mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod msimcard 16. 8. 2014 16:40

pivinecek píše:ahoj, je tu někdo kdo už byl dřív klientem mBank, zrušil u nich účet a ted zkusil akci na to doporučení za 600 kč a mbank mu to sežrala? Mají to navázané na číslo občanky nebo na co? nemáte někdo zkušenosti? už pět let nejsem klientem mbank :) mají o mě záznamy?

Záznamy o tobě určitě mají, pokud jsi se sám nezasadil o to, aby je vymazaly. Takže nejprve docílit toho, aby smázly veškeré záznamy o tobě z databáze a pak založit mKonto a odměna je tvá :-) Dopředu ale upozorňuji, že to nebude lehká cesta. Jakmile už jsi jednou někam dal svoje údaje, tak se těžko odstraňují.
msimcard
Diskutér

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 16. 8. 2014 17:11

To je hloupost. Banky musí uchovávat data minimálně 10 let.
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod Franklin 24. 8. 2014 12:30

V mBank se teď asi musí dít zajímavé věci. Na mFóru si někdo stěžoval, že mHra nefunguje správně - neobjevují se nové odznáčky. Honza Molina (náhrada za pana Víta Nováka) to vysvětlil tak, že pracovníci mBank musí odznaky potvrzovat ručně a že v české pobočce není v současnosti nikdo, kdo by na to měl v administraci systému oprávnění. Velmi zajímavé info ze zákulisí. Ještě ten samý den tato informace z mFóra zmizela. Honzu Molinu asi někdo klepnul přes prsty - prozradil toho příliš moc. Po spuštění nového bankovnictví je zřejmě přísně zakázáno přiznávat jakékoliv chyby a pouštět ven jakékoliv informace ukazující, jak velký průšvih nové bankovnictví je. Na tomto odkazu je vidět smazání původního pravdivého vysvětlení z 18.08.2014 13:01 a nahrazení vysvětlením politicky korektním:
http://www.mbank.cz/forum/uzytkownik,36925,Honza_mBank.html
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod myšpulín 24. 8. 2014 12:37

Hlavně, že ručně nepotvrzují příkazy uvnitř banky jako to mají v Equa.
Nějaký ty hodnosti co se mi ukazují v IB vůbec nezkoumám na co jsou.
Díky tomu, že používám několik bank a kreditky, tak jsou pro mě tyhle statistiky co mají některé banky k ničemu. Nejčastější operace je převod mezi vlastními účty.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod malejarda 24. 8. 2014 13:29

On to nekdo hraje, ty odznaky? Co se tim da vyhrat? Vyssi urok na mHypotece?
malejarda
Diskutér

Odeslat příspěvekod Franklin 24. 8. 2014 13:39

Čau Zdeňku. O odznaky nejde. Zajímavá je ta zoufalost banky - přiznání, že nemají nikoho, kdo by měl do systému přístup. Ta zoufalost musí opravdu obrovská, když už vydají následující zprávu:
Omezení adresáře kontaktů v IB
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 24. 8. 2014 14:06

Kdyby jenom přidávat nové příjemce - ono je nejde ani odebírat. Pokud si tam někdo nechal předvolenou šablonu třeba do AXA Bank (nebo jakéhokoliv jiného ústavu s již neexistujícím kódem banky - WPB a pod.), tak tomu tam už takový příjemce zůstane navěky, protože v novém IB jej neodstraní.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod lopatickaCZ 24. 8. 2014 14:28

Když jsem ještě nebyl v mBank (účet jsem zakládal v rámci akce v půlce července), nechápal jsem všechny ty nářky na internetové bankovnictví a amatérismus. Myslel jsem, že děláte z komára velblouda... Stačilo pár dní a naprosto chápu, kdyby to nebyl můj jen záložní účet kvůli VISA kartě (+ prozatím slušné mSpoření), tak beru nohy na ramena :shock: :-[
lopatickaCZ
Diskutér

Odeslat příspěvekod Zedna1 24. 8. 2014 14:35

Tak o zmenach v IB po posledni odstavce uz pisou na Blogu
http://www.mbank.cz/blog/post,516,zmeny ... ictvi.html

i na Slovensku, kde jim zavedli natvrdo uz jen IBAN tvar uctu
http://www.mbank.sk/blog/post,528,zmeny ... kingu.html
Zedňa
Zedna1
Diskutér

Odeslat příspěvekod khonsun 24. 8. 2014 16:02

Franklin píše:Čau Zdeňku. O odznaky nejde. Zajímavá je ta zoufalost banky - přiznání, že nemají nikoho, kdo by měl do systému přístup. Ta zoufalost musí opravdu obrovská, když už vydají následující zprávu:
Omezení adresáře kontaktů v IB

To by teoreticky meli mit napilno. Asi nemaji cas, nebot pracuji na mSporeni, kde jim nejde eMax s kartou, jak puvodne annoncovali a slibovali brzske odstraneni technicke vady.
Za 27 let mi bude 100.
khonsun
Diskutér

Odeslat příspěvekod malejarda 24. 8. 2014 16:47

fremantle píše:Kdyby jenom přidávat nové příjemce - ono je nejde ani odebírat. Pokud si tam někdo nechal předvolenou šablonu třeba do AXA Bank (nebo jakéhokoliv jiného ústavu s již neexistujícím kódem banky - WPB a pod.), tak tomu tam už takový příjemce zůstane navěky, protože v novém IB jej neodstraní.

To me pripomina, ze jsem si chtel aktualizovat sablony, dokud jeste funguje stare IB, v novem bych to snad ani nedokazal, jak je to neprehledne. A ted se tu navic dovidam, ze v novem IB uz to ani nepujde?
:shock: :hm :roll:
malejarda
Diskutér

Odeslat příspěvekod myšpulín 24. 8. 2014 16:49

Tak půjde, někdy možná. Za pár let.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 24. 8. 2014 18:19

Nemyslím, že o takovém bugu ani vědí, aby ho někdy mohli opravit. Prostě už neexistující kódy bank je problém klienta a ne banky... :-D
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tim1984 28. 8. 2014 23:32

akce 500+500 platí do31.srpna. Když se o účet požádá zítra(doručení kurýrem) a kurýr dojede a smlouva se podepíše až v první týden září, dostanu ty peníze? Díky
Tim1984
Návštěvník

Odeslat příspěvekod retron 29. 8. 2014 00:02

ano, počítá se den podání žádosti
retron
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka