Raiffeisen (eBanka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vpe 2. 3. 2019 00:19

drkarel píše:Tak ono má smysl nechávat IB chvíli žít, minimálně kvůli tomu, aby se daly stáhnout výpisy za poslední období, ke kterým by jinak nebyl přístup. Např. Moneta zruší vše k datu, kdy doběhne výpověď, a nyní ani neposlala poslední výpis poštou (cca před rokem ještě jo). V zásadě by i dávalo smysl, nechat přístup do IB po dobu 5 let (pro ty, kteří si výpisy nestahují, a pro ty IB, kde tak dlouho výpisy jsou).

Ovšem to RB taky, hned jak uplyne vypovedni doba tak je ucet nepristupny...

Drive, tak 10 let zpet, kdyz jsi zrusil ucet v tom okamziku byl nepristupny...
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod berta21 4. 3. 2019 13:21

Mně dneska taky došel email o tom, že mám něco v IB. Na lince potvrdili že žádný účet nemám - zrušen v minulosti. Rovněž když ruším účty odebírám souhlasy se zprac. osobních údajů. (takže můj email mít již nemají)

Rada: podejte podnět k UOOU - nevyžádané obchodní sdělení. Rozhodnutí o uložení pokuty vydá UOOU pouze, pokud bude více stížností. Když budete mít v ruce rozhodnutí UOOU chtějte odškodné po bance.
berta21
Návštěvník

Odeslat příspěvekod powery 4. 3. 2019 20:33

Došel mi úplně stejný email. Dříve jsem měl kreditku. Vše zrušeno. Ještě uvidím, co s tím udělám
powery
Diskutér

Odeslat příspěvekod mojmax 4. 3. 2019 20:40

Taktéž mi to přišlo, ale řešit to nebudu. Rok a půl zrušené dvě kreditky.
mojmax
Diskutér

Odeslat příspěvekod Prologer 12. 3. 2019 16:30

Nevíte k jakému datu RB zaúčtovává poplatky za účet a kartu?

Pokud mám zpoplatněnou kartu řekněme od 10.3. do 20.4., budou mi účtovat poplatek:
a) 1x (protože byla aktivní k 31.3.)
b) 2x (protože byla aktivní po dobu započatých 2 měsíců)
c) 1,33x (protože byla aktivní 40 dní, tak poměrově)

To samé, pokud bych měl placený účet (Exclusive), a řekněme že k 31.3. a 1.4. splňuji obratové kritérium, tak ho mám zdarma díky tomu v březnu, dubnu nebo oba měsíce?
Prologer
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 12. 3. 2019 16:31

poplatek se účtoval k poslednímu dni měsíce anebo k datu zúčtování u KK
poslední varování, při příštím uvedení aff kódu trvalý BAN
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 12. 3. 2019 17:00

To je možné, ale fakticky ho mám zaúčtován den poté - na jedné kartě 1., na druhé 24., přičemž obě karty mají vyúčtování k 23.

edit: Tak jsem byl upozorněn, že karty RB a karty převedené od Citi jedou v různých režimech. Tak dodávám, že píšu o KK převedených od Citi.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod Prologer 12. 3. 2019 21:34

Otázka ale je, jak se to chová, když si člověk v průběhu měsíce kartu zruší. Účtuje se mu ještě za ten započatý měsíc poplatek nebo při zrušení před koncem měsíce se za něj už neplatí?
Prologer
Diskutér

Odeslat příspěvekod Korzaik 13. 3. 2019 06:33

Uctuje se poplatek za cele zuctovaci obdobi ke dni zruseni smlouvy, coz je 14 dni po vypovedi. Pak bezi mesicni vyporadaci lhuta a ta už je bez poplatku.
Korzaik
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 13. 3. 2019 06:36

Když jsem v říjnu rušil Mallku (výpis 11., poplatek 24., výpověď 15.), tak mi poplatek naúčtovali (24.10.) a na konci (15.11.) vystornovali. Já ho mezitím uhradil, protože jsem to nečekal, protože ho naúčtovali vcelku oprávněně.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 13. 3. 2019 12:35

Ahoj možná blbý dotaz, ale jse zmatený z úročením SÚ.
Jak je úročeno EKONT-FLEXI a EKONTO-XL a za jakých podmínek?
V IB vidím, 0,75 % a 0,10%
Díky
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 13. 3. 2019 13:13

píšou to dobře, takto to je..
zřejmě aktivně nevyužíváš, proto nemáš 3 %, viz: https://www.rb.cz/promo/sporici-ucet-xl ... a024661a19
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 13. 3. 2019 13:27

V IB se dle infolinky ta bonusová procenta neukazují, protože se promítnou až zpětně za účetní období, pokud klient splní podmínky aktivního využívání. eKonto Flexi je 0,75 (již nelze sjednat, ale pro zůstává aktivní), eKonto XL 1% do 150tis. resp. 0,7% do půl milionu pro stávající zákazníky a 3% pro nové na 6 měsíců do 150 000.
Naposledy upravil retron dne 13. 3. 2019 13:31, celkově upraveno 2
poslední varování, při příštím uvedení aff kódu trvalý BAN
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 13. 3. 2019 13:29

eKonto Flexi mělo (pořád i má, ale již si ho nelze sjednat) základní sazbu 0,75 % p.a. do 150 tisíc Kč bez ohledu na aktivní využívání.

eKonto Flexi XL má zvýhodněnou sazbu v pásmu do 150 tisíc Kč 1 % p.a. (v probíhající akviziční kampani je pro nové klienty sazba navýšena na 3 % p.a. na prvních 6 měsíců) a v pásmu do 500 tisíc Kč 0,7 % p.a., což ke podmíněno aktivním používáním (3 odchozí transakce), jinak se uplatní u obou pásem základní sazba 0,1 % p.a.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 13. 3. 2019 13:44

Díky
PULPANM
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka