Připisování příchozích plateb bankami - diskuze

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fremantle 28. 2. 2017 16:24

Snad neočekáváš, že banka s tak "přátelskými" podmínkami pro prioritní platbu bude zasílat platby D+0 zadarmo? :hm :mrgreen:

Samozřejmě nikoliv, delší odpověď každopádně najdeš i tady :arrow: https://www.sberbankcz.cz/o-bance/~/med ... 1B1207.pdf
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 28. 2. 2017 17:18

D+1
Už to vidím.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod 07Petr 4. 7. 2017 12:44

Tak jsem dnes kolem 10:00 převáděl peníze z Poštovní spořitelny do Airbank a kolem 12:00 byly připsaný. Zato z ING jsem dal příkaz v neděli do Airbank a doteď nepřišla.:-(
07Petr
Diskutér

Odeslat příspěvekod treborit 4. 7. 2017 15:30

Velmi prijemne me prekvapila CSOB, ktera v rezimu D+0 odesila do 12:00 a zaroven ma dopoledne nekolik odesilacich casu a penize tak pristanou v cilove bance casto do par hodin.
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod mate59 4. 7. 2017 16:40

07Petr píše:Tak jsem dnes kolem 10:00 převáděl peníze z Poštovní spořitelny do Airbank a kolem 12:00 byly připsaný. Zato z ING jsem dal příkaz v neděli do Airbank a doteď nepřišla.:-(

Peníze byli odeslány až dnes o 15.00,tzn. připsané na účet budou až zítra.O víkendu nic nefunguje.
mate59
Diskutér

Odeslat příspěvekod Alfréd z hor 4. 7. 2017 16:51

Tak ING jsou kulišáci ... příkaz zadaný do 17:00 hodin odejde ten den, t. j. druhý den je v cílové bance, ovšem po 17:00 hodině jde příkaz zadat až se splatností druhý den, tedy v cílové bance za dva dny 8-) :shock: ... minulý týden mě to trochen zaskočilo a musel jsem zadotovat běžný účet vatou z jiného odkladiště O:-)
Alfréd z hor
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 4. 7. 2017 16:55

mate59 píše:Peníze byli odeslány až dnes o 15.00,tzn. připsané na účet budou až zítra.O víkendu nic nefunguje.

Já jsem tedy trochu zmatenej, ale nedělní příkaz by měl být brán jako příkaz pondělní a v pondělí víkend nebyl. Takže bych čekal, že prachy přijdou na cílový účet dnes.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 4. 7. 2017 17:16

Je to tak...
Alfréd z hor píše:Tak ING jsou kulišáci ... příkaz zadaný do 17:00 hodin odejde ten den, t. j. druhý den je v cílové bance, ovšem po 17:00 hodině jde příkaz zadat až se splatností druhý den, tedy v cílové bance za dva dny 8-) :shock: ... minulý týden mě to trochen zaskočilo a musel jsem zadotovat běžný účet vatou z jiného odkladiště O:-)

Pokud si pamatuji, drive meli cut time dokonce v 15:00, a tak 17:00 je zlepsni :-))

To neni banka ale sporici ucet, odesilalo se 1x denne na 3 predvolene ucty...
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod mate59 4. 7. 2017 17:17

Máš pravdu,myslel jsem, že dnes je pondělí,takže prachy už dnes/4.7./ musí být na cílovém účtu.
mate59
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 4. 7. 2017 18:17

Jen pro upřesnění, ING Konto má cut off pořád v 15:00 hod., nikoliv v 17:00 hod.

Do 16:00 hod. lze dříve zadaný platební příkaz odvolat.

http://www.ingbank.cz/files/cz/obchodni-podminky_pravidla_reklamace/504797_approved.pdf píše:4.7.3 Banka odepíše částku z účtu ING Konto v den splatnosti Pokynu k převodu. Lhůta pro doručení Pokynu se splatností ke dni doručení je určena na 15.00 hod. Banka zajistí připsání částky na účet poskytovatele platebních služeb příjemce v následující Pracovní den.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod Torns 4. 7. 2017 18:43

U mě ING dle předpokladů. V neděli zadány 2 příkazy a dnes 2 došlé platby.
Torns
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 07Petr 4. 7. 2017 21:02

Tak nakonec ta nedělní platba z ING do Airbank ještě dnes došla. Už jsem byl na trní.
07Petr
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 14. 7. 2017 08:59

Banky zrychlí bezhotovostní převody peněz, z účtu na účet by se měly dostat za několik sekund
http://archiv.ihned.cz/c1-65799870-bank ... lik-sekund

nechápu proč vymýšlejí něco nového místo toho aby zrychlili stávající systém, resp. chápu, chtějí na tom rejžovat
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod eL Ká 14. 7. 2017 10:39

I kdyby to bylo zdarma (coz zrejme nebude), stejne pro me bude rychlejsi a pohodlnejsi platit kartou, kde to jde. Pro me to je zdarma a nemusim se logovat do bankovnictvi (nedej boze, abych byl klient KB a musel hledat certifikat a pak se jeste crcat s SMS kodem).
eL Ká
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 14. 7. 2017 11:13

Mě na tom prostě zaráží, jak dlouhá léta klienti bank kvičeli, jaké jsou poplatky "absurdní" a potom z někoho vypadne takováhle pitomost...
Průzkum STEM/MARK ukazuje, že osm z deseti lidí, kteří by okamžité platby využívali, je ochotno za takovou službu zaplatit deset až dvacet korun.

Tak dlouho "klientům" vadily poplatky, až ty nejokázalejší ze sazebníků zmizely a místo toho si to banky začaly vybírat jinde, nejlépe tam, kde to není vidět... a ve zlodějských kurzech, úrokových sazbách (nicotných na depozitech, vysokých na úvěrech) to zaplatí nyní chtě-nechtě každý... A já bych fakt raději poplatek, který kopíruje skutečný náklad (těch 10 Kč za výběr z cizího bankomatu by fakt šlo zkousnout, když mi stačí vybrat jednou za měsíc nebo 30 Kč za výběr z zahraničí), kdybych měl k tomu odpovídající nabídku (a mohl třeba jednou kartou platit opravdu všude možně po světě, aniž by mě někdo neodrbal), ale taková možnost neexistuje.

Navíc ten opruz s přihlašováním do IB, s tím plně souhlasím, že je jednodušší zaplatit přímo kartou (kromě toho nyní už spousta internetových platebních bran umožňuje zaplatit přes MasterPass, což je jen záležitost potvrzení platby PINem).
fremantle
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka