Raiffeisen (eBanka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod dr._lukas 2. 8. 2011 07:33

A ty bys mě měl políbit ***** a neodpovídat na něco na co se neptám.. Pokud neznáš odpověď, tak raději nepiš
Naposledy upravil dr._lukas dne 2. 8. 2011 09:58, celkově upraveno 1
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 2. 8. 2011 07:44

Odpověď opravdu neznám, protože zajímat se o to, jestli musím nebo nemusím nechat na účtu minimální vklad, směšné pětikilo, může jen osoba mdlého ducha.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 2. 8. 2011 07:52

Tomáš Marný: naprosto souhlasim. Vono i to jeho "saskovani" s kartou docela dost veci doklada (v kombinaci s odmitanim kreditky).

A abych byl konkretni, je to minimalni prvni vklad, ktery muzes hned po zalozeni uctu preposlat zpatky do Providentu.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod dr._lukas 2. 8. 2011 07:58

I přes velice inteligentní komentář děkuji za odpověď
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 2. 8. 2011 09:40

Tak v tomto tedy s dr._lukas souhlasím, FIO karty blokují dvojnásobek vybrané/placené částky (viz. nedávný článek na Měšci), nejdou nijak zablokovat platby na Internetu, v IB nejsou vidět blokace, ale až provedení platby za několik dní. Pro mě by to taky byl důvod proč FIO nebrat.

A ten počáteční vklad na eKontu myslím, že jde vybrat.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 2. 8. 2011 09:59

Dvojnásobek placené částky mně blokovala i karta od Raiffky a blokace nejsou vidět ani u karty od Citi. BTW mám dojem, že kdyby si někteří z vás kupovali auto, tak by chtěli fáro za cenu Trabanta s vlastnostmi Rolls-Royce.
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 2. 8. 2011 10:05

Já eKonto (Premium) mám, využívám všech online vymožeností a platím za něj míň, než bych platil za to samé u FIO. Tak jaký RR za cenu Tráboše.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod 4honza 2. 8. 2011 10:07

xtonda:

Ta situace se netýká přímo blokace, ale disponibilního zůstatku, který vídí karta při autorizaci transakce. V IB nic blokovaného není. Je to trochu nepříjemné, ale většina lidí zde prostě kartu FIO použije jednou za x týdnů na výběr z bankomatu a nijak je to proto neomezuje.

Pak jsou lidi, kteří "musejí" vybírat z bankomatu každý druhý den nebo s tou kartou chtějí platit a zároveň udržovat minimální zůstatek na účtu a těm to opravdu vadí. A pak jsou lidé, kteří o tom píšou na tomto fóru téměř do každého vlákna :D
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 2. 8. 2011 10:43

Jo, blbě sem to formuloval, použil sem výraz z titulku článku. Jistě, spousta, možná i většina lidí to patrně nepocítí. Na druhou stranu se celkem snadno může stát, že karta dá jen půlku toho co by měla, to mi nepřijde jako něco nad čím bych mávl rukou, viz. diskuse pod tím článkem.

A ještě jednu negativní vlastnost FIO karty sem zapomněl, po přijetí peněz na účet nějakou dobu trvá, než je karta začne "vidět" lze vybrat/platit. Prostě to všechno souvisí s tím, že karty pro ně dělá někdo jiný.

Při dosažení Prémiových výhod (obrat 25k nebo depozita 500k) patří eKonto mezi levnější účty.

Takže vlastnosti karet u FIO považuji za racionální důvod proč jít jinam a pokud lze dosáhnout na Prémium u eKonta, tak eKonto považuji za racionální volbu.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 2. 8. 2011 12:53

V každém vlákně upozorňuji potencionální nové klienty FIO banky, že zadarmo je účet drahý :-) Platební karta pro každodenní využití nepoužitelná.. Kdyby se zaúčtovalo do těch třech dnů, tak zavřu ještě ústa.. ale takový Globus zaúčtuje klidně i za deset dní a párkrát tam do týdne člověk nakoupí a pak díky FIO paskvilu ztratí dokonalý přehled o tom kolik má vlastně na účtu... Nevím, proč se vždy najdou ocasové, kteří i v jiném vlákně musí komentovat něco na co jsem se neptal :-D pouze jsem konstatoval proč někdo FIO využije pouze na přijetí nějaké té platby 8-)

To, že peníze nemám ihned po připsání na účet k použití na kartě je další průser FIO banky...

A milý ocasové, proč držet na běžném neúročeném účtu více peněz, než kolik na měsíc potřebuji a zbytek mám na spořícím? Ano najde se ocas, který mě bude mávat před ksichtem zase geniální kreditkou :-D :-D

-- 2. 8. 2011 13:55 --

Tomáš Marný píše:Dvojnásobek placené částky mně blokovala i karta od Raiffky a blokace nejsou vidět ani u karty od Citi. BTW mám dojem, že kdyby si někteří z vás kupovali auto, tak by chtěli fáro za cenu Trabanta s vlastnostmi Rolls-Royce.

Jak chytré :-) Takže podle tebe za to, že bance přistanou na účtu peníze bych měl platit zlatem? :-D Byl jsi někdy za hranicema této republiky?
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 2. 8. 2011 13:13

Běž už s těma radama do *****. Zařiď sí účet u spořky, ta je pro tebe ideální. Mám účet u FIO pátým rokem, i s tou kartou, jejíž funkčnost evidentně nechápeš, a nemám s touto institucí jediný problém.

BTW za hranicema jsem byl víckrát, než bys vůbec dokázal spočítat.
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 2. 8. 2011 13:15

-smazáno urážky-
Naposledy upravil PatrikChrz dne 2. 8. 2011 16:48, celkově upraveno 3
Důvod: ale no tak, je tohle fakt nutné?
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod 4honza 2. 8. 2011 13:28

xtonda píše:Při dosažení Prémiových výhod (obrat 25k nebo depozita 500k) patří eKonto mezi levnější účty.

Bez obratu 25K však patří mezi nejdražší, takže v jiném případě o tom nemá cenu uvažovat. Ale přecejenom náklady na transakce 4/6 Kč pro jednorázový/trvalý příkaz z toho účtu nedělají vhodný transakční účet. Už jsem to psal, právě kombinace výhod RB+FIO dává dobrý smysl a hlavně tohle funguje už dlouho. A jedna ze skrytých výhod této kombinace je to, že mě RB permanentně neprudí s jejich výhodnými nabídkami, nevypadnu jim totiž ze systému jako perspektivní klient na oškubání :D
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 2. 8. 2011 13:35

To dr._lukas: Ty budeš jeden z magorů, co si koupí Trabanta a pak na fórech pláčou, že v něm neodvezou 7 tun písku. Nebo osmsetpatnáctku a pláčou, že nejede po dálnici 130. Tímto diskuzi s tebou končím, je to fakt MARNÝ. Howgh.
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 2. 8. 2011 13:59

Jasně, bez obratu 25k je eKonto úplně mimo.

To zdražení poplatku za odchozí transakce ze 3 na 4 resp. 6 Kč mi pořád leží v žaludku. Nicméně celkově ale výhodnost záleží na počtu transakcí. Já mám 2 karty (Maestro + MC Standard) a nebaví mě nahánět vlastní bankomat (1 výběr měsíčně), takže u FIO bych nechal 55. V RB dám za výběr 10, za transakce řekněme 40, dvacku dostanu, takže celkem za 30.
xtonda
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka