Raiffeisen (eBanka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod čulibrk 10. 10. 2019 23:32

Já mám KK Billa s platností do 12/19 a dnes jsem si požádal o nálepku. .... to byl zase porod. Až bude čas tak povyprávím.

Mně se generuje výpis 18.den v měsíci, tak v úterý 19.11. půjdu zaplatit na poštu 50000 Kč.
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod e.osobne 11. 10. 2019 05:41

noi2 píše:Dobrý vědět. Tak ještě zjistit jestli v tom měsíci obsahujícím 23.11. opravdu můžeme jet až na bonus 700 nebo jen 500 (u Mall).

Podle me kdyz stihnes zauctovat do 22.11. platby 35000, tak by mel byt bonus 700.
e.osobne
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PULPANM 11. 10. 2019 05:48

cz01 píše:Dneska jsem zaskočil do RB založit si Prémiový účet, vše bez problémů. Dozvěděl jsem se od prémiové bankéřky, že pro Prémiový účet chystají po novém roce nové debetky, které budou zařazeny mezi Exkluzivním účtem (plnokrevná gold s pojištěním a salonky) a Komplet (Gold base bez přidané hodnoty). Sama teda nevěděla, co nové karty budou umět, prý se na tom ještě pracuje, takže nějaké změny ještě evidentně nastanou. Já si pro jistotu zažádal o Deluxe a už je ve výrobě, uvidíme, jak dlouho vydrží...

Já se nakonec od svého prémiového bankéře dozvěděl, že se mne žádná změna u ekonta komplet netýká a deluxe budu mít stále za 99 a life za 50.
Life mohu samo zrušíit a mít dodatkovou k deluxe za jeden poplatek.
Vedení ekonta komplet mám grátis
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod cz01 11. 10. 2019 06:05

Podle toho, co jsem pochopil, tak Prémiový se bude pozicovat nad Komplet a zatím na tom pracují.
cz01
Diskutér

Odeslat příspěvekod MP007 11. 10. 2019 07:00

Ohledně KK Billa mi bylo telefonicky sděleno, že 2-3 měsíce před expirací obdržím Style s průvodním dopisem a je na mě, jestli ji aktivuji nebo odmítnu a smlouvu vypovím.
Za sebe to vidím na ukončení RB-služeb kompletně...
MP007
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bond2 11. 10. 2019 07:10

čulibrk píše:Já mám KK Billa s platností do 12/19 a dnes jsem si požádal o nálepku. .... to byl zase porod. Až bude čas tak povyprávím.

Mně se generuje výpis 18.den v měsíci, tak v úterý 19.11. půjdu zaplatit na poštu 50000 Kč.

Moje KK Bila má platnost do 04/2020, tak jsem taky počítal že si v 02/2020 zažádám o nálepku. I když bude stát 50,-/měsíc. Pořád by to bylo 450,- čistého. Problém je, že stále jsem využíval zlatý :-) "Zlatý účet" RSTS + SIPO (ano stále to funguje ještě z dob CITI..). Ted když utnou platby na poště, tak to asi nemá smysl. Žádný mail mi ale neposlali o změně podmínek, ani v IB nic nemám. Přece není moje povinnost denně sledovat jejich web nebo Dalichovy recenze... :hm
Bond2
Diskutér

Odeslat příspěvekod MP007 11. 10. 2019 08:28

Já tedy zprávu v IB našel před pár dny po zdejší debatě... e-mail mi dorazil teprve včera, jak to zřejmě postupně rozesílají.
Co se týká KK Billa, mám za to, že ani v aktuálně platném ceníku není zmínka o "odpuštění" poplatku při splnění podmínky provedené platby v měsíci a přesto ji dodržují. Vychází to zřejmě jen z dřívějších produktových podmínek. Tento odpustek by tak teoreticky mohl trvat i po 1.1.2020 až do vymření těchto karet. Ale oficiálně to zatím RB nepotvrdila.
MP007
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xls 11. 10. 2019 10:40

Alespoň jedna dobrá zpráva: KK jde zrušit i e-mailem:

Kreditní kartu je možné zrušit na pobočce, poštou na adrese Raiffeisenbank, a.s., Třída Kosmonautů 1082/29, 77900 Olomouc nebo e-mailem na info@rb.cz.
Po uplynutí výpovědní lhůty je kreditní karta zrušena, kartový účet je ukončen až po jeho vypořádání.
V této době jsou nadále generovány výpisy pro Vaši kontrolu stavu zůstatku.
Ke dni ukončení smlouvy zanikají nevyčerpané odměny bez nároku na náhradu.

Odkaz na formulář pro výpověď: http://www.prolingua.cz/files/KKform.docx
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod rd261 11. 10. 2019 14:39

MP007 píše:Já tedy zprávu v IB našel před pár dny po zdejší debatě... e-mail mi dorazil teprve včera, jak to zřejmě postupně rozesílají.
Co se týká KK Billa, mám za to, že ani v aktuálně platném ceníku není zmínka o "odpuštění" poplatku při splnění podmínky provedené platby v měsíci a přesto ji dodržují. Vychází to zřejmě jen z dřívějších produktových podmínek. Tento odpustek by tak teoreticky mohl trvat i po 1.1.2020 až do vymření těchto karet. Ale oficiálně to zatím RB nepotvrdila.

V tomto dokumentu https://www.rb.cz/attachments/pi/karty/ ... 180401.pdf se píše:

5.7. Vrácení měsíčního poplatku za správu Karty
Banka Klientovi vrátí měsíční poplatek za správu Karty připsáním částky poplatku na příslušný Kartový účet, pokud Klient v daném
zúčtovacím období provedl alespoň jednu platbu u obchodníka hlavní nebo Dodatkovou kartou.

Ale kde lze nalézt ten dokument co bude platit od 23.11.?
rd261
Návštěvník

Odeslat příspěvekod noi2 11. 10. 2019 14:55

e.osobne píše:Podle me kdyz stihnes zauctovat do 22.11. platby 35000, tak by mel byt bonus 700.

To se mi nejspíš nepovede. Mezi 16.11. (začátek období) a 22.11. splatím Twisto, možná nějaký GBiT a udělám pár nákupů, ale do těch 35k bych dojel nákupama přes net až potom.
noi2
Diskutér

Odeslat příspěvekod MP007 11. 10. 2019 18:12

rd261: Tento dokument, jestli ctu dobre, nema zadne casove omezeni. Mel by tedy platit po celou dobu trvani nabizeneho produktu. V opacnem pripade by museli klienty informovat o konkretni zmene produktu s moznosti odmitnuti, coz pokud vim neucinili. Stale cekam na ofic. vyjadreni RB na tento konkretni dotaz.
MP007
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ROlda78 11. 10. 2019 21:17

nemáš pravdu.. nejedná se o ceník, ale o odměny - ty můžou změnit ze dne na den (také je mění za méně než 2 měsíce)
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mikka1 11. 10. 2019 21:24

Mam Billu do 4/2020, to bude jedna z poslednich vydanych. Jako ja bych se ji rada vzdala vymenou za Style zdarma. Ale nevim, jak to udelat.

Odchod tedy neplanuji, nevim kam, kdyz trvam na vyberu ze vsech bankomatu zdarma. U Unicreditu bych si asi nepomohla. Ale tedy uz me pripravili o Maestro, ted o Billu :-)
Mikka1
Diskutér

Odeslat příspěvekod Zedna1 11. 10. 2019 22:31

Neomezene vybery ze vsech bankomatu zdarma (bez podminek) maji bezpoplatkove banky Creditas, Equa.
Zedňa
Zedna1
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mikka1 12. 10. 2019 01:22

Tak asi bych nikomu nedoporucovala Equu za hlavni banku misto RB :-) to bych si dost pohorsila.
S Creditas mam zkusenosti jen s Richie uctem a stacilo.

A jinak tedy doplnim, ze mi jde o kurzy.
Mikka1
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka