mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod cosmicboy 1. 4. 2015 07:06

Z jiného soudku - v březnu jsem vybral 2500 Kč z bankomatu Travelex. Podle netu se tyto bankomaty tváří, že jsou vlastně "v zahraničí". A dnes koukám na výpis, tam poplatek 35 Kč za výběr! Přitom dle sazebníku je výběr v zahraničí při částce 2500 Kč a víc zdarma. Tak nevím - reklamovat poplatek? Máte s tím někdo, prosím, zkušenost?
cosmicboy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marvy 1. 4. 2015 07:37

vlazy píše:marvy:
A je to potvrzení o zrušení účtu a nebo pouze o převzetí výpovědi? Předpokládám, že ti asi nemohli dát hned potvrzení o zrušení účtu když podle toho co píšeš ke zrušení účtu má dojít až po měsíci.

vlazy presny nazev je “vypoved smlouvy o vedeni uctu“ je tam stempl a podpis a bylo to zdarma coz mi staci.
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod finex5 1. 4. 2015 08:19

Což je "jen" potvrzeni o tom, že obdrželi vaši výpověď. Ale to samozřejmě stačí.

Po uplynutí lhůty jsou schopni zaslat i potvrzeni o zrušení účtu zdarma, pokud o to klient požádal.
finex5
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 1. 4. 2015 11:47

cosmicboy píše:Z jiného soudku - v březnu jsem vybral 2500 Kč z bankomatu Travelex. Podle netu se tyto bankomaty tváří, že jsou vlastně "v zahraničí". A dnes koukám na výpis, tam poplatek 35 Kč za výběr! Přitom dle sazebníku je výběr v zahraničí při částce 2500 Kč a víc zdarma. Tak nevím - reklamovat poplatek? Máte s tím někdo, prosím, zkušenost?
Zkušenosti s něčím takovým nemám žádné, ale pokud jsi přesvědčen, že ti ten poplatek zaúčtovali nesprávně tak bych to rozhodně reklamoval. Jedná se sice pouze o pro asi většinu lidí zanedbatelnou částku 35 Kč, ale proč jim to jen tak nechávat.

marvy píše:vlazy presny nazev je “vypoved smlouvy o vedeni uctu“ je tam stempl a podpis a bylo to zdarma coz mi staci.
Tak jak píše finex5 je to pouze potvrzení o převzetí tvoji výpovědi. To je sice dobře, že ti to potvrdili, ale to ještě nemusí jednoznačně znamenat, že ti ten účet i zruší. Pokud je ve výpovědi vše v pořádku tak by ti ho zrušit měli, ale tím si asi nemůžeš být 100% jistý. Podle mne má svůj význam i potvrzení o zrušení účtu až ti ho třeba za měsíc zruší. Pokud jsi i o toto potvrzení spolu s výpovědi nepožádal, tak nevím jestli ti ho jen tak mBank zašle. Mělo by to být samozřejmosti, ale u této banky bych na to příliš nespoléhal.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod marvy 1. 4. 2015 12:02

finex5 píše:Což je "jen" potvrzeni o tom, že obdrželi vaši výpověď. Ale to samozřejmě stačí.

Po uplynutí lhůty jsou schopni zaslat i potvrzeni o zrušení účtu zdarma, pokud o to klient požádal.

Aha o to sem si zvlášť nezažádal.,když sem mu řekl, že to stojí 100kc,řekl že to je jen, když se ruší karty nebo co. Ano psali ste to, abych to někam napsal, jen mi vyjel papír a šel sem. Nikdy sem si zvlášť nežádal ještě potvrzení po té, co to opravdu zruší.Já si k nim zavolám,nebo se zkusim přihlásit po měsíci co to udělá.
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod finex5 1. 4. 2015 12:14

Jakmile zruší přístup do IB (ne účet), přijdou zmatené SMS typu: "Vaše emailová adresa byla změněna" bez uvedení na co to změnili (prázdný řetězec). Pak se nikam nepřihlásíte a nic neověříte. Účet může vesele existovat dál.
finex5
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 1. 4. 2015 12:44

marvy:
Spíše bych v tvým případě ještě nyní podal u mBank samostatnou žádost o zaslání zdarma potvrzení o zrušení vypovězeného účtu a tu si také nechal potvrdit, že ji převzali.
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod marvy 1. 4. 2015 14:56

finex5 píše:Jakmile zruší přístup do IB (ne účet), přijdou zmatené SMS typu: "Vaše emailová adresa byla změněna" bez uvedení na co to změnili (prázdný řetězec). Pak se nikam nepřihlásíte a nic neověříte. Účet může vesele existovat dál.

Děsim se, že u Mbanky by moh ten účet existovat dál i s tim cárem papíru. :-))

vlazy: mam jít znova na pobočku nebo kiosek? :hm :'(
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 1. 4. 2015 15:12

Proč se toho děsíš (nebo proč sis ho pak u mBank pak sjednával v první řadě)? Pokud máš potvrzení o převzetí výpovědi, je to naprosto dostatečný důkaz pro případný spor - už několikrát zde bylo jasně zmíněno, že výpověď je jednostranný akt, takže pokud takže pokud by banka něco zkoušela, rozhodne zdarma FA.

A jestli účet bude dál existovat... Můžeš si zkusit po uplynutí výpovědní lhůty zaslat 0,01 Kč z jiné banky. Pokud se ti vrátí, tak ten účet banka již nevede.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 1. 4. 2015 15:25

marvy píše:Děsim se, že u Mbanky by moh ten účet existovat dál i s tim cárem papíru. :-))
Pokud budeš mít potvrzení, že ti účet zrušili tak i kdyby z nějakých důvodů ten účet dále existoval a pak někdy jsi měl kvůli tomu nějaké problémy tak tě to nemusí příliš zajímat a můžeš to doložit tím potvrzením, že účet by měl být zrušený.
marvy píše:vlazy: mam jít znova na pobočku nebo kiosek? :hm :'(
Tak to už záleží na tobě. Pokud ale to potvrzení o zrušení účtu budeš chtít mít tak ti asi nezbude nic jiného než tam znova zajít. Je ale otázkou jestli na základě žádosti o to potvrzení ti ho jsou povinní zaslat a nebo to také můžou odmítnout.

fremantle píše:Pokud máš potvrzení o převzetí výpovědi, je to naprosto dostatečný důkaz pro případný spor - už několikrát zde bylo jasně zmíněno, že výpověď je jednostranný akt,
Potvrzení o převzetí výpovědi ještě jednoznačně nemusí znamenat, že účet určitě zruší i když by to za předpokladu, že je vše v pořádku tak mělo být. Výpověď jde i zamítnout pokud k tomu nějaký oprávněný důvod najdou a tím účet nezrušit.
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 1. 4. 2015 18:37

mBank opět spouští klasickou akci 500 za doporučení a 500 pro nového klienta, platnost ode dneška do konce dubna. Informaci o akci jsem dostal na mail přímo od banky.

mbank 500 Kč bonus
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 1. 4. 2015 19:09

Že by od nich utíkalo až tolik lidi, že musí neustále doplňovat jejích počet a to ještě formou úplatku.
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod malejjara 1. 4. 2015 19:59

Bonus je i pro byvale klienty?

... Koukam, ze nee.
malejjara
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvy 1. 4. 2015 20:33

fremantle píše:Proč se toho děsíš (nebo proč sis ho pak u mBank pak sjednával v první řadě)?

Byl tam lehký usměv, sjednával sem si ho v době, kdy MBank přišla na trh, ještě se o ní moc z praxe nevědělo. :-] Jenže u nich je možný všechno.
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod cosmicboy 10. 4. 2015 08:57

Netušíte někdo, prosím, jak je to s kurzem USD v mBank při platbě kartou na netu? Obecně se zde říká, že tento kurz moc výhodný není, mě by však zajímalo, jestli jde někde přesně zjistit. Dnes jsem zaplatil na netu nějaké zboží kartou a když jsem si částku převedl, tak 1$ vychází na 26,2593 Kč. Při pohledu na dnešní kurzovní lístek mBank je však uvedno, že nákup je 24,9401 Kč a prodej 26,4828 Kč - takže ani jeden údaj neodpovídá, neodpovídá ani průměr... :hm
cosmicboy
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka