Raiffeisen (eBanka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fc70 12. 12. 2019 16:52

Akciový Klokan píše:Zda to jde vypnout netuším, v každém případě funguje SMS i klíč. Při přihlašování jde zvolit v jakém režimu to až do odhlášení bude fungovat.
Tak to je z hlediska bezpečnosti k ničemu, budu instalovat aplikaci a nakonec nebudu před útoky na SMS nijak chráněn.

Snad je to trochu pohodlnější, no dobře. Ale to se zase jednou „inspirovali“.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 13. 12. 2019 04:03

Útoky na SMS? :-)) Není to spíš paranoia?
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 13. 12. 2019 07:59

https://en.wikipedia.org/wiki/SIM_swap_scam
https://www.kaspersky.com/blog/ss7-hacked/25529/

Není to asi až tak velké riziko jako obyčejná ukradená peněženka, ale problém to je i v praxi, autentizační aplikace ho mohla řešit, a je špatně, že se rozhodli to neudělat.

-- 13. 12. 2019 08:00 --

… stejně tak v ČR už už notoricky známé „přepošli mi SMS“ taky bude dál fungovat!
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 13. 12. 2019 08:10

To je ale pouze hloupost uživatele, takový hlupák si zaslouží o peníze přijít. Já nechci kvůli hlupákům, kteří přeposílají autorizační SMS přes facebook, přijít o uživatelské pohodlí.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 27. 12. 2019 16:08

https://www.youtube.com/watch?v=kFOlkNeWhRw prý „chytrý účet zdarma a bez podmínek“, na webu nic takového nevidím; v menu je „účet zdarma“, ale vede na obyčejné eKonto Smart s podmínkou aktivního využívání.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod philmencz 27. 12. 2019 17:37

Od ledna 2020 budou nové účty: Chytrý za 0,-Kč a Aktivní za 49,-Kč/m.

Chytrý účet za 0,-Kč:

Vedení účtu ZDARMA a bez podmínek
Neomezený počet výběrů z bankomatů všech bank v ČR
Neomezený počet zahraničních plateb v rámci EHP v měně EUR
Vedení kreditní karty EASY, jedné embosované nebo elektronické debetní karty
Sleva 1% p.a. u hypotéky a spotřebáku
Okamžité platby za 0,-Kč
Zvýhodněný úrok na Spořícím účtu XL

Aktivní účet za 49,-Kč:

Neomezený počet výběrů hotovosti ze všech bankomatů v ČR a v zahraničí
Až 19 měn pod jedním číslem účtu (CZK, EUR, USD, GBP, CHF, JPY, CAD, PLN, HUF...)
Neomezený počet zahraničních plateb v rámci EHP v měně EUR
Jedna příchozí nebo odchozí zahraniční platba v kalendářním měsíci nad rámec zahraničních plateb v rámci EHP v měně EUR
Vedení kreditní karty EASY, dvou debetních karet z výběru Debit MasterCard GOLD BASE, Debit MasterCard STANDARD, Debit MasterCard BASIC ZDARMA
Sleva 1% p.a. u hypotéky a spotřebáku
Okamžité platby za 0,-Kč
Zvýhodněný úrok na Spořícím účtu XL
philmencz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ROlda78 27. 12. 2019 19:33

prostě upravili SMART a KOMPLET, "tak jak je inspirovali klienti"! :hm
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod cz01 27. 12. 2019 20:26

Smart na Chytrý účet je ok. RB měla snad krom ČS nejvíce kostrbaté podmínky pro vedení zdarma. U konta Aktivní je to v podstatě zhoršený Komplet (bez vedení Style kk). Na druhou stranu vše ostatní skoro zůstává a cena 49Kč ke znatelně nižší, než byla u Komplet.

Skoro mohli upravit jen ceník a nechat původní názvy. Vyškrtnout Komplet jsem chápal, jako zjednodušení nabídky - 1x účet pro masu zdarma a potom 1x lepší Prémiový účet a nakonec Exkluzivní, který bych osobně sloučil s Prémiovým, ale budiž.
cz01
Diskutér

Odeslat příspěvekod antonsek 27. 12. 2019 20:43

Jejich systém se prostě lépe přizpůsobí novým tarifům, než kdyby byly stejné tarify pro staré klienty jiné než pro nové.
antonsek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klient ps 27. 12. 2019 21:16

Nechápu proč s tímhle RB nepřišla tak před 3lety. Za tu dobu jí Air Bank stáhla pěkných pár desítek tisic klientů.
Pamatuji si, jak jsem si před 2lety chtěl u smartu udělat kontokorent. Chtěli po mně neuvěřitelných 90korun měsíčně. Co myslíte, že jsem udělal? Ano, zrušil smart a šel o dům dál. Takových nás bylo asi opravdu hodně....
Klient ps
Diskutér

Odeslat příspěvekod evelista 28. 12. 2019 14:02

Takze hypo bude za 1,75 s uctem?
evelista
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 28. 12. 2019 15:02

Procento dolů na hypo mělo/má už eKonto komplet, v reálu běžná sazba (už po slevě). Šel jsem samozřejmě pro hypo jinam! Zajímalo by mě jestli někdo u RB dostal 1 % byť i jen pod průměrnou sazbu.
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 28. 12. 2019 15:14

Tak je mi jasné, co si představit pod pojmy "Sleva 1% p.a. u hypotéky a spotřebáku" a "Zvýhodněný úrok na Spořícím účtu XL" - místo skutečně něčeho výhodného leštěný prd. KK Easy taky žádný šlágr.

Zbytek má v nabídce více bank, takový slušný standard.

19 měn by mohlo být zajímavé, kdyby k tomu byl rozumný platební styk, příp. výběry/vklady, což taky prakticky nebude, jako bonus jen mizerné kurzy. Pokud někdo potřebuje pracovat s cizími měnami, jsou už naštěstí dostupné slušné zahraniční služby.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod evelista 28. 12. 2019 15:51

takze jezis vy mate vyjadrovaci schopnosti, takze jaka je realita?

na pobočce vam vypocitaj hypo na 3,6 a diky uctu dostnete 2,6 tj horsi standart ?
Nejde to jinak, proto moje zájmy hledej přímo v mém profilu. Ano, uhodls, jsou tam pozvánkové kódy Richee (nově i pro SK občany), ING. Miluju. :) Taky tento leden.
evelista
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 28. 12. 2019 16:58

evelista: přesně tak - vypočtou ti tu "nejvýhodnější úrokovu sazbu, kterou ti mohou nabídnou" - v ní je již ta sleva samozřejmě zakomponovaná. Nebyl jsem si jist, nakolik si dělají srandu ... a šel jsem jinam.
libol
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka