Raiffeisenbank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fremantle 3. 10. 2014 10:32

astrapa: Není to tam spočítáno, na webu najdeš jen absoulutní bonus, který obdržíš, když budeš řádně splácet. Úroková sazba bude pořád od 10,90 % p.a., přeplatíš teda např. u úvěru na 105.000 Kč za 5 let 31.680 Kč, ale 20.000 Kč pak dostaneš zpět = přeplatíš tedy celkem jen 11.680 Kč, což odpovídá cca. 4,24 % p.a.: http://www.rb.cz/osobni-finance/uverove ... ni-pujcka/

-- 3. 10. 2014 10:33 --

Dlužno dodat, že takto nejvýhodněji to vychází u těch 100.000 Kč, pak je tam ještě hranice 250.000 Kč, kde je bonus 50.000 Kč, a taky by mělo RPSN vyjít pod 5 %, kratší délky splatnosti nebo vyšší či nižší jistiny tuto nabídku znevýhodňují...

-- 3. 10. 2014 10:35 --

Navíc pořád si nejsem jist, jestli to za to stojí se upisovat bance na tak dlouhou dobu, za normálních okolností se pokoušíš úvěru zbavit čím dřív...a samozřejmě v případě předčasných splátek budeš z přiznání bonusu vyloučen.

-- 3. 10. 2014 11:26 --

Tak u jistiny 250.000 Kč vychází anuitní splátka na 60 měsíců při 10,90 % p.a. 5.424 Kč, celkem přeplaceno 74.440 Kč, po bonusu 50.000 Kč = 24.440 Kč, což je ekvivalent anuitní splátky 4.591 Kč, a tedy úroková sazba vychází jen 3,88 % p.a.

Hypoteticky, pokud bych měl třeba úrokovou sazbu na depozitách 5,2 % p.a. co by mi pak bránilo dát takový úvěr hned úročit a realizovat zisk z úrokového diferenciálu cca. 0,5 % p.a., i když bych ho musel splácet?

Samozřejmě, nyní pojištěné vklady nejsou takto štědré, ale třeba v případě té nabídky UCB by to šlo (2,65 % p.a. úvěr, 4 % p.a. vklad - rozdíl 0,75 % p.a.)...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod astrapa 3. 10. 2014 12:07

fremantle píše:

Navíc pořád si nejsem jist, jestli to za to stojí se upisovat bance na tak dlouhou dobu, za normálních okolností se pokoušíš úvěru zbavit čím dřív...a samozřejmě v případě předčasných splátek budeš z přiznání bonusu vyloučen.


Ono to nejde refinancovat? Myslel jsem, že spotřebák jde vždycky refinancovat, že to snad je ze zákona?

Data zadáváš do nějaké kalkulačky, nebo kde bereš ty výpočty?

-- 3. 10. 2014 12:12 --

Každopádně je otázka, jestli se to vyplatí, když poplatky spojené s vedením účtu vystoupají na 100 - 150 Kč měsíčně, RB si úrokový bonus vybere na poplatcích. Navíc s touhle půjčkou bude problém - do registru se zanese celý dluh, čili nikoli reálných 274440 Kč, ale fiktivních 324440 Kč, čímž stoupne formální dluhové zatížení.
Nabídka na nic :(
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod anonymni 3. 10. 2014 12:22

No tak refinancovat samozřejmě jde, ale přišel bys o odměnu 50 000 Kč.

Jinak to je dobrej tip, dostat se na úrok 5 % je super.
Jen mě děsí představa, že to tady RB v Čechách zabalí a z odměny nebude nic..
anonymni

Odeslat příspěvekod Z RB 3. 10. 2014 12:40

Nojo, to byste si pak ale úvěr nemohl vzít nikde :-) Nicméně, RBI řekla, že má ve svý strategii 6 klíčových trhů, na kterých chce růst a stavět svůj obchodní model - a ČR je jednou z těch šesti klíčových zemí...

Ad úvěr - při refinancování opravdu ztratíte nárok na bonus (proto se jmenuje "za řádné splácení"), žádné poplatky za měsíční vedení úvěru nejsou...
Z RB
Návštěvník

Odeslat příspěvekod retron 3. 10. 2014 13:00

Z RB: mohl byste objasnit jak to bude se zlatou kreditkou a novým ceníkem?
bude i pro stávající držitele zlatých KK účtován poplatek 59 Kč v rámci eKonta i při útratě nad 10tis Kč?
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 3. 10. 2014 13:03

Na nižší úrok než 6,90 % p.a. se asi nelze reálně dostat nikde, jen s těmito nabídkami "za řádné splácení" - ten 6,90 % p.a. garantuje třeba Cetelem při sjednání úvěru nad 100.000 Kč nejdéle na 2 roky...

Jestli do toho jít, je otázka, úvěr kolem takových 250.000 Kč na 60-84 měsíců, to je zatížení kolem 5000 Kč měsíčně a dluh je v registrech celý... to může být problém, když si budu chtít brát třeba hypotéku. Na druhé straně je celkem zajímavé, jak jsou tyto nabídky takřka ukryté, resp. úroková sazba, na kterou se lze reálně dostat - Sberbank CZ má na tom třeba založen marketing a uvádí, že po bonusu při řádném splácení je úroková sazba třeba 7,99 % p.a., ale RB, či UCB nikoliv.

astrapa píše:Data zadáváš do nějaké kalkulačky, nebo kde bereš ty výpočty?


Úrokovou sazbu jsem si zpětně počítal z upravené měsíční splátky (podíl jistiny s navýšením ponížený o bonus a délkou úveru) na této kalkulačce: http://www.finance.cz/uvery-a-pujcky/ka ... alkulator/

Musím přiznat, že i mě celkem zaujala možnost se dostat ke spotřebáku pod 4 % p.a., ale jestli do toho jít a uvázat se jedné bance, mám hodně pochybnosti. Minimálně do poloviny příštího roku pravděpodobně ne, protože budu nejspíš řešit refinancování, ale co bude pak, těžko odhadnout...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Z RB 3. 10. 2014 13:11

retron píše:Z RB: mohl byste objasnit jak to bude se zlatou kreditkou a novým ceníkem?
bude i pro stávající držitele zlatých KK účtován poplatek 59 Kč v rámci eKonta i při útratě nad 10tis Kč?

Abych řekl pravdu, tak nevím (taky mě to jako majitele De Luxe zajímá i ze soukromých důvodů...) a mám pocit, že finální verdikt dosud nepadl (variantou může být zachování stávajícího stavu podle toho, jaký poplatek platil klient převážně dosud). Určitě budou zpoplatněný nový kreditky vydaný po 1.12. Jde to ale trochu mimo mě, tak tady nechci pouštět nějaký fámy nebo nesmysly, zkusím někde zjistit...
Z RB
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xls 3. 10. 2014 13:46

Nebylo by lepší mit před vydáním nových podmínek jasno o jejich obsahu?
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Z RB 3. 10. 2014 13:52

Jak píšu, o tomhle fakt moc nevím, předpokládám, že ti odpovědní jasno mají. Zjistím, dám vědět.
Z RB
Návštěvník

Odeslat příspěvekod astrapa 3. 10. 2014 14:18

fremantle píše:Jestli do toho jít, je otázka, úvěr kolem takových 250.000 Kč na 60-84 měsíců, to je zatížení kolem 5000 Kč měsíčně a dluh je v registrech celý... to může být problém, když si budu chtít brát třeba hypotéku.

Tohle je právě obrovský problém, stejně to má nastavené Air Bank (dluh s bonusem 250.000, ale v registrech je třeba 450.000)a a tento vedlejší negativní důsledek většinu lidí vůbec nenapadne....
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod dr._lukas 3. 10. 2014 15:31

Dotaz pro toho z RB: proc nenabizite pro SVJ banalni pujcky, kdyz se tvarite jako premiova banka? Riziko nesplaceni je nulove, ale o klienty s disponibilnim zustatkem presahujici 1,1 mil se postarat nakonec neumite ;-)
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 3. 10. 2014 15:37

Z RB píše:Jak píšu, o tomhle fakt moc nevím, předpokládám, že ti odpovědní jasno mají. Zjistím, dám vědět.


Možná někdo jasno má, ale právě ty podmínky by měly být napsány tak, aby měl po jejich přečtení jasno každý.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Z RB 3. 10. 2014 16:49

dr._lukas píše:Dotaz pro toho z RB: proc nenabizite pro SVJ banalni pujcky, kdyz se tvarite jako premiova banka? Riziko nesplaceni je nulove, ale o klienty s disponibilnim zustatkem presahujici 1,1 mil se postarat nakonec neumite ;-)


Já Vám moc nerozumím - všude na Raiffku nadáváte a urážíte její zaměstnance. Ale o naší kreditku jste stál tolik, že Vám stála i za odložení anonymity (takže o Vás vím úplně všechno) a když chcete úvěr pro SVJ, tak jdete zase do Raiffky. Proč?

Úvěry pro SVJ neděláme, protože to neumíme dobře. Nemáme na to procesy, riskařský posouzení, lidi, odhady ani know-how. A vybudovat tohle všechno by vzhledem k velikosti toho trhu nevycházelo ani finančně ani administrativně ani časově. Proto se do toho nepouštíme a pošleme Vás do stavební spořitelny.

xls píše:Nebylo by lepší mit před vydáním nových podmínek jasno o jejich obsahu?

Tak ve všech komunikacích se píše jen o nových kreditkách, a to mně tvrdili na dvou pobočkách i call centru. Ale ještě to v pondělí prověřím někde na centrále. Kde se vůbec ta informace, že by se to mělo týkat i současných karet, vzala?
Z RB
Návštěvník

Odeslat příspěvekod astrapa 3. 10. 2014 16:53

dr._lukas: a teď si pro tebe přijde KGB :potichu ví o tobě úplně všechno ;-]
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod fremantle 3. 10. 2014 17:04

Z RB píše:Tak ve všech komunikacích se píše jen o nových kreditkách, a to mně tvrdili na dvou pobočkách i call centru. Ale ještě to v pondělí prověřím někde na centrále. Kde se vůbec ta informace, že by se to mělo týkat i současných karet, vzala?


Žeby z nového sazebníku (nijak se tam neuvádí, že by staré smlouvy měly být jinak zpoplatňovány, ale především v případě RB hraje roli i "historická zlušenost" - třeba i tajné zavedení poplatku za 100% inkaso)? Ale co čekat, už jste tady minimálně jednou předvedl, jak znáte vlastní obchodní podmínky...
fremantle
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků