Vkladní knížka PS

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xlucian 20. 8. 2007 09:46

Tak jsem si byl založit vkladní knížku Poštovní spořitelny. Schválně jsem šel na obchodní centrum PS, protože, jak píšou na webu, tam založenou knížku dostane člověk přímo do ruky.

Když jsem tam přišel a říkal, že bych rád obyčejnou vkladní knížku bez výpovědní lhůty, tak se paní moc netvářila a ptala se, na co že ji chci, že jsou tam malé úroky, že výhodnější je mít účet a že ....

Nakonec pochopila, že ji fakt chci, tak jsem vyplnil žádost a říká: "Ale do ruky vám ji hned nedám, do 10 dnů vám přijde poštou, to musí jít přes Prahu..." Na námitku, že na webu mají napsané, že u nich ji dostanu hned, řekla, že to už neplatí. Ještě mi dala podmínky o vkladních knížkách (kde hned na první stránce je také napsané, že u nich bych tu knížku měl dostat hned :-)).

A abych měl na vás ostatní i nějaký ten dotaz - když budu chtít na tu knížku poslat bezhotovostně nějakou částku, udělám to tak, že je převedu na účet 6699/0300 a specifickým symbolem bude číslo té mé vkladní knížky. Ano? Díky.
xlucian
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Hráč 20. 8. 2007 10:50

V této době si založit vkladní knížku znamená vracet se o 40 let zpět.
To už mnohé děti na základní škole dokáží poznat, že je to naprosto nevýhodný finanční nástroj. Stačí tady brouzdat po diskuzním fóru a okamžitě to zrušite. Pokud se řídíte radami Vaší babičky, pak je to v pořádku. není nad ,,moudrost" stáří, ale doba je naprosto opačná!!!
Kupte si knížku : Miloš Filip Osobní a rodinné bohatství, díl 1. Kam s penězi a knížku zrušte!
Hráč
Diskutér

Odeslat příspěvekod xlucian 20. 8. 2007 10:54

Ja si to ale nemyslim a proto jsem si ji zalozil. :wink:
xlucian
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Hráč 20. 8. 2007 12:09

Na vkladní knížce bez výpovědní lhůty je uveden úrok 0,1% p.a. z vložené jistiny.Takže je-li tam vloženo např. 100 000Kč, tak výnos za 1 rok je ,,celých 100Kč" a těchto 100Kč se zdaní ještě 15%, což je 15Kč a výnos z úroků je pak 85Kč. Je-li průměrná inflace cca 2,5% (bude asi 3-3,5%) v r.2008, tak za rok ztráci inflací na hodnotě původních 100 000Kč dokonce 2500Kč, takže pak mají peníze na trhu hodnotu jen 97 500 Kč. K tomu ten závratný zisk 85Kč, takže za rok má původních 100 000Kč hodnotu ,,celých" 97 585Kč. To už spočítáme s dětmi v 8.třídě a vkladní knížce se jen smějí! Proč by měly totiž dotovat bankovní ústav, když třeba jen na fondech jsou aspoň trochu nebo hodně i nad inflací.
Ale : ,,Každý svého štěstí strůjcem..."
Hráč
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 8. 2007 12:31

Já vkladní knížku PS naopak nepovažuji za špatnou věc. Samozřejmě je hloupost mít na ní 100 000 Kč, ale v kombinaci s ostatními možnostmi (např. ING konto) je to naprosto super nástroj (veškeré platby si posílat na ING konto a jednou za čas "vycucnout" nějaké peníze převodem na VK PS). K tomu ještě SIPO za 8 Kč a je na světě jakási základní obdoba běžného účtu.

Je to jedna z posledních možností jak se ZDARMA dostat ke svým penězům, bez poplatku za vedení účtu nebo za výběr z bankomatu.
Pro někoho, kdo to má na poštu blízko a chce často vybírat malé částky, tak je to naprosto ideální kombinace. Někdy je pravda, že tam bývá celkem fronta, ale na hodně poštách je specializovaná přepážka "Poštovní spořitelna" a ta bývá často volná.

Teď k otázce tazatele. Ano, peníze se pošlou na udaný účet 6699/0300 a jako specifický symbol se uvede "číslo vkladového účtu", tedy to číslo napsané v knížce. Zhruba do týdne přijde na adresu udanou v knížce takový speciální lísteček, se kterým stačí dojít na libovolnou pobočku České pošty a oni tam částku přepíší. Peníze je pak možné vybrat okamžitě, nebo kdykoliv později na některé z poboček České pošty.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xlucian 20. 8. 2007 12:40

Super, Patriku. Děkuji za rozšíření obzorů Hráčovi a za potvrzení, jak převádět peniz na VK.

(Mimochodem - proč nepracujete pro nějakou finanční instituci? S Vašimi znalostmi a zkušenostmi by Vás určitě nejedna brala všemi deseti. Nicméně uznávám, že to, co děláte teď, jak píšete v jiném vlákně, Vás může bavit mnohem více.)

Pěkný den všem.
xlucian
Návštěvník

Odeslat příspěvekod SocPredator 20. 8. 2007 12:59

Je jasné, že autor chce VK jako "levný účet", jak popisuje Patrik. Jinak by ho nezajímalo převádění peněz.
Překvapilo mě ale, že paní na přepážce se tvářila. Vpálil bych jí otázku "Proč to tedy nabízíte, když je to tak nevýhodné?" a pro změnu bych se bavil já :o

Jinak nevím přesně jak to je s rušením VK, myslím, že se platí nějakých 50 nebo 100 Kč (v ČS a PS je to různé)
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 20. 8. 2007 13:30

Rušení VK je bez poplatků ...

Jinak se mi zdá výhodnější VK u ČS ... pri došlé platbě nemusíte čekat na ústřižek ... :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xlucian 20. 8. 2007 15:01

Obávám se, že zrušení VK u PS je zpoplatněno částkou 50 Kč

http://www.postovnisporitelna.cz/obcane ... ni-knizka/

(což si snadno vynutí, když je to minimální počáteční vklad/zůstatek),
ale nějak mě to netrápí :wink:
xlucian
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xlucian 20. 8. 2007 15:05

SocPredator píše:Překvapilo mě ale, že paní na přepážce se tvářila. Vpálil bych jí otázku "Proč to tedy nabízíte, když je to tak nevýhodné?" a pro změnu bych se bavil já :oi/quote]


Příště třeba vyzkouším :wink: Ale předpokládám, že oni to tak mají nařízené a nijak jim takové rozmlouvání nevýhodných a cpaní výhodných produktů nezávidím. Ani by mě nepřekvapilo, kdyby se jim za založení nevýhodného produktu snižovaly prémie, mají-li jaké.

Díky.
xlucian
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 8. 2007 17:06

xlucian: Díky za uznání :-)

Zrovna v sobotu jsem se (v podstatě omylem - bývalý kolega z práce tam pracuje) dostal na jeden "seminář" (spíš vymývání mozků) jedné MLM společnosti, která se zabývá prodejem finančních produktů. Tak jsem jim mírně "narušil" seminář, až jsem byl požádán o to, abych odešel :-)
Jít dělat do nějaké finanční instituce, proč ne, ale chodit po lidech a prodávat finanční produkty, to fakt není nic pro mě a na přepážku za nějakých 25 000 Kč by mě taky nikdo nedostal.
V bankách jsou různá zajímavá místa, ale ta jsou téměř vždy "tabulková" (uchazeč musí splnít určité papírové předpoklady) a znalosti/zkušennosti, které nejsou podložitelné příslušným papírem jsou na dvě věci :-). Navíc moje současná práce je celkem slušně placená i zajímavá, tak není co řešit.

Ohledně té vkladní knížky, tak to "rozmlouvání" jsem zažil v (ještě tehdy) Agrobance, když jsem se ptal, jakým způsobem se dají na vkladní knížku posílat peníze. Paní se kroutila jak hadice a "že to jde", ale "že to banka nemá ráda"; fakt jsou asi nějak motivovány k tomu aby toto klientům rozmlouvaly.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xlucian 20. 8. 2007 17:12

PatrikChrz píše:xlucian: Díky za uznání :-)

Zrovna v sobotu jsem se (v podstatě omylem - bývalý kolega z práce tam pracuje) dostal na jeden "seminář" (spíš vymývání mozků) jedné MLM společnosti, která se zabývá prodejem finančních produktů. Tak jsem jim mírně "narušil" seminář, až jsem byl požádán o to, abych odešel :-)
)/quote]

A odešel? :wink: Asi by byli hodně překvapení, kdyby ne :D.

>quote="PatrikChrz"]Navíc moje současná práce je celkem slušně placená i zajímavá, tak není co řešit. /quote]

To je fakt. Ať se daří i nadále.

equote="PatrikChrz"]Paní se kroutila jak hadice a "že to jde", ale "že to banka nemá ráda"; fakt jsou asi nějak motivovány k tomu aby toto klientům rozmlouvaly.l/quote]


Jak hadice :lol:
xlucian
Návštěvník

Odeslat příspěvekod merimac 23. 3. 2020 23:12

Založil jsem symbolicky dětskou vkladní knížku synovi (2 roky), u Poštovní spořitelny [ČSOB]. Důvod: Jen tak, na zkoušku; nostalgie; aby dítě v nízkém věku si mělo nač sáhnout; památka. Byl jsem v téhle nezvyklé době v PS (03/2020) . Zkušenost: paní se nejprve divila, co že to chci, ale já asertivně trval na svém. Prý abych mu raději uzavřel třeba penzijní spoření, atp. (v roce a půl života?). Paní, že to zakládala naposled před 10 lety, tak jsem byl velká rarita...
Zkusím tam později poslat i bezhotovost (prý pak přijde jakási poukázka se kterou se musí na poštu a tam pak vklad vepíší.... Lze tam přidat i manželka jako druhý vkladatel, ale musela by osobně na pobočku (poprvé). Min. počáteční vklad je tuším 50 Kč, prostředky zní na jméno dítěte a lze je vybrat až po 18 roce, nejdéle tuším do 21 let. Vybrat dřív nelze. Úrok tuším 0,5 % pa. Tak uvidíme :-)
Přílohy
_20200323_215401.JPG
Dětská vkladní knížka [PS]
merimac
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků