mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod ripper6 12. 5. 2015 00:41

Zajmavy tohle... u mBank bude zalezet co udela casem. Pokud vylepsi nejaky podminky a pod.
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod elfin 12. 5. 2015 07:30

mBank ma v soucasnosti stale jeste velky naskok v poctu klientu oproti ostatnim nizkonakladovkam a pokud bude chtit, tak si ho udrzi. Staci situaci na trhu hlidat a v pripade "ohrozeni" zmenit nektere podminky ve prospech klienta a hned se pohrnou dalsi zajemci. Zatim nabizi lukrativni naborovy prispevek misto drahych reklam, coz muzeme jedine vitat a pritom zatim pouzivat vstricne sluzby jine banky :)
elfin
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 12. 5. 2015 08:49

Je myslím dost velký rozdíl mezi klientem a klientem. U Fio si asi nikdo nebude otevírat spekulativně účet, protože bonus za otevření žádný, úročení mizerný. U Airbank může už být důvodem třeba spořicí účet, pak ti klienti nemají banku jako hlavní. Zato u mBank může být jediným důvodem k otevření (a brzkému uzavření nebo ponechání v mrtvém stavu) třeba i ta tučná prémie - takový klient je opravdu dobrý jen do statistiky.

Vypadá to, že se konkurenční boj ještě zostří, protože o klienty začnou bojovat i velké banky, pak bude teprve veselo. mB v tomhle boji se stávajícím přístupem moc šancí nedávám. Sám jsem si tam otevřel účet hned na začátku, snažil se to používat, ale nakonec jsem to zrušil, bylo to největší zklamání mezi českými bankami. Kurzy karet, neustálé měnění podmínek spořicích účtů a další problémy - měl jsem toho opravdu dost. A to tenkrát ještě bylo použitelné IB.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod elfin 12. 5. 2015 09:15

Xls: rozborujes to samozrejme logicky, ale to je starost banky udrzet si pozici konkurenceschopnosti a prosperitu, ja posuzuji banku hlavne podle svych potreb a svuj vztah k ni udrzuji v ekonomickych mezich, i kdyz priznavam, ze mBank byla ve svych zacatcich i moje srdcova zalezitost, nastesti uz casem odvata :)
elfin
Diskutér

Odeslat příspěvekod DoubleSix 12. 5. 2015 09:23

xls: vidím to podobně. Založil jsem to hned na začátku, ale po změnách s kartami a úročením spořicích účtů jsem to ukončil. A není motivace se tam vracet.
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 12. 5. 2015 10:07

xls píše:Je myslím dost velký rozdíl mezi klientem a klientem. U Fio si asi nikdo nebude otevírat spekulativně účet, protože bonus za otevření žádný, úročení mizerný. U Airbank může už být důvodem třeba spořicí účet, pak ti klienti nemají banku jako hlavní. Zato u mBank může být jediným důvodem k otevření (a brzkému uzavření nebo ponechání v mrtvém stavu) třeba i ta tučná prémie - takový klient je opravdu dobrý jen do statistiky.
Ano je rozdíl mezi klienty které má banka pouze do počtu aby se mohla chlubit jejích počtem, ale jinak na těchto klientech příliš nebo vůbec nevydělávají a nebo dokonce na ně i doplácí a klienty aktivními kteří bance přináší nějaký větší či menší zisk. MBank láká lidí těmi prémiemi, ale asi si příliš neuvědomují, že tím sice získají nějaké nové klienty, ale asi většinou takové které jim příliš nebo žáden zisk nepřinesou a nebo budou pro ně i proděleční.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod ripper6 12. 5. 2015 10:58

Tak me zas krome tech blbych kurzu mBank neprijde nejhorsi. Urok u pujcky nabizi podobne jako AirBank. Vybery ze vsech bankomatu v CR zdarma (to se da uplatit taky jako jeden duvod). Sepa poslani, prijem zdarma. Zvlast teda pro lidi co nechtej zakladat dalsi banky a maj tohle a jen jeste neco.
IB pouzitelny je, zas bych nerikal ze to nejde pouzit. To je uz o zvyku.
Je to tady, nakonec proc odchazet od velke banky, kdyz staci pockat a sami daj nejaky bonusy, vyhody aby treba ty lidi udrzeli.
u mBank to ma jeste jednu vyhodu, kdyz nekdo posila platbu casto natrefim na lidi co prave maj tez mBank, takze platba prijde ihned :)
Zajma me to taky jak to bude, to ze se meni podminky? Kolik bank je nebude tehlech menit? :D Zuno taky jsem cetl jak prej to jsou "smejdi" ze to menej. Equa tusim taky meni. mBank tu uz je dyl, takze aspon uz to ma vic zmemeny ty top vyhody na horsi :)
Jiny banky zacnou menit taky :)
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod j.vy 12. 5. 2015 11:30

Od 18.5.:
http://www.mbank.cz/blog/post,566,zmena ... sazeb.html

eMax Plus promo úroková sazba: 0,80 % p.a.
základní úroková sazba: 0,20 % p.a.

mSporeni promo úroková sazba: 1,00 % p.a.

mVklad 3M 0,15 % p.a.
mVklad 6M 0,15 % p.a.
mVklad 12M 0,35 % p.a.

eMax Business 0,3 % p.a.

Promo úroková sazba bude asi taky za obrat na kartě, jako u eMax plus. Jedině že by vymysleli nějakou novou vychytávku, když spousta lidí už jejich kartu ani nemá. :-)
j.vy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod peter2black 12. 5. 2015 11:33

jeden z duvodu proc jsem mBank jeste nezdrhnul je, ze mi prijdou hodne "online" - rychle pripisuji platby (a taky ze maji podnikatelsky ucet zdarma)

mám jeste Zuno, Equa, Air a siditelnu a stejne rychle mi prijdou jenom siditelna a Air mozna

-- 12. 5. 2015 12:39 --

průzkum SANEP: mBank za posledni 3 roky klesl počet aktivních klientů
Obrázek
http://finance.idnes.cz/cim-dal-vice-li ... 4_bank_sov
peter2black
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 12. 5. 2015 12:13

j.vy píše:Promo úroková sazba bude asi taky za obrat na kartě, jako u eMax plus. Jedině že by vymysleli nějakou novou vychytávku, když spousta lidí už jejich kartu ani nemá. :-)

Pokud myslíš mSpoření, tak tam to asi zůstane při starém, teda "promo" je do zůstatku 100 tisíc a při překročení limitu se celý zůstatek úročí jen tou základní sazbou, to je už myslím dost omezující. Každopádně po této změně je už i to málo na mBank nezajímavé. Se spořákem 1 % p.a. s jedním výběrem v měsíci zdarma a krkolomým plněním není o co stát.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod j.vy 12. 5. 2015 12:53

Aha, to mi vůbec nedošlo že promo by mohl být zůstatek do 100 tisíc. Mě jako první napadlo zavedení nějaké mPodmínky, která to ještě víc zkomplikuje. :-)
j.vy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod houghs 12. 5. 2015 13:21

Držet účet v mBank kvůli spořícímu účtu eMax+ s 1% do mizerných 100 tis. Kč je fakt nesmysl. To je hrubý úrok 80 Kč měsíčně spojený s povinnou minimální útratou na kartě 4000 Kč. Karty jsou velmi drahé na cizoměnové platby, kde jsou použitelné jen ve stavu velké nouze. Banka nemá účty v cizí měně, takže například SEPA platby zdarma jsou velmi diskutabilní výhodou, možná tak pro platby do 100 EUR.

Ale přesto účet u mBank není špatný. Účet je zdarma bez podmínek, pokud se utratí 500 Kč na kartě je možné mít tři výběry z jakéhokoliv bankomatu měsíčně. Já používal mBank jako hlavní účet plných sedm let doplněný kreditkou od UCB k plné spokojenosti. Asi přede dvěma měsíci jsem vše přehodil na UCB a Premium konto.
houghs
Diskutér

Odeslat příspěvekod soban 12. 5. 2015 13:24

Ano ze začátku byla mBank výhodná taky jsem k ní přešel jako první, a změny různých poplatků mi taky nevadily protože jsem se vždy dostal na 0 kč ! A většinou to bylo namířeno na ty co to chtěly moc zneužívat (nechápu proč každý třeba musí z bankomatu vybírat po 200kč a né že jednou vybere po výplatě třeba 2000kč).

No ale to sprasené IB které zavedly tak to je fakt síla, absolutně nepřehledné, stačí mrknout na jejich www to je taky jeden šmejd a když někdo něco potřebuje tak to u mBank nejde!

Takže šmitec a od nového omalovánkovaného IB už tam nejsem!

Prostě nějak nechápu jak někdo může s tím IB pracovat když tam všechno musíš hledat a je to neituitivní to u jiných ban se mi nikdy nestalo abych něco hledal tak dlouho jako v IB mBank!

Prostě nechápu jak IB mBank dnes může někdo vychvalovat to potom snad musí být jedině 11 leté dítě co jiné IB nevidělo a líbí se mu omalovánky a když tam něco bliká......
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Diskutér

Odeslat příspěvekod houghs 12. 5. 2015 14:23

Já už jsem prošel mnoha IB, většinou firemními i u bank v jiných zemích. Nehodnotil bych to tak kriticky, ale musím přiznat, že také nepatřím mezi fanoušky nového IB. To staré jsem hodně chválil, tady nemám už co. Ale dá se na to zvyknout. Kdybych měl jmenovat nejhorší IB, tak je to to, které je závislé na Javě, typicky kombinované s certifikátem na čipové kartě. Na jakýkoliv design a ovládání se dá zvyknout, ale na ty šílenosti s Javou ani po mnoha letech ne. To je případ Business24 u ČS (alespoň donedávna ještě byl) a také ČSOB BusinessBanking.
houghs
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 12. 5. 2015 15:14

ripper6 píše:IB pouzitelny je, zas bych nerikal ze to nejde pouzit. To je uz o zvyku.
Použitelné ano, ale jak použitelné a jak to celé vypadá. Kdo ho potřebuje použít tak ho samozřejmě použije. To ale neznamená, že je to IB zcela v pořádku a naprosto ideální.

j.vy píše:mSporeni promo úroková sazba: 1,00 % p.a.
Na jedné straně se snaží různými akcemi lákat lidi a získávat tak nové klienty a na druhé kazí to co některé klienty u této banky drželo a dávají jim tak najevo, že už o ně nemají příliš zájem.

soban píše:(nechápu proč každý třeba musí z bankomatu vybírat po 200kč a né že jednou vybere po výplatě třeba 2000kč).
To se dá jednoduše pochopit tak, že když je něco zdarma tak to někteří hňupi musí jednoznačně co nejvíce zneužít, a to třeba i když to nepotřebují.
soban píše:No ale to sprasené IB které zavedly tak to je fakt síla, absolutně nepřehledné, stačí mrknout na jejich www to je taky jeden šmejd a když někdo něco potřebuje tak to u mBank nejde!
Tak s tím s tebou 100% souhlasím. Hnusnější IB jsem ještě neviděl, protože nic hnusnějšího už snad nejde vymyslet.
soban píše:Prostě nějak nechápu jak někdo může s tím IB pracovat když tam všechno musíš hledat a je to neituitivní
Když někdo tuto banku z nějakých důvodů ještě používá tak asi nemá jinou možnost než s tím zprasečelým IB pracovat a to i přes to, že se mu to nemusí líbit.
soban píše:Prostě nechápu jak IB mBank dnes může někdo vychvalovat
Prostě mHujeři ještě nevymřeli.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Předchozí stránkaDalší stránka