mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Franklin 14. 1. 2012 16:08

Netuším, proč mBank ověřuje zůstatek už ve 3 v noci, ale má na to plné právo: v obchodních podmínkách se píše, že klient má povinnost zajistit dostatečný zůstatek na účtu 1 den předem. Logičtější by asi bylo ověření provádět až na poslední chvíli, tj. v 8 ráno.

Ještě jednou je třeba zdůraznit, že toto se týká jen plateb zadaných s budoucí splatností. Naproti tomu u plateb s okamžitou splatností dochází k ověření zůstatku přímo v okamžiku zadání příkazu, takže klient má ihned zpětnou vazbu.
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 14. 1. 2012 19:12

Franklin píše:Netuším, proč mBank ověřuje zůstatek už ve 3 v noci,
Asi to tak někdo kdysi naprogramoval a nepřemýšlel přitom zda je to tak logigické nebo ne a prozatím nikoho nenapadlo to změnit.
Franklin píše:ale má na to plné právo: v obchodních podmínkách se píše, že klient má povinnost zajistit dostatečný zůstatek na účtu 1 den předem.
Ano podle obchodních podmínek mají na to právo. Já na mKontu udržuji pouze 0,01 Kč a když z mKonta potřebuji odeslat nějakou platbu s budoucí splatnosti tak si na eMaxu zadám příkaz na převod potřebné částky na den kdy peníze mají z mKonta odejít. Z eMaxu se takto peníze převedou na mKonto někdy v noci a dále z mKonta odejdou ve stejný den ráno krátce po 8:00. Nikdy jsem s tím neměl žádné problémy i když peníze na mKontu nebyly 1 den předtím až nyní kdy jsem si nedopatřením zapomněl dát příkaz na převod z eMaxu na mKonto ze kterého pochopitelně peníze odejít nemohly když tam nebyly.
Franklin píše:Logičtější by asi bylo ověření provádět až na poslední chvíli, tj. v 8 ráno.
Logičtější by to tak samozřejmě bylo, ale jak je známo v mBank se na nějakou logiku příliš ohled nebere.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod vpe 15. 1. 2012 11:17

"u plateb s okamžitou splatností dochází k ověření zůstatku přímo v okamžiku zadání příkazu"

překvapivě :-)

frankline ty děláš v backofficu mbank anebo to jsou jen spekulace?
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod LGA 18. 1. 2012 15:09

To by mě zrovna nepotěšilo, kdyby se mBank odporoučela z ČR.
Zuno se v IB a kartách mBank nevyrovná.
u Air a Equa bohužel nemůžu srovnat.
LGA
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 18. 1. 2012 15:42

Me by to naopak potesilo, aspon by mi necim udelali radost :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod vpe 18. 1. 2012 16:36

"Nové banky jí doslova obírají o klienty"

- tenhle typ promiskuitních klientů ostatnim bankam beztak nic moc (spise nic) nevydela, anebo se pletu? Znate solventniho klienta, ktery tak snadno prebiha z banky do banky? A ve firemnich uctech, ktera z techto "novych" bank umi firemni ucty? ZADNA, ani mB (pro PO). Proc?
- mBank umi standard za nadstandardni cenu, ostatne kolik bank umi PDF podepsane vypisy od - do data (dve?), kolik bank umi prikaz z odlozenou splatnosti odeslat v den D (zadna?)
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 1. 2012 17:43

Klid, jak už komentoval jeden na mfóru, sporit.eu dělá nadšenec, který to sice myslí dobře, ale kombinuje veřejně dostupné informace s vlastními přáními a představami (asi tak 50:50).
Už jen ta vysoce amatérská propagace tohoto webu zde o něčem svědčí, myslím, že by si měli říct Adamovi Zbienczukovi o školení jak se "dělají" sociální média :)

Co se týče mBank. Účty u mBank se neruší, ale "opouštějí" (účet je zdarma, tak proč ho rušit, prostě ho nechám prázdný, kdyby se zase na něco hodil). Já sám ho mám takto "opuštěný" a používám pouze kreditku (na "vracecí" u jiné banky zadarmo nedosáhnu - neudělám takový obrat a z bezplatných mě přijde nejlepší, tedy až na ty kurzy zahraničních měn, ale na to mám Axu).

Kolik je takto "opuštěných" účtů - těžko říct. Sám jsem byl nedávno překvapen, když jsem potřeboval udělat "škatulata" mezi mými účty a využil jsem k tomu "clearingové centrum" - ICQ. Tedy "nažhavil jsem dráty" a hledal jsem, kdo má na účtu u mBank pár stovek, které jsem potřeboval s tím, že to vrátím do jiné banky. No, celkem problém. Z lidí, které mám zafixované jako "multibankovní" a u kterých nikdy nebyl problém s převodem v rámci jakékoliv bezplatné banky - nikdo. Dalo mi to docela práci někoho sehnat.
Takže je možné, že těch opuštěných účtů opravdu "pár" bude. Přitom mBank není špatná, jen si (mimochodem naprosto zbytečně) naštvala klienty několika změnami sazebníku a hlavně zesložitěním podmínek (fakt hodně velkým šlápnutím vedle bylo to omezení transakcí na deset - to už nyní naštěstí neplatí). Jestli jí někdo bere klienty (resp. jejich aktivitu), tak je to určitě FIO. Airbank nepřichází do úvahy (placený účet), Zuno "diskvalifikuje" drahý výběr z bankomatu, u Equa trochu vadí "povinný" obrat a zpoplatněný každý výběr z bankomatu.

VPE: u těch promiskuitních klientů bych místo solventní použil bonitní. Myslím si, že jsem velmi solventním klientem, ale přesto bance moc vydělat nedám. Přecházím kvůli každé koruně, desetina procenta mě donutí přestěhovat prostředky z jednoho spořicího účtu na jiný, když bych měl zadat placenou transakci, dostanu křeč do ruky :).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod vpe 18. 1. 2012 18:00

Solventní = schopný (a ochotný) platiti. Bonitní může být i zemina nebo i bezdomovec, to máš v TV každou chvíli.

Bohatý klient přece nemusí platit žádné bance... Raději to upřesním, bohatým se rozumí obvykle minimálně několik mega, spíše tak 10 a více, aby měl priv. bankéře tak obvykle ještě více...

"bylo to omezení transakcí na deset" - ano, to byla blbost, ale koho to omezilo? Vždyť šlo o jednorázové platby mimo banku (ne trvalé, ne inkasa) a který nepodnikatel udělá 11 náhodných plateb v měsíci do cizích bank? I když by intenzivně kupoval na Aukru, tak většina šmelinářů má taky účet u mBank a navíc tam jde už delší dobu platit kartou zdarma (tj. generuješ třeba 2% slevy na vracecí kartě).
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod ultima3 18. 1. 2012 18:08

Mě třeba to omezení jednorázových příkazů do jiné banky na 10 vůbec nevadilo. Peníze jdou pryč za vyššími úroky, to je pravda.
ultima3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 1. 2012 18:18

No já "solventní" chápu jako "schopný hradit své závazky", jinak řečeno klient který má "hodně" peněz (tady bude problém určit, co je to "hodně", jestli jsou to statisíce, miliony, desítky milionů, stovky milionů). Ovšem to že tyhle peníze má, ještě neznamená, že dá bance vydělat (peníze si přesune tam, kde mu přinášejí zisk, nevyužívá úvěry ani jiné placené služby).

Bonitního klienta vidím jako člověka, který bance přináší zisk. Takže bonitní může být i ten, co má příjem 15 000 Kč, ale splácí 50000 Kč spotřebitelský úvěr, stejně jako člověk s příjmem 50 000 Kč, který polovinu z něj protočí úhradami přes kartu (a ještě lépe, když nesplácí v bezúročném období).

Co se týče těch plateb, tak třeba mě to omezilo, já 10 plateb měsíčně udělám celkem bez problémů, hlavně díky nákupům na německé eBay (a placení přes devizovku). Hlavně nejvíc mě vadilo, že bych na to musel myslet (prostě před platbou přemýšlet, kolikátý je to vlastně převod a jestli tedy to už mám poslat z jiné banky).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod vpe 18. 1. 2012 18:47

solventní nemá IMHO se závazky mnoho společného, hoteliéra zajímá, zda jsi solventní (a ochotně zaplatíš) předtím, než dluh vznikne... ale hlavně že si rozumíme.
---
a kolik takových mohlo být, 10 nebo 100 v tom čtvrtmilionu lidí? a mohl jsi to řešit jinak?

- v devizovce otevřel podúčet
- založil účet u stejné banky jak devizovka
- založil účet u fio

ušetřil bys i čas i peníze, navíc jedna devizovka to kvůli tobě zrušila a ta druhá to spustila celkem nedávno

negativní publicita "zpoplatnění účtu", i když se 99,9% klientů NEDOTKLA, se mBaňce pěkně nevyplatila, skoro každý měl (či má) dojem, že mBanka je zpoplatněná, nebo se pletu?
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 1. 2012 19:00

Jasně že to nebyl reprezentativní vzorek, jen jsem uvedl moji zkušenost, že lidé v mém okolí, kteří mBanku používali sice účet nezrušili, ale umrtvili.
Ano, mohl jsem to řešit jinak a také vyřešil - "hlavní stan" jsem přesunul do FIO. A místo toho, abych si zakládal (placený :( ) účet u stejné banky, jako má devizovka, tak jsem přesvědčil devizovku (Easychange), aby si založila účet u stejné banky, jako mám já :).
Jestli se devizovce "mikroplatby" vyplatí nebo ne ví jen oni sami. Ale asi vyplatí, když teď spustili (resp. cca za týden to má být oficiální) web zaměřený přímo na mikroplatby (www.europlatba.cz) a další devizovka něco podobného chystá. On je to totiž do určité míry i marketingový nástroj a je na zvážení dané firmy, jestli investuje např. milion do reklamy na různých webech, nebo do "ztrát" z mikroplateb v naději, že se zákazníci "uchytí" a udělají i větší platby, nebo alespoň přivedou jiné, zajímavější zákazníky (např. firmu, ve které pracují).
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod vpe 20. 1. 2012 03:19

Mbanka ani neni pojistena v CR...

Odkud mas informaci, ze klienti utikaji?
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod lemming 20. 1. 2012 07:45

vpe píše:"bylo to omezení transakcí na deset" - ano, to byla blbost, ale koho to omezilo?

Pokud mohu přidat svůj pohled, tak mě ani nevadí, že by měl to omezilo, ale že ze mě banka dělala blbce, když nejdřív tvrdila, jak bude bezplatná a potom to takhle zařízne. Navíc lhala, že je to kvůli lidem, co dělají stovky transakcí; pokud by to bylo opravdu tak, tak nastaví ten limit mnohem výše.

K tomu se přidalo předchozí mínus když dělala bombastickou akci "milujte je a množte je" a o pár měsíců potom inzerované úroky drasticky snížila.

Takovéhle manýry podporovat nebudu. Účet mám uspaný a začal bych ho aktivněji používat pouze pokud by mi mBank nemohla nabídnout něco opravdu exkluzivního (a to nemůže).
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 20. 1. 2012 07:50

...a jak víš, že banka lhala (že nastavila jen na 10 a ne 100 není důkaz ani indicie, i když bylo by to zajímavé sledovat, jak by lidé řvali i při 100 :-), kdybys to citoval celé, tak názor byl, že to byla spíše nezvládnutá akce :-) Ale proč tomu tak bylo je snad jasné, vedení se tehdy měnilo, ne? Spíše možná (také spekulace) se někdo snažil bance snížit ztráty, no a asi ne právě šťastným způsobem, tak to vnímám já, aby mě to nějak čílilo, to zase ne...
vpe
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka