Odepisování a připisování plateb bankami - diskuze

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod 4honza 24. 7. 2007 11:46

Ahoj,

chtel jsem se zeptat, jestli vite, jak jsou na tom vase banky s pripisovanim plateb? Pokud vim, tak pokud dnes zadam platbu (den D) do jine banky, tak je platba poslana nejpozdeji v D+1 a v cilove bance musi byt pripsana na uctu v D+2 (dle zakona), ale clearing v CNB probiha uz v D+1, takze cilova banka muze zdrzovat jeden den a inkasovat za to kreditni urok. Milionove vydelky zaruceny :-)

Moje zkusenost je s
FIO - nezdrzuje, D+1
eBanka - nezdrzuje, D+1
GE - nezdrzuje, D+1
Volksbank - na ucte videt D+1, ale valutace D+2 (takze na tom take vydelava, protoze penize jsou moje az D+2 a nemuzu s nimi disponovat nebo platim debetni urok)

Ostatni nevim nebo vim, ze pripisuji az D+2 (CS, CSOB, RB). Je jeste nejaka slusna banka v CR (kdyz to bereme z tohoto hlediska)?
4honza
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 24. 7. 2007 16:57

ČS to ma D+1 (platba zadána 10. 7. 2007 - datum přijetí 11. 7. 2007), ale zjistím to v elektronickém bankovnictví až 12.7.2007 ráno :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 25. 7. 2007 06:43

s tou ING bych si nebyl jist. Výplatu na ní dostávám ve stejný den jako kolegové co mají jiné banky.
Pravdou je, že se ale asi připisuje až v noci. Často večer tam ještě nic není a druhý den ráno jsou tam peníze s datem z předešlého dne.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dalich 25. 7. 2007 07:39

PatrikChrz píše:s tou ING bych si nebyl jist. Výplatu na ní dostávám ve stejný den jako kolegové co mají jiné banky.
Pravdou je, že se ale asi připisuje až v noci. Často večer tam ještě nic není a druhý den ráno jsou tam peníze s datem z předešlého dne.m/quote]

Také mi tam občas něco přijde. Ale když odešlu peníze do ING např. z HVB v pondělí, mám je tam ve středu, s valutací také ve středu. A když v pondělí požádám z ING o inkaso na vrub mého účtu u HVB, přijdou mi peníze někdy až další pondělí. Docela hustý.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Misena 7. 11. 2007 14:12

A co si myslíte o tom, když někdo pošle platbu z ČS ve čtvrtek a do PS to přijde až za týden? Může se to stát? Nebo si mám ztěžovat?
Misena
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ivok24 7. 11. 2007 14:53

Muzete to reklamovat, pokud to neni do D+2, ze zakona mate narok na urok z prodleni a pripadne uhradu vznikle skody.

Vice info:

http://www.bankovnipoplatky.com/potrebu ... tyku-1311/
ivok24
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dalich 7. 11. 2007 16:48

Misena píše:A co si myslíte o tom, když někdo pošle platbu z ČS ve čtvrtek a do PS to přijde až za týden? Může se to stát? Nebo si mám ztěžovat?
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod bojler 22. 11. 2007 10:33

Ad WSPK: To, ze by penize byly na kartu pripsany az D plus dva odpoledne je pitomost. Dneska rano jsem zaplatil lednicku a uplne bez problemu. Takze D plus jedna s tim, ze penize "objevite" az D plus dva.
bojler
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mobilman 9. 12. 2007 23:50

Rop píše:ČS to ma D+1 (platba zadána 10. 7. 2007 - datum přijetí 11. 7. 2007), ale zjistím to v elektronickém bankovnictví až 12.7.2007 ráno :-) /quote]

uz den predem se to da zjistit v Nezauctovanych transakcich na internetu a zustatek uz tam je o to vyssi, tzn. da se uz ten den podat platebni prikaz ve vysi celeho disponibilniho zustatku vc. te nezauctovane platby a i ten se provede jeste se splatnosti tentyz den (pri podani v prac.den pres internet do 19:59:59), takze je to pomerne rychle..

jinak CSOB me dost zklamala, pokud v nedeli do 19.59.59h) zadam prikaz do eBanky, GE a CSOB tak do GE a eBanky penize prijdou uz behem pondeli, CSOB az v utery i kdyz se mi uz stalo ze az ve stredu :-/ propadak co do rychlosti prichozich plateb....
mobilman
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lasman 9. 1. 2008 13:12

Chtěl bych se zeptat zda jste si někdo nevšimnul, jestli už i eBanka pozdržuje platby. Přijde mi že ano a to D+2.
Konkrétně jde o převod z ČSOB na eB, příkaz zadán 7.12.2007 v dopoledních hodinách, platba přijata na můj účet 10.12.2007 v odpoledních hodinách. Ještě v listopadu byla platba připsána následující den buď v ranních hodinách cca kolem 4:00 nebo dopoledních hodinách 10:00

Je to opravdu tak, nebo mi prosně účetní lže a platbu odesílá později?
Nevím, čím se bude bojovat ve třetí světové válce, ale ve čtvrté to budou klacky a kameny.
Lasman
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ivok24 9. 1. 2008 13:26

Lasman píše:... příkaz zadán 7.12.2007 v dopoledních hodinách, platba přijata na můj účet 10.12.2007 v odpoledních hodinách
/quote]


To je D+1 (D=Pa 7.12.2007 ; D+1=Po 10.12.2007). V cem je problem?
ivok24
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lasman 9. 1. 2008 13:33

No v tom z mi to prislo vzdy den po te at uz byla sobota ci nikoliv a to rano. A omlouvam se za preklep, prichozi platba byla v utery 11.12 :?
Nevím, čím se bude bojovat ve třetí světové válce, ale ve čtvrté to budou klacky a kameny.
Lasman
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ivok24 9. 1. 2008 13:47

Lasman píše:No v tom z mi to prislo vzdy den po te at uz byla sobota ci nikoliv a to rano. A omlouvam se za preklep, prichozi platba byla v utery 11.12 :?


Tak ja ucet v eBance nikdy nemel, takze se nedokazu vyjadrit, jen jsem se pozastavoval nad tim D+2 (co bylo diky preklepu vlastne D+1) :-)
ivok24
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod M2M 9. 1. 2008 13:59

Co je to vlastně to D+1 vysvětlit prosím
M2M
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lasman 9. 1. 2008 14:01

D (den platby) + počet pracovních dnu za kdy se platba pripise
Nevím, čím se bude bojovat ve třetí světové válce, ale ve čtvrté to budou klacky a kameny.
Lasman
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků