Raiffeisen (eBanka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod myšpulín 1. 1. 2020 16:04

V čem je lepší eKonto Smart než Chytrý účet?
Vidíte nějaký důvod proč si nechat eKonto Smart a nezměnit jej na ten nový Chytrý účet?
Využívám běžné služby, účet pouze v KČ, v zahraničí používám jiné karty.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod cz01 1. 1. 2020 16:15

Nemusíš myslet na plnění podmínek pro vedení zdarma a máš embosovanou kartu zdarma, jinak to bude asi stejné.
cz01
Diskutér

Odeslat příspěvekod qwertz375 1. 1. 2020 17:04

V jaké barvě jsou vydávány karty "Debit MasterCard STANDARD"?

Skutečný odstín MC Gold Base se totiž obrázku moc nepodobá...
qwertz375
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 1. 1. 2020 17:08

Bílá se zlatým lvem, který má odstín jako Gold Base.
Gold Base je řekl bych zlatá až mosazná, do žluta je kreditka DeLuxe
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod regin 2. 1. 2020 07:25

Tak poplatek vrátili, takže spokojenost. Pochopitelně lepší by bylo, kdyby k tomu nedošlo, ale zase musím ocenit, že to napravili a to ještě během svátku.
regin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod minarjo 2. 1. 2020 08:44

Ano, vráceno, i když s datem zaúčtování až dnes 2.1. Takže teoreticky to může tomu, kdo se naúčtováním poplatku dostal na účtu to záporu, vygenerovat (nejspíš na konci měsíce) sankční úrok hned za 2 dny (protože původní stržení bylo už k 31.12.). Férovější by bylo to storno udělat s datem zaúčtování také 31.12., pak by to nenastalo.
-------
Zase ale oceňuji, že lze na nové tarify pro běžný účet (tedy na Chytrý nebo Aktivní tarif) přejít z teď již nenabízeného tarifu eKonto Smart/Komplet jednoduše bez návštěvy pobočky, a to v IB v detailech účtu. Včera jsem už tak požádal na změnu na tarif Chytrý účet, změna proběhne k 1. dalšího měsíce, tedy 1.2. Konečně nebude třeba tam točit těch 15k měsíčně.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod gekkon 2. 1. 2020 08:53

Chci zmenit Komplet konto na Chytry ucet. Pred změnou bude asi vyhodne zrusit menove slozky (EUR) kvuli poplatku. V aplikaci je jen blokace klientem, tak si nejsem jisty jestli to je stejne jako zruseni na pobocce. Mozna se navsteve nevyhnu...
gekkon
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 2. 1. 2020 08:58

Měnil jsem přesně jako ty a také jsem to řešil s těmi měnovými složkami. NENÍ nutné je nutně rušit ani blokovat, protože těch 29 Kč za každou se dle poznámky v ceníku (PDF ceník produktů pro FO, položka ceníku 2.1.) platí jen tehdy, pokud by na nich v daném měsíci proběhl pohyb, nebo by zůstatek byl nad nízkou hranici 3 eura/dolary (určeno pro každou měnu). Tedy při nulových pohybech v cizích měnách a zůstatku cizí měny nula nebo pod tu hranici není nic za danou měnovou složku účtováno. Přesto jsem tu blokaci klientem, o které píšeš, pro USD i EUR udělal, aby se nestalo, že mi tam třeba omylem někdo tuto měnu pošle (nebo i já sám) a pak by poplatek byl. S blokací nehrozí.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod MP007 2. 1. 2020 10:01

Spořící účty a KK RB lze zrušit pouze na pobočce nebo existuje nějaká cesta v IB? Děkuji.
MP007
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 2. 1. 2020 10:04

historicky mám eKonto Komplet zdarma bez podmínek obratu, k němu KK Style. Je nějaký důvod přecházet na nové tarify?

-- 2. 1. 2020 10:07 --

MP007 píše:Spořící účty a KK RB lze zrušit pouze na pobočce nebo existuje nějaká cesta v IB? Děkuji.

Při rušení KK Mall chtěli osobně na pobočce. K 31.12.2019 měla být zrušena, zatím v aplikaci ji stále vidím i s přeplatkem, který měli vyplatit na určený účet. Tak třeba dnes, když je první pracovní den po 31.12.
V profilu kódy AliExpress US $19, Twisto 300 Kč, Richee 300 Kč, Curve 5 GBP, ExpoBank, Revolut, ING .. (příp. SZ)
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 2. 1. 2020 10:18

A1rh . mám to stejně, akorát mám deluxe a live a obě za poplatek (99+50), asi není třeba přecházet na nový tarif
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 2. 1. 2020 10:28

Mám to podobně a zatím se změnou vyčkám dokud eKonto Komplet nebo DeLuxe nějak nedomrví, ale bankéř mi tvrdil, že zatím se změny nechystají a i DeLuxe po expiraci obnoví.
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 2. 1. 2020 10:33

Nyní už rozhodně nepřecházet - KK Style již bez poplatku za vedení získat nelze, mohla být součástí pouze eKonta Komplet...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod noi2 2. 1. 2020 10:37

minarjo píše:Ano, vráceno, i když s datem zaúčtování až dnes 2.1. Takže teoreticky to může tomu, kdo se naúčtováním poplatku dostal na účtu to záporu, vygenerovat (nejspíš na konci měsíce) sankční úrok hned za 2 dny (protože původní stržení bylo už k 31.12.). Férovější by bylo to storno udělat s datem zaúčtování také 31.12., pak by to nenastalo.
já se do záporu dostal, tak dám za měsíc vědět jak to dopadlo. Dokonce se mi neprovedla jedna trvalá platba, co tam mám kvůli aktivnímu využívání.
noi2
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 2. 1. 2020 10:46

fremantle píše:Nyní už rozhodně nepřecházet - KK Style již bez poplatku za vedení získat nelze, mohla být součástí pouze eKonta Komplet...

Já mám jen konto grátis, obě kreditky už mám za prachy.
PULPANM
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka