mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Jara.S 5. 8. 2019 10:42

noi2 píše:Na aliexpress se dá koupit něco za 0.01$, případně se dá objednávka před posláním zrušit.

myšpulín píše:Koupil bych nějakou drobnost na Aliexpress, já třeba platil něco jen 0.01 USD a zbytek body co sbírám v aplikaci Aliexpress.

Pomohli byste mi najít něco za 0,01 USD?

Každopádně děkuji moc za odpovědi, minarjo.
Jara.S
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 8. 2019 12:43

Kdysi jsem za 0,01 USD koupil sluchátka na Aliexpresu, ani nedošly a platba mi snad byla později vrácena. Zkus prohledat ještě Dealextreme a teď si nemůžu vzpomenout jak se jmenuje ten třetí :(
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod rols 5. 8. 2019 13:18

PatrikChrz píše:...teď si nemůžu vzpomenout jak se jmenuje ten třetí :(

Gearbest :-)
Doporučující kód na 300 Kč od Twista najdeš v mém profilu.
rols
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 8. 2019 13:29

...a možná ještě Wish, ale tam tak levné věci asi nebudou
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod satinst 6. 8. 2019 14:04

Chci se zeptat, zda máte někdo podobnou zkušenost. Byl jsem nyní v chorvatsku a potřeboval jsem vybrat z bankomatu. Mám kartu mSvět. Nejbližší bankomat byt Euronet. samozřejmě že mě nejprve nabídl DCC, které jsem odmítl a poté mě tedy klasicky vydal požadovanou částku (500HRK). Za pár dnů jsem přišel ke stejnému bankomatu a vybíral stejnou částku a najednou po mě chtěl poplatek za výběr 29,3 HRK. Myslel jsem že ta obrazovka tam byla i při prvním výběru, tak jsem vybral. Až pak jsem viděl ve vyúčtování, že poprvé se mě opravdu započetla jen vybraná část (500HRK), ale podruhé i s poplatkem (500+29,3 HRK)...Přitom se jednalo o stejný bankomat???Jak je to možné?? mBank mě samozřejmě reklamaci poplatku zamítla, že oni si nic nestrhli, že to byl provozovatel bankomatu.

Ale i oni by dle mě měli u svých karet na toto riziko upozornit. Tím že tvrdí že nemusíme hledat bankomat a že nejlepší je ten nejbližší, tak je to vlastně zavádějící a klamné tvrzení. Dle mě vědí, které společnosti si účtují poplatky....
Jaký je Váš názor?
Díky
satinst
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kubika1 6. 8. 2019 14:19

Tohle žádným způsobem nevyreklamuješ. S poplatkem jsi souhlasil. Žádná banka nemá přehled kdo a kolik si za výběr říká - je nutno si uvědomit kolik existuje společností po světě co provozuje bankomaty. A zrovna bankomaty Euronet jsou tímto známé...
Kubika1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 8. 2019 14:22

Bohužel se tento nešvar, že si bankomat účtuje další poplatek při použití zahraniční kartou (u nás to dělají bankomaty Monety a České spořitelny, např. když se použije Revolut karta) je čím dál častější. Pokud jsi souhlasil, nevyreklamuješ to. V některých zemích už ani bankomaty, které si tento poplatek neúčtují, nejsou. Z vlastní zkušenosti Thajsko a snad i Kambodža (dříve tam byly dvě sítě, co si ho neúčtovaly, ale teď si ho prý již účtují i tyto dvě)

U bankomatů Euronet je to spíše pravidlem, nabídnou DCC, když nesouhlasíš, tak nabídnou výběr bez poplatku. Takže bych se spíše divil, že prve to tam nebylo, možná chyba a stačili to opravit.

-- 6. 8. 2019 14:23 --

...do Chorvatska nakupuji kuny v Creditas. Mají solidní kurz (lepší, než arabské směnárny) a jako klient je mám navíc za devizový kurz, takže ještě lepší).
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod satinst 6. 8. 2019 14:37

Hmm, díky. no je fakt divné, že jednou tam poplatek byl a po druhé ne u toho samého bankomatu.
No příště budu obezřetnější.
satinst
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 8. 2019 15:50

V dohledovém centru Euronetu - Chorvatsko:

Hele, Roko, tady nějaký Čech vybíral v Pule, odmítl DCC a bankomat mu nenaúčtoval poplatek!
Fakt, jo? To bude nějaká chyba, to musíme opravit, já to tu v systému zadám.
Se bude divit, až bude vybírat příště.
Cha, cha, bych chtěl vidět, jak se bude tvářit, až se podívá na výpis :D
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod slavo963 6. 8. 2019 16:31

Pred rokem jsem kuny z Euronet ATM vybral bez poplatku. Po tydnu uz poplatek chtel. Tento rok, stejny ATM poplatek vyzadoval. Nakonec vybral z ATM nejake klasicke chorv. banky.
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod Bobb1 6. 8. 2019 16:49

Ja jsem letos taky vybiral kuny z Euronetu bez poplatku, ale jen jednou. Jinak jsem vybiral z jinych bankomatu.
Bobb1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod čulibrk 6. 8. 2019 17:17

Off topic: Potvrzuji, teď jdu z Creditas a mám kuny za 3.49. Přitom online kurz je v tomto okamžiku 1HRK = 3.4878 Kč dle https://www.kurzy.cz/kurzy-men/aktualni/czk-hrk/
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 6. 8. 2019 18:27

revolut ted 3,49
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod psovod78 11. 8. 2019 15:33

Staci na ten mKarta Svet bonus nabit eura na revolut? Zkousel jste to nekdo?
psovod78
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 14. 8. 2019 22:13

Tak jsem teď platil tou kartou Svět. Myslel jsem si, jak to není výhodný, ale v USD oproti kurzu Mastercard příplatek 1 %. To je mnohem horší, než to bylo na začátku, takže s ní nemá asi cenu moc počítat.
xls
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka