mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vlazy 16. 1. 2015 09:40

ChulioFernandéz píše:Nerozeznání Trest /Třešť či sirka/ šířka díky diakritice se zdá na tomto fóru býti nepodstatnou záležitostí.
Právě to co se někomu jen zdá je nepodstatné. Podstatné je především to jaká je skutečnost.
ChulioFernandéz píše:nulovou informační hodnotou...
Já bych netvrdil, že to má nulovou hodnotu. Klidně ať si přečtou někteří zabedněnci co si o tom jejich zlozvyku někteří mysli.

Zedna1 píše:PS: Vidim, ze lidi, kteri pisi bez diakritiky jako ja je zde vic ;-)
A proto by bylo na čase se nad tím vážně zamyslet a s tímto zlozvykem už konečně něco udělat.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod SUM1WIM 16. 1. 2015 10:04

Asi nejlepsi udelate, kdyz si ty frustrace s diakritiku prenesete na nejake linvisticke forum. Tady to pouze odvadi od tematu vlakna.
SUM1WIM
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 16. 1. 2015 11:10

Aby ti nepraskla žilka, linvisto.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod ripper6 16. 1. 2015 21:35

Ja jsem z mBank docela spokojen. Jen se me nelibi prilis to jejich IB, trochu horsi si zvyknout. Poplatek nove od Brezna 29czk za Visa me neprijde nic strasnyho. To proto ze 500czk za nakup se utratit da a nasledne lze vybrat az tusim 4x ze vsech bankomatu zdarma! Pred tim jsem prave proto moc kartu neuzil.

btw ne kazdymu se hodi diakritika, je to spis zvyk. To se nasel zas nejakej konzervativni stouralek co nema co delat.
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod tx999 16. 1. 2015 22:47

vlazy píše:
ChulioFernandéz píše:Nerozeznání Trest /Třešť či sirka/ šířka díky diakritice se zdá na tomto fóru býti nepodstatnou záležitostí.
Právě to co se někomu jen zdá je nepodstatné. Podstatné je především to jaká je skutečnost.
ChulioFernandéz píše:nulovou informační hodnotou...
Já bych netvrdil, že to má nulovou hodnotu. Klidně ať si přečtou někteří zabedněnci co si o tom jejich zlozvyku někteří mysli.

Zedna1 píše:PS: Vidim, ze lidi, kteri pisi bez diakritiky jako ja je zde vic ;-)
A proto by bylo na čase se nad tím vážně zamyslet a s tímto zlozvykem už konečně něco udělat.

Pokud pusu z mobilu, tak diakritiku nepouzivam, protoze t9 je nepouzitelna a diakritika hodne zsrzuje. Pokud pisu z NB, tak diakritiku pouzivam. Ale chapu lidi, kteri neumi psat vsemi deseti a navic maji k dispozoci jen anglickou, v horsim pripade AZERTY, klavesnici, ze proste psat s diakritikou je nepohodlne:)
tx999
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xtonda 16. 1. 2015 22:56

tx999 píše:Pokud pusu z mobilu

Taky posílám pusu
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod malejarda 16. 1. 2015 23:05

Buzici :-\
malejarda
Nadšenec

Odeslat příspěvekod intarzista 17. 1. 2015 11:27

Jak rychle probíhá převod mezi mSpořením a b.ú.?
intarzista
Návštěvník

Odeslat příspěvekod slavo963 17. 1. 2015 11:43

ihned
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod Franklin 21. 1. 2015 19:39

avathar píše:Uvazuji o vypovedi hypoteky formou nesouhlasu s novými OP (zmena sankce z 3% na 5%). Dohledal jsem i vyjádření mbank mluvky pro mesec, kde jako jedina banka tomuto postupu neodporovali. Ma nekdo podobny případ? Mohu nesouhlas vyjádřit uz teď, když je zmena od 1.3.2015? V článku uvadeli splatnost do 30dnu od nesouhlasu. Smlouvu ted nemam v ruce...usetril bych cca 11 tisic a zkrouhnul urok napul.

Kolega u nás v práci shodou okolností právě teď potřebuje předčasně doplatit hypotéku, a tak jsem mu poslal odkaz na zmiňovaný článek na měšci. Řešil to s jeho hypotéčním poradcem a z banky mu prý odpověděli něco v tom smyslu, že prý má novou smlouvu a že i v případě nesouhlasu bude doplácet 3%. Nesouhlas se dá zaslat prý pouze do 14 dnů od dne, co banka písemně oznámila změny podmínek. Ale mně se tohle ustanovení smlouvy zdá naprosto zbytečné, protože podle jiného paragrafu klient může odstoupit kdykoliv a bez důvodu, samozřejmě opět s tou sankcí 3% (nově 5%).

Tobě se podařilo vydupat si doplacení bez sankce?
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod Zedna1 21. 1. 2015 23:19

V mBank končí pátý generální ředitel. Vydržel nejdéle
http://www.mesec.cz/clanky/v-mbank-konc ... l-nejdele/

vlakno o tomto na mForu
http://www.mbank.cz/forum/thread,238636 ... nci,1.html
Zedňa
Zedna1
Diskutér

Odeslat příspěvekod ripper6 22. 1. 2015 03:23

A co rikate vlastne na SEPA u mBank je to porad tak vyhodne proti treba AirBank, Zuno a pod? Nevychazi mi jedna vec a to ze mBank dava zdarma Sepa ale ma horsi kurz. AirBank zas chce treba poplatek 25czk ale ma ten kurz lepsi.
Kdyz to propocitam u castky 2800czk az 8000czk (2-3x za rok) tak uz to neco udela.
Hlavne u odchozi platby. Pokud ale srovna treba Air vs mBank tak u mBank jsem nasel kurz podobny. Jak to tedy je? Je lepsi posilat penize z AirBank treba a prijmat do mBank? Vysvetlil by me to nekdo?
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod franko_cz 22. 1. 2015 06:47

Posílat a přijímat SEPA platby je výhodnější přes devizové společnosti nebo z banky, kde jsou SEPA platby zdarma či za pakatel.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 1. 2015 08:31

Čím nižší částka, tím důležitější je poplatek. Se zvyšující částkou je důležitější kurz.
Já platím výhradně přes Easychange a to i opravdu velmi malé částky, protože nejen že mají lepší kurz, ale neúčtují ani žádný poplatek.
Tohle jsou moje platby za poslední měsíc
faruk.png

Mají i "light" verzi http://www.europlatba.cz, kde není nutné uzavírat rámcovou smlouvu. Kurzy jsou o něco horší, ale pořád lepší nejen než mBank, ale i než jakákoliv banka.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod astrapa 22. 1. 2015 09:13

Easychange - funguje to jako internetbanking? Něco jako devizy.cz? Protože Fortissimo je hodně nevýhodné a poohlížím se po jiné společnosti (posílám menší sumy - GBP, EUR - do 20 tis. Kč).
astrapa
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka