mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fremantle 10. 4. 2015 09:10

1. Pokud jsi dnes zaplatil, tak stejně nevíš, s jakým kurzem bude platba (přesně) zaúčtovaná, to co vidíš je jenom blokace.

2. mBank nikdy na přepočet jiných měn nepoužívala svůj kurzovní lístek (kromě EUR), všechny měny do konce letošního února byly převedeny kurzem karetní asociace na EUR, připočtena přirážka 2 % a poté eura na koruny kurzem banky (deviza-prodej), od začátku března je ale používaná jiná metodika - banka používá kurz karetní asociace s fixní přirážkou 5 % ( :!: ), takže po zaúčtováni by měl kurz odpovídat dle: http://www.visaeurope.com/making-paymen ... ange-rates, kde si lze zvolit i tu přirážku (conversion fee)...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod cosmicboy 10. 4. 2015 10:39

Hm, 5% - pěkné! No, někde vydělávat musí... :-) A dá se někde zjistit, v jakém kurzu si to přepočítavají ostatní banky? Zajímala by mě ještě RB a ČSOB...
cosmicboy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 10. 4. 2015 10:59

Zjistit se to dá - typicky v produktových podmínkách pro platební karty... Obecně by šlo říct, že kamenné banky používají na přepočet kurzovní lístek (deviza-prodej), ale není to nějaké pravidlo - ale takřka všude vychází spread plus-mínus "standardní" 4 % (skoro to vypadá na kartelovou dohodu bank u směnárenských operací), samozřejmě existují výjimky, hlavně posvátná trojice bank s nejhoršími kurzy - GEMB, mBank a Citibank, ostatní jsou na tom tak nějak stejně.

ČSOB i RB, obě používají kurzy z kurzovního lístku (deviza-prodej), vychází to cca. ty 2 % nad střed (tzn. mBank je o nějaké 3 p.b. horší - kurz karetní asociace je velmi blízko středu)...

Existuje i několik výhodnějších karet pro platby, konkrétní tipy budou spíše v jiných vláknech na tomto fóru, třeba viewtopic.php?f=316&t=1224310 (ono je stejně těch úplně nejlepších s neupravovanými kurzy karetní asociace poskrovnu - prakticky jen debetky Expobank CZ, kreditky UCB MC (Agip, M&M) a kredtitky nebankovek (aspoň zatím) Cetelem a se skřípáním zubů i Cofidis).
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod cosmicboy 10. 4. 2015 12:31

Děkuji za vyčerpávající odpověď! :tleskani
cosmicboy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod refedr 10. 4. 2015 12:50

Tak jsi mě naladil, že debetky Expobank CZ, kreditky UCB MC (Agip, M&M) nají kurz asociace, ale jsou s tím spojeny poplatky z vedení účtu Expo 50,- Kč/měsíc a UCB Agip 40,- Kč/měsíc. Tak zbývá jen KK Cetelem, kterou je nutno přeplatit, ale tu mi nedali.
refedr
Diskutér

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 10. 4. 2015 12:55

Tak Cetelem KK dávají snad automaticky ke každéme úvěru na splátky, nebo už to neplatí?
Chci tím říct, že stačí nakoupit na splátky a kartu dostaneš..
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 10. 4. 2015 13:03

refedr píše:UCB Agip 40,- Kč/měsíc. Tak zbývá jen KK Cetelem, kterou je nutno přeplatit, ale tu mi nedali.

Ano, vedení KK UCB MC Agip je sice 40 Kč měsíčně, ale při splnění obratu alespoň 3000 Kč měsíčně je vedení zdarma...

Cetelem není nutno přeplácet, poplatek (neoficiálně) neúčtují, když je do konce zúčtovacího období úplně vyrovnána... Předplatit by ji mělo význam, pokud bys chtěl využívat výběry z bankomatů v zahraničí (s příslušnou výhodou), ale je dost možné, že za získaná procenta z plateb při aktivaci 2 % vratek bys měl víc, než bys zaplatil za případné výběry... To ta KK Cofidis nemá bezúročné období vůbec, takže tu by bylo nutno přeplácet (jinak je první rok zdarma, takže by ji šlo s tímto rizikem zkusit - další roky je ale za poplatek 400 Kč ročně, výběr z bankomatu jinak 1 %, min. 50 kč jak měla kdysi debetka AXA).
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod myšpulín 14. 4. 2015 10:25

Tak jsem objevil první poplatek, 29 Kč za manželčinu kartu a to i přesto, že mám k účtu úvěrový produkt - neaktivovanou kreditku. Jsme jako spoluvlastníci, já už svoji kartu zrušil, ale ona jiný účet nemá, takže jí debetku nechávám.
Vypadá, že ten úvěrový produkt bude muset mít psaný na sebe ona.
Taky koukám, že nemá přístup k mSpoření, hlavně že máme společný účet, když banka takhle něco separuje.

Chtěl jsem svoji neaktivovanou kreditku zrušit, ale nejde to asi bez předchozí aktivace a talze provést jen z celým číslem karty kterou nevím ani jestli někde mám. :D
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod refedr 14. 4. 2015 12:56

nnnokiaE52 píše:Tak Cetelem KK dávají snad automaticky ke každéme úvěru na splátky, nebo už to neplatí?

.... přeci nebudu kupovat něco co nepotřebuju jen kvůli kreditce. :pozor Minimum na spotřebitelský úvěr je útrata za 3000,-Kč.

Myšpulíne máš už obdiv, že jsi u mBank ještě vydržel. Já už po vánocích dal výpověď a nemám tam nic.
refedr
Diskutér

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 14. 4. 2015 13:02

máte už vyplacené odměny za únorovou akci na doporučování nových klientů?
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Diskutér

Odeslat příspěvekod myšpulín 14. 4. 2015 13:45

Tak pořád má smysl mSpoření a hlavně se mi nechce otravovat manželku se změnou účtu. Kde jinde je spoluvlastnictví účtu nebo alespoň disponent zdarma?
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 14. 4. 2015 13:54

Spoluvlastnictví umí snad už jen Citibank (ale ta to už taky balí) a snad UCB, takže zbývají už asi jen disponenti... Tam asi banka, která umí vydat i druhou kartu zdarma - z těch dostupnějších co tak Air Bank nebo Fio?
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 14. 4. 2015 14:38

refedr píše:
nnnokiaE52 píše:Tak Cetelem KK dávají snad automaticky ke každéme úvěru na splátky, nebo už to neplatí?

.... přeci nebudu kupovat něco co nepotřebuju jen kvůli kreditce. :pozor Minimum na spotřebitelský úvěr je útrata za 3000,-Kč.
...

Tak často lze nakoupit na webu na úvěr bez navýšení a pak zboží vrátit do 14 dnů. Ale to tvoje věc ;-]
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 14. 4. 2015 14:45

Tím ale zaniká i smluvní vztah pro ten úvěrový produkt (nákup na splátky) - už to tady snad někdo i v nějakém vlákně analyzoval v OP Cetelemu... A jelikož žádost o revolvingový úvěr je součástí té úvěrové smlouvy, tak Cetelem v takovém případě nejspíš nemá důvod kreditku vydávat... Taky v tom nevidím nějaký smysl pořizovat si zboží s nákupem na splátky, abych ho pak vracel - to je opruz pro všechny strany - zákazníka, obchodníka i úvěrovou společnost, ale když to chce někdo zkusit, tak proti gustu žádný dišputát...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 14. 4. 2015 15:11

No tak nevracet a nechat si věc, kterou chtěl stejně koupit.

V původním příspěvku psal refedr o tom, že jí chtěl a nedali mu jí. Tohle je opravdu jen alternativa pro to tu kreditku získat, pokud o ní člověk hodně stojí. To ale asi není tenhle případ.
nnnokiaE52
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka