mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Havers 29. 3. 2013 21:24

PatrikChrz píše:Termíňák: Volksbank (nyní Sberbank)

Jaký termíňák máš na mysli u té Sberbank?
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 30. 3. 2013 08:19

Měl jsem na mysli to "spoření na budoucnost s úrokem 4,13. Jak není to úplně láce, ale při té aktuální bídě na našem trhu :(. Ale je to celé takové "překombinované", takže jedině pro toho, kdo opravdu ví, do čeho jde a je schopen/ochoten splnit podmínky.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod taylor729 1. 4. 2013 18:02

Behem unora a brezna jsem testoval kartu mbank na bezkontaktni platby. Platil jsem pouze bezkontaktne a vzdy pod 500Kc (vyssi castky jsem platil jinou kartou). Za celou dobu jsem nikdy nebyl vyzvan k zadani PINu a _vsechny_ transakce byly online (kontroloval jsem prubezne blokace).

Zde je par statistickych udaju:
obdobi testu: 9.2.-30.3.
pocet plateb: 34
minimalni/maximalni placena castka: 7Kc / 408,60Kc
prumerna placena castka: 90,13Kc
median: 68,60Kc

Pokud nekoho bude zajimat neco dalsiho, ozvete se.

Ted hodlam podobny test provest s kartou AirBank.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 4. 4. 2013 13:39

taylor729:
Tak to je docela zajímavý test. Ono by ale mohlo být zajímavé znát ještě i celkovou částku těch všech transakci nebo částku za určité období např. den, týden atp.. Bylo by možná zajímavé jestli by to chtělo PIN kdyby jsi těch bezkontaktních plateb udělal více v krátké době např. do hodiny.
Podobný test se prodiskutovával i na mFóru.
Takové testy pouze svědčí o tom, že ty bezkontaktní karty nejsou až tak bezpečné jak se to o nich tvrdí. Případný zloděj nebo nepoctivý nálezce může takovou kartu velmi jednoduše zneužít třeba i několika nákupy s vědomím, že mu to s velkou pravděpodobnosti asi nepřekazí požadavek na zadání PINu.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod xtonda 4. 4. 2013 13:47

Přesně tak, v jiném vláknu taylor napsal, že max částka za den byla těch 408,60 Kč. Při tomto způsobu mi přijde OK, že banka PIN nechtěla, protože se nedělo nic podezřelého. Zajímavé by bylo zjistit, co by se dělo, pokud by najednou začal utrácet tisíce během jednoho dne v obchodech, kdy předtím nikdy nenakupoval. Ale chápu, že toto je prakticky nemožno smysluplně realizovat.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod Thom 4. 4. 2013 14:17

Myslím, že v případě zneužití popsaným způsobem, tedy spousta malých částek po sobě bez pinu, by se banka při reklamaci necukala. Případná publicita by byla velmi nežádoucí.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 4. 4. 2013 15:39

Thom píše:Myslím, že v případě zneužití popsaným způsobem, tedy spousta malých částek po sobě bez pinu, by se banka při reklamaci necukala. Případná publicita by byla velmi nežádoucí.
Publicita by sice byla pro banku nežádouci, ale problém by mohl být v tom jak bance dokázat, že ty bezkontaktní transakce bez PINu neprovedl klient sám, ale neoprávněně někdo jiný např. zloděj. Pokud by to bylo až tak hodně jednoduché, tak by se určitě našli nějaci vychytralci kteří by si kartou nakoupili a pak by to v bance reklamovali s tím, že tyto platby neprovedli oni.
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Thom 4. 4. 2013 15:48

V době, kdy jsou pomalu všude kamery, bych si teda netroufl tvrdit, že já to neprovedl.
Ale myslím to spíš tak, že banky při zavádění bezkontaktních plateb tvrdily, že po několika (třech?) malých bezkontatkních platbách následuje pin. Nevím ale, jestli je to někde napsáno v podmínkách (a nehodlám to hledat). A kdyby se rozkřiklo, kolik že to dovolilo provést plateb a co to člověka stálo při ukradení karty, měli by problém. Tohle by IMHO refundovali bez keců.

Já to vyloženě otestované nemám, asi každá 3. platba je přes 500 u mě. Ale jednou to po mě pod 500 pin chtělo a to byla teprv asi druhá platba po pinové (KK Citibank).
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 4. 4. 2013 19:25

Thom píše:V době, kdy jsou pomalu všude kamery, bych si teda netroufl tvrdit, že já to neprovedl.
Ty možná ne, ale jsou i takoví podvodníci kteří by si to troufli. Když někdo něco takového chce provést tak si to asi dobře promysli jak to provést tak aby na záznamu z kamery nebyl téměř rozpoznatelný.
Thom píše:Ale myslím to spíš tak, že banky při zavádění bezkontaktních plateb tvrdily, že po několika (třech?) malých bezkontatkních platbách následuje pin.
Nevím jestli zrovna banky to tvrdily, ale něco takového se o těch bezkontaktních platbách tvrdilo.
Thom píše:Nevím ale, jestli je to někde napsáno v podmínkách (a nehodlám to hledat).
Taky to nevím, ale předpokládám, že v podmínkách nic takového nenajdeš. Banky si ty podmínky pro zadávání PINu při bezkontaktních platbách asi nastavuji samy podle vlastního uvážení, ale jak to mají nastavené to asi z bezpečnostních důvodů tají a nikde nezveřejňují.
Thom píše:A kdyby se rozkřiklo, kolik že to dovolilo provést plateb a co to člověka stálo při ukradení karty, měli by problém. Tohle by IMHO refundovali bez keců.
Problém by možná měli, ale bez keců by to refundovala asi ne každá banka.
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 5. 4. 2013 08:00

Nějak nefungujou stránky mBank.
Můžete se teď někdo přihlásit?
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod gogospk 5. 4. 2013 08:05

nnnokiaE52 píše:Nějak nefungujou stránky mBank.
Můžete se teď někdo přihlásit?

Ne, mBanka je právě down - nedostupná.
gogospk
Diskutér

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 5. 4. 2013 08:21

Hmm, že by hackeři?
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 5. 4. 2013 09:41

Ani mne to teď nejde. Nejdou ani slovenské a polské stránky mBank. MLinku jsem nezkoušel.
nnnokiaE52 píše:Hmm, že by hackeři?
A nebo, že by tato banka takto v tichosti skončila (zkrachovala)? :-) To snad ne.
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod martin79 5. 4. 2013 09:53

Nevite jestli se da normalne platit kartou? Ja potrebuju prevest z emaxu na mkonto a jsem v haji.
martin79
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 5. 4. 2013 09:54

To je zase prů.er..
nnnokiaE52
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka