Raiffeisenbank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jichaj 21. 9. 2016 14:26

na delce uveru snad nezalezi, ne? urok 10% p.a. je porad stejne číslo at to mam na 1 rok nebo 2 roky, když to splatim hned po mesici
jichaj
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fremantle 21. 9. 2016 14:33

Taky si myslím, že podmínky kampaně splní každý, kdo po první splátce úvěr předčasně splatí a odměna přijde na běžný účet, tak mi taky přijde, že je úplně jedno, jak se nastaví délka splatnosti.

Já jen pořád váhám, jestli to má smysl žádat jako refinancování úvěru se sazbou 4,9 % p.a. od Zuno nebo raději novou žádost (koneckonců nyní mám prakticky 90 % úvěrových rámců kreditek u RB, a jednu z nich budu hned před žádostí vypovídat, tak by to možná nemuselo vadit)...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod 07Petr 21. 9. 2016 14:37

07Petr
Nadšenec

Odeslat příspěvekod treborit 21. 9. 2016 14:53

splatis-li po mesici, pak ano, budes-li cekat na pripsani 5000 dalsi az 2 splatky, pak je kratsi doba lepsi (splatis v prvnich splatkach vyssi umor), dale je potreba doplnit, ze pokud je doba mezi doplacenim a koncem vyssi nez 1 rok, muze si banka rici o 1%, v opacnem pripade jen o 0.5%, tedy usetri se cca 400-500 CZK

-- 21. 9. 2016 15:55 --

jsem pomerne bonitni clovek, ale mam u RB 4 kreditky a dostal jsem automatickou zadosti urok 15,9!
treborit
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fremantle 21. 9. 2016 15:04

Ta kampaň se vztahuje stejně prakticky jen na produkt Rychlá půjčka (pro nové žádosti) a tam je naštěstí předčasné splacení bez poplatku... Konsolidace a refinancování tuším taky, ale nejsem si jist, poptám se asi na to příští týden.
Naposledy upravil fremantle dne 21. 9. 2016 15:06, celkově upraveno 1
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod treborit 21. 9. 2016 15:06

Pro případ předčasného splacení spotřebitelského úvěru má věřitel právo
na náhradu nutných a objektivně odůvodnitelných nákladů, které mu
vznikly v přímé souvislosti s předčasným splacením.
Výše náhrady nákladů nesmí přesáhnout 1% z předčasně splacené části
celkové výše spotřebitelského úvěru, přesahuje-li doba mezi předčasným
splacením úvěru a sjednaným koncem doby trvání spotřebitelského úvěru
jeden rok. Není-li tato doba delší než jeden rok, nesmí výše náhrady
nákladů přesáhnout 0,5% z předčasné části celkové výše
spotřebitelského úvěru. Náhrada nákladů nesmí také přesáhnout částku
úroku, kterou byste zaplatil(a) za dobu od předčasného splacení do
skončení úvěru.
Náhrada nákladů banky je stanovena zejména jako součet nákladů na
umístění předčasně vrácených finančních prostředků, včetně zajištění
úrokových rizik na finančním trhu, nákladů vynaložených na vyhotovení
dokumentů souvisejících s ukončením smluvního vztahu, nákladů na
pracovní sílu potřebnou k zohlednění předčasného splacení v systémech
banky a nákladů na poštovní služby.
treborit
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fremantle 21. 9. 2016 15:13

Tak především je důležité, co si účtují dle vlastního ceníku: https://www.rb.cz/attachments/ceniky/cenik-pi-1.pdf a tam vidím, že mimořádná splátka Rychlé půjčky je "zdarma" (ostatně jednu jsem už předčasně splatil bez poplatku v kampani bez úroku na 3 měsíce), ale u "Konsolidace a refinancování" uvádí 1 % (0,5 %) z výše mimořádné splátky... :-(
No uvidíme...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod treborit 21. 9. 2016 15:21

Jop, to vypada ze Rychla pujcka by mela byt bez 1 % (0,5 %), kazdopadne automat posle predschvaleny dokument, ktery to obsahuje ...
treborit
Nadšenec

Odeslat příspěvekod avathar 21. 9. 2016 16:39

Předčasnou splátku by melo jít udělat klidně druhy den, ne? To nikde osefovany nemají. Jinak ve smlouvě je to 1% poplatek za předčasnou splátku, žádný odkaz na ceník. Co to otočit s tabletem v Equa?
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 21. 9. 2016 17:52

Jsi si jist, že reaguješ na tuto diskusi? :-)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod avathar 21. 9. 2016 18:06

Bavíte se o rajfce? O bonusu k rychlé půjčce? Pokud ano, pak si jistý jsem.
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 21. 9. 2016 18:11

Leda bys ten druhý den nevztahoval k načerpání ...
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod jan.za 23. 9. 2016 06:20

Ja bych vložil předčasnou splátku hned po stržení te první-standardní. Musí se to řešit na pobočce a sepsat k tomu dodatek...
U konsolidace lze získat o 2 procentní body nižší urok. Vyžadují pak potvrzeni o do placeni původního /konsolidovaného úvěru.
jan.za
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod avathar 23. 9. 2016 07:03

V podmínkách ke smlouvě mám napsáno, že musím o předčasné splatce předem informovat písemně nebo se mailem na info@rb.cz
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 23. 9. 2016 08:01

Já si kdysi volal na infolinku jak mám uhradit předčasbou splátku a tam mi řekli, ať to pošlu normálně na úvěrový účet a pak mi už jen pošlou poštou potvrzení o doplacení úvěru... a tak se i stalo, akorát jsem z nich musel dolovat zaplacené úroky na bezúročné půjčce (z nějakého důvodu se mi účtovali), to už jsem na pobočku musel. Ale do několika dnů je vrátili, takže to až takový problém nebyl (tak ona by to zase nebyla RB, aby tam vyšlo něco napoprvé a bez problémů)...

Pokud by mi snížili u.s. o 2 p.b. na konsolidaci u úvěru s 4,9 % p.a. sazbou, tak bych vůbec nebyl proti a takový bych si nejspíš i nechal, ale hodně o tom pochybuji, že by to dokázali.
fremantle
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka