Raiffeisen (eBanka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod dede 13. 4. 2011 17:37

Chci se zeptat na jednu věc. Po získání hypotéky u RB před 3mi lety, mi banka poslala Kreditní kartu. Tu jsem strčil do šuplíku a ani přes asi 20 telefonátů neaktivoval. Banka jí asi po měsíci zrušila, ale teď jsem se dozvěděl, že RB nevymazala kartu z Registru dlužníků.
"Nejhezčí" natom je, že na pobočce NEVÍ jak to řešit, když je karta zrušená..!!!

Neměl někdo podobný problém????
dede
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 13. 4. 2011 20:18

Neměl, písemně reklamuj banku a dej jí lhůtu 30 dnů, zmiň se, že jsi rozhodnut to řešit přes ČBA, FA a ČNB, to bych se divil, kdyby v tom byl nějaký problém... Chodit na pobočku je ztráta času, tohle stačí emailem na info@rb.cz nebo si přečti reklamační řád banky...
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod T.E.CH 4. 5. 2011 11:41

Tak pomalu ukončuji RB podnikatelskej účet.Ty jejich poplatky za položku + vedení kontokorentu 250 kč je opravdu už neakceptovatelné.Vše přahazuji k FIU.Pořád jen zdražují, mění podmínky....no prostě já to platit nebudu.:-)
Demokracie byla odsouzena k zániku v okamžiku, kdy politici zjistili, že mohou uplatit voliče jeho vlastními penězi a kdyby volby měli něco změnit, dávno by je zakázaly.

Demokracie není panováním , nýbrž prací k zabezpečení spravedlnosti.
T.E.CH
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 4. 5. 2011 15:54

ale poplatek za kontokorent si platit nemusíš, když ho nepotřebuješ, ve Fiu ani žádný kontokorent nenajdeš, no téměř vše ostatní (vyjma karet) tam najdeš zdarma
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 5. 2011 15:59

Tak kontokorent FIO ma, nebo aspon mivalo - placeny.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod T.E.CH 4. 5. 2011 17:08

To je možné, za službu se logicky platí....ale platit 250 kč za něco co nečerpu, respektive jen občas a hodně krátkodobě,(při čerpání 13%) pak 8 kč za položku pokud něco pošlu nebo přijmu....no strašné.150 kč jsem ještě akceptoval, měl jsem to jako pojistku, tohle ale platit nebudu.
Demokracie byla odsouzena k zániku v okamžiku, kdy politici zjistili, že mohou uplatit voliče jeho vlastními penězi a kdyby volby měli něco změnit, dávno by je zakázaly.

Demokracie není panováním , nýbrž prací k zabezpečení spravedlnosti.
T.E.CH
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 4. 5. 2011 22:37

Patriku, obavam se, ze tohle je jen pro nepodnikatele, ale mohu se mylit:
http://www.fio.cz/bankovni-sluzby/uvery/kontokorent
Nevim, v jakych radech se pohybujes, tipuji, ze drobny podnikatel - jak to bylo s kreditkami, mozna by se ti nektera hodila lepe (kt. umi prevest penize na ucet), uctoval bys ji jako soukromou pujcku do podnikani... a soukrome bys ji mohl pouzivat take.
Ale neni to tak pohodlne jako kontokorent...
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 5. 2011 03:06

vpe: aha, tak to mi nedošlo. Já jsem 100 % zaměstnanec (podnikání není pro mě) a těm FIO kontokorent nabízí. U podnikání je to něco jiného.

Kreditky s převodem na účet - to je hodně drahý špás, bezúročně už to neumí žádná, a úroky z kreditky jsou fakt husté. Snad GE s poplatkem 1% z převáděné částky, ta do bezúročného období spadá, ale zas to není zadarmo.
Převádět na účet umí i Citina, ale to je snad za nějakou šílenou sazbu.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod dede 10. 5. 2011 05:00

Tak se mi po pouhých 3 urgencích podařilo zrušit úvěrový účet k nepoužité kreditní kartě u RB. Co se nepodařilo ani po 4 návštěvách pobočky a volání na Help linku, je změna doručovací adresy, takže všechny dopisy z banky chodí na adresu bývalého podnájmu a dostávají je úplně cizí lidi!!! I po 7mi měsících. Naštěstí mi to pak pošta přepošle.
Zlatá spořka.
dede
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 10. 5. 2011 08:03

Co je to "všechny dopisy z banky"? Nevím o tom, že by mi banka něco posílala ale hypo tam nemám... :-))

Korespondenční adresu si nastavuješ online, asi platí jen pro výpisy či pro karty, obecnou adresu zasílací ti změní na pobočce a pokud to neumějí, tak požaduj vedoucího pobočky...
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 19. 7. 2011 15:17

mojí mamce přišla dneska divná SMS:

Vazeny kliente, nabizime Vam rychlou pujcku ve vysi az 100 000 Kc bez dokladani prijmu! Prijdte na pobocku Raiffeisenbank do 09.09.2011. Vice na 800777879

Přitom nikdy účet v Raiffce neměla, ani produkt od přidružené společnosti. Účet má jen v KB a ve Fiu. Nechápu, kde tedy Raiffka vzala telefon? Žeby si banky předávali údaje?
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod audiobullys 19. 7. 2011 19:04

koupili kontakty od naky spolecnosti, ktera je ziskala treba z nake souteze.
tam se prodavaj tak kontakty s 100 tisici lidmi , takhle to delaj i operatori, banky se s tim mazlit taky nebudou.
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 23. 7. 2011 05:56

u operatoru si muzes nastavit "nechce byt kontaktovan za ucelem marketingu"...
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 2. 8. 2011 00:54

Koukali jsme s manželkou na ceník RB, protože FIO banka je prostě s tou kartou, kterou dodnes vydávají nepoužitelná.. Opravdu nejsme typ lidí, co chodí s deníčkem a zapisují si každou platbu a disponibilní zůstatek zjišťují sami :pozor

RB ekonto si tedy nejspíše založí žena a zaráží mě pouze jedna věc.. 500 KČ je vklad, který lze poté vybrat nebo se zakonzervuje do doby než se účet nezruší? Podobně jako to je ve FIO bance?
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 2. 8. 2011 06:59

Ty už by sis fakt měl kvůli k tý kartě dojít psychiatrovi, třeba se to nechá léčit.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka