Připisování příchozích plateb bankami - diskuze

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod treborit 15. 10. 2018 12:09

Ano, CSOB je snad jedina banka, co vam dokaze ty same penize poslat 3x za den (pokud je vyberete a opet vlozite do CSOB) .. pres noc, dorazi to v 5 rano, pak kolem 9-10 a posledni dorazi cca po 14.
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 19. 10. 2018 12:10

Proc myslis ze jedina? Posledni mohou dorazit klidne po 16 hodine, kdyz jeste do 16 hodin muzes zadavat prikazy do clearingu.
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod treborit 19. 10. 2018 14:17

kdo jeste dokaze 3x za den dorucit ty same penize jinam?
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 28. 10. 2018 15:04

ne dorucit, ale odesilat prubezne do zúčtovacího centra jsi asi myslel...

potrebujes 2 banky, které odesilaji prubezne a pak si to mezi nimi teoreticky muzes preposilat X krat... poslední platbu pak do 14 hodin obvykle (slo by to technicky az do 16 hodin kdyby to banky umoznily)...
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod noi2 1. 11. 2018 13:09

Dnes v 11:28 jsem zadal standardní platbu z EquaBank do HelloBank a dorazila už ve 12:57. Docela mne to šokovalo.
Edit: To samé z Airbank (dokonce ještě rychleji 11:42-11:57).
noi2
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 1. 11. 2018 13:55

Dnes ráno jsem zadal platbu z EquaBank do Airbank a byla tam do hodiny...
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 1. 11. 2018 14:20

Já zadával dnes po poledni (asi tak 12:08) platbu z Creditasu do Hellobank a po obědě už to tam kupodivu bylo.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 1. 11. 2018 14:53

ČS > RB ve 12:33 po třinácté to tam bylo
poslední varování, při příštím uvedení aff kódu trvalý BAN
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod noi2 1. 11. 2018 15:01

Ale není to konzistentní. Celkem jsem udělal v krátkém sledu na dva účty Hello jeden převod z Air a čtyři převody ze dvou účtů Equa. Z toho jeden převod z Equa doposud nedorazil. Zadával jsem ho sice jako poslední (11:37), ale jen minutu po tom, který dorazil.
noi2
Diskutér

Odeslat příspěvekod noi2 1. 11. 2018 15:01

Ale není to konzistentní. Celkem jsem udělal v krátkém sledu na dva účty Hello jeden převod z Air a čtyři převody ze dvou účtů Equa. Z toho jeden převod z Equa doposud nedorazil. Zadával jsem ho sice jako poslední (11:37), ale jen minutu po tom, který dorazil.
noi2
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 1. 11. 2018 15:43

záleží do jaké dávky se člověk trefí
poslední varování, při příštím uvedení aff kódu trvalý BAN
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod Jirik74 1. 11. 2018 18:24

Okamžité platby by mohly být bez příplatku. https://denikn.cz/8184/tyden-v-penezenc ... ite-platby
Jirik74
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DrumSession 3. 11. 2018 13:30

Moneta zvyšuje kvalitu (rychlost) plateb a posunula od 1.11. lhůtu pro zpracování příkazů - příkazy zadané přes internet a mobil do 14 hodin vyřídí v režimu D+0.
PENÍZE z pohledu věčnosti nemají žádnou cenu a vlastně ani smysl zatím co
LÁSKA která JE nepočítatelná, ano !
ŠTĚSTÍ spočívá v tom, vědět, na co se mám vy...
DrumSession
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 6. 11. 2018 09:49

Pěkné, a kdo další nastaví lhůtu po 12h ve svých podmínkách?

Teď mohou myslím až do 16:00 bez příplatku...
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod dockalacek 6. 11. 2018 11:09

Můžu dát spekulativní otázku? Nebo spíš myšlenku. Od srpna 2018 zavedla Komerční banka konečně D+0 do 12.00, Poštovka od 1. listopadu umí mezi účty 0300 převádět i v nepracovní dny, DrumSession píše o Monetě. Nesnaží se tím banky poskytnout určitý předkrm před rychloplatbami? Spořka a Airbank by je měly umět údajně už letos, ostatní příští rok. Tak si třeba ty, který to spustí až ve 2019, řekly, že letos aspoň vylepší stávají možnosti připisování plateb.

A další myšlenka - myslíte, že některý druh plateb zruší? Mně přijde jako hloupost mít tři (normální, kdy většina bank umí D+0), okamžitou platbu (max. 400 tisíc) a prioritní platbu, která stojí 100-150 korun.

Já bych zrušil asi tu prioritní. Když ji Poštovka zdražovala z 26 na 100 korun, tvrdila ve svým zdůvodnění, že zdražení nevadí, protože jí stejně používá jen nepatrná část klientů.

A u normální platby to málokdy hoří tak, že to tam musí být týž den, což už beztak umějí bez příplatku tři největší banky u nás.

U okamžité platby se zas někomu může zdát nízký limit těch 400 tisíc, ale kdesi jsem našel statistiku, že, a teď nevím, jestli 99,6 %, nebo 96,6% mezibankovních převodů je na částku menší než 100 tisíc korun.
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Mám Eurocase 350W a nestydím se za to!:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka