mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Thom 17. 1. 2013 17:18

Tomáš Marný: jo, s takovým Dolejšem, co si umí říct o úplatek a lidi ho za odměnu málem zvolí v Praze do Senátu, to teda vyhrajem...

xtonda: asi tak. Někdo okrádá zaměstnavatele v práci (nosí si leccos domů), živnostníci šmelí s dokladama, důchodci se na den odhlašují od pobírání, řidiči se vymlouvají na osobu blízkou či vzdálenou. Kdyby měli přístup k dotacím či vypisování státních zakázek, jistě by využili situace...
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 17. 1. 2013 19:40

LGA píše:Narozdíl od mnohým s sebou OP běžně nenosím. K prokázání totožnosti stačí ŘP (při silniční kontrole, jsem řekl, že OP nemám a problém nebyl)

Před týdnem jsem byl ohlásit nové číslo OP a v IB je stále staré. Asi poštovního holuba zbrzdila sněhová vánice :lol:

ŘP není oficiální doklad totožnosti. Nepustí tě na něj k volbám a nemusí ti vydat zásilku na poště (to, že to někde nedodržují, je věc jiná).
Oficiální doklady jsou pouze dva - občanský průkaz a cestovní pas.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod S474N 17. 1. 2013 19:45

PatrikChrz: vsak psal "prokazat totoznost" a na to mu muze teoreticky stacit i ten RP - pri kontrole policistou/straznikem. Tam jde pouze o to spolehlive prokazat, kdo je. O zadnych volbach nebyla rec.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 17. 1. 2013 19:52

Ale to je dobrá vůle toho strážníka, přijmout ten ŘP. Jinak já mnohem častěji potřebuji doklad totožnosti na poště nebo v bance a tam se na ŘP opravdu spolehnout nejde :)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod S474N 17. 1. 2013 20:24

Nesnaz se to tady prechytracit, proste psal, ze byl ztotoznovan a zde obcan musi "spolehlive prokazat totoznost". Jsem si jist, ze dotycny zasahujici organ byl natolik rozumny, ze mu statem vydany RP s fotografii pro zjisteni totoznosti stacil.

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod kitrab 17. 1. 2013 20:39

v každém případě při silniční kontrole pouze ŘP je nedostačující. Pokud to někomu prošlo, pak benevolence PČR. Pokud s na to někdo spoléhá, je to jeho volba a nikomu ji neberu :).
kitrab
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 17. 1. 2013 20:57

kitrab: opravdu benevolence? Znas zakony?

S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod Smurfik 17. 1. 2013 21:09

kitrab píše:v každém případě při silniční kontrole pouze ŘP je nedostačující. Pokud to někomu prošlo, pak benevolence PČR. Pokud s na to někdo spoléhá, je to jeho volba a nikomu ji neberu :).

Policistovi (příslušníku PČR) je řidič povinen předložit následující doklady:

a) řidičský průkaz,
b) osvědčení o registraci vozidla, zvané malý techničák
c) doklad prokazující pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla (zelená karta)
d) doklad o zdravotní způsobilosti

Dále, v případě, že je řidič zproštěn nějaké povinnosti ze zdravotních důvodů, například z povinnosti používat pásy, musí předložit toto potvrzení.

Strážníkovi a celníkovi v uniformě je řidič povinen předložit pouze doklady podle bodů a) a b).

Dále viz § 6 odst. (8) a (11) zákona 361/2000 Sb.
Smurfik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 17. 1. 2013 21:19

Smurfik: no predlozit, v zakone je v paragrafu 6 napsano "mit u sebe", navic je tam doslova "pri rizeni" (coz by se filosoficky dalo pojmout tak, ze pri zastaveni neridi) :mrgreen:

Jinak sis si popletl 11 a 12, ne?

V kazdem pripade je to tak, ze OP clovek musi mit (ale jiz nikoliv u sebe), proste obecne ho mit vydany, ale muze lezet doma.

S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod Jack111 17. 1. 2013 22:23

Pro úplnost taky jenom řidič motorového vozidla.

Filosoficky si to můžeš pojmout jak chceš. Já tady zase zkopíruji část z jednoho usnesení ÚS

Motorové vozidlo může řídit pouze osoba, která je držitelem příslušného řidičského oprávnění k řízení motorového vozidla zařazeného do skupiny vozidel, pro kterou mu bylo řidičské oprávnění uděleno. Tuto skutečnost osvědčuje řidičský průkaz, který musí mít řidič při řízení u sebe a při tzv. silniční kontrole jej musí na vyzvání předložit společně s osvědčením o registraci vozidla podle zvláštního právního předpisu a s dokladem prokazujícím pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla. V průběhu kontroly je řidič oprávněn zůstat ve vozidle. Vystoupit musí až v okamžiku výzvy policisty k vystoupení vozidla.
Jack111
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 17. 1. 2013 23:08

Jack111:skoda, ze si to neprecetl jeste dale, az k tomu odstavci 12, ze?

S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod LGA 18. 1. 2013 07:38

PatrikChrz píše:Ale to je dobrá vůle toho strážníka, přijmout ten ŘP. Jinak já mnohem častěji potřebuji doklad totožnosti na poště nebo v bance a tam se na ŘP opravdu spolehnout nejde :)

Ano, to jsou důvody, kdy OP vytáhnu ze šuplíku.

S poštou nemám problém, balíky mě doručí domů bez problémů a do banky chodím velmi zřídka.

kitrab píše:v každém případě při silniční kontrole pouze ŘP je nedostačující. Pokud to někomu prošlo, pak benevolence PČR. Pokud s na to někdo spoléhá, je to jeho volba a nikomu ji neberu :).

Proč by mě buzeroval, když nechtěl.
Fouknul jsem, ukázal doklady k autu.
Kdyby mě chtěl opravdu buzerovat, tak mně kontroluje výbavu, vzorek na pneu, ... a mezi tím projede jiný řidič, který nemá za volantem co dělat.
Dle foto pozná, že doklad (ŘP) patří skutečně mě a dle RČ si už snad ověří moji totožnost. Žádný podstatný údaj pro ověření totožnosti na OP oproti ŘC není.

A raději se nechám buzerovat, že nemám OP, než řešit exekutora a dbát mnohem větší opatrnosti na peněženku.

Jack111 píše:
... a s dokladem prokazujícím pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla. ...

Pojištění vozidla lze ověřit na internetu. Takže buzerovat řidiče, za to že nemá zelenou kartu tak není nezbytně nutné.

k tématu mBank: tak po týdnu a 2 dnech, mám číslo OP v IB změněné :tleskani
LGA
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 18. 1. 2013 08:14

Vyčerpávající odpověď ze školení řidičů ;-):
Jaké doklady musí mít řidič na pracovní cestě u sebe?

Každý řidič musí mít u sebe řidičský průkaz, osvědčení o registraci vozidla („malý technický průkaz“) a doklad prokazující pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla.

Řidiči ve věku 60 a více let také doklad o zdravotní způsobilosti.

„Řidiči z povolání“, kteří řídí vozidlo nad 3,5 t nebo vozidlo pro 9 a více osob, pak i průkaz profesní způsobilosti řidiče.

Při cestách do zahraničí doporučujeme vozit potvrzení o užívání firemního vozidla.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod S474N 18. 1. 2013 08:29

LGA píše:A raději se nechám buzerovat, že nemám OP, než řešit exekutora a dbát mnohem větší opatrnosti na peněženku.

Tohle by me trosicku vic zajimalo, muzes se rozepsat, co s tim exekutorem si mel na mysli?

S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod LGA 18. 1. 2013 09:58

S474N: Pouze možnost zneužití občanky a následný černý scénář. K němu (exekutorovi) by sice dojít nemělo, ale i tak člověk neví, kdo mu může občanku zneužít k nějaké půjčce.
LGA
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka