. 8. 2011 19:21

Mikicz:

Problém s kartami Fio mají ti lidé, kteří dostávají kopřivku při představě, že by jen jedna jejich koruna nebyla úročena na nějakém spořícím účtu (pokud možno Wuestenrot A, zafixováno na jeden rok). Ostatní, co tohle neřeší s kartami Fio nemají problém.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 13. 8. 2011 19:25

Taky to nechápu, karty Fio fungovaly v rámci možností vždycky slušně. Občas to jen odmítl nějaký exotický obchodník (SAE, Thajsko), ale i v těch nejexotičtějších destinacích fungovaly bankomaty. Ve srovnání s tím karty mBank (i kdyby nakrásně fungovaly), tak jsou kvůli kurzům nepoužitelné.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod Bank_rider 13. 8. 2011 19:35

Karty FIO nejsou on-line provázány s účtem. Takže zaplatím, ale v IB to dlouho nevidím. S tím souvisí i další problém s blokováním dvojnásobku provedených transakcí. Dále nepovažuji za akceptovatelné, aby mi banka u debetní karty určovala, jaký mám limit pro transakce.

Karty mBank mají sice blbé kurzy, ale zase umí skvěle výběry z bankomatů, a na placení je stejně lepší kreditka, která může být od jiné banky za jiných podmínek.
Bank_rider
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 13. 8. 2011 20:33

Bank_rider: od roku 2007 se mi jedinkrát nestalo že by se mi něco zablokovalo dvakrát (nebo jsem se o tom nikdy nedozvěděl). Dlouho, někdy i dva dny. Na druhou stranu s těmi penězi můžeš mezitím disponovat, takže se to dá naopak i využít. A ano, kromě mbank každá banka nastavuje nějaký limit. Gratuluju, podařilo se ti najít jedinou věc co jiná banka než mbank nemá (a všichni o ní ví už pár let).
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Bank_rider 13. 8. 2011 20:49

mikicz =>

Vložím si na účet u FIO 200 000,-. Jaký budu mít limit pro operace s platební kartou?
Bank_rider
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 13. 8. 2011 20:55

Bank_rider: stejný jako když jsi je tam něměl. Když je dáš do KB, jaký budeš mít limit? A v AXA? ČS? ČSOB? rozumíš psanému textu? Psal jsem jasně že jsi po letech co to mbank má objevil jedinou funkci kteoru oni mají a jiné banky ne.
mikicz
Administrátor

Předchozí stránkaDalší stránka