Raiffeisen (eBanka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod S474N 30. 1. 2012 09:04

LGA: to mas naprosto spravne. Dokonce znam cloveka, ktery nema ani OP a jako dva doklady predklada dva cestovni pasy.

TM: naprosto s prehledem, nikdy si to nezkousel, ze?
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 30. 1. 2012 09:21

Tomáš Marný píše:Tak ho zkus vytasit na poště, až si půjdeš pro doporučený dopis.

Bez problémů. I dle zákona je dokladem totožnosti občanský průkaz nebo pas.
Dokonce jsem to jednou tak dělal, když mi nechtěli vydat peníze na poště na mojí - ehm - "velmi opotřebovanou" občanku :).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod 4honza 30. 1. 2012 09:35

LGA píše:Osobně mám za to, že pas nahrazuje OP :hm

Ono to je složitější. Pas o OP jsou státem vydané doklady totožnosti. Ale pas 100% nenahrazuje občanský průkaz ( neobsahuje všechny údaje, např. bydliště). Je-li vyžadováno ověření totožnosti, pak můžete použít pas nebo OP. Ale v určitých situacích může být vyžadován OP (v zahraničí zase pas).

Podle zákona jste povinni občanský průkaz mít, jste-li občan ČR žijící na území ČR a dosáhli jste věku patnácti let. Pokud ho někdo nemá, tak sice porušuje nějaký zákon, ale víceméně v tom zákoně nejsou žádné sankce :-)
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 30. 1. 2012 09:47

S474N píše:TM: naprosto s prehledem, nikdy si to nezkousel, ze?

Ještě v době, kdy na poště kontrolovali i bydliště.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 30. 1. 2012 10:04

4honza: vypadlo ti tam slovo "trvale", protoze prave z "trvaleho bydliste" se clovek muze odhlasit, vrati OP a potom svou totoznost prokazuje pouze pasem.

TM: a to bylo pred 15 nebo 20ti lety? :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod libol 30. 1. 2012 10:05

V občance není bydliště, ale trvalý pobyt - fakt je, že některé pošťačky (a viditelně nejen ony) nechápou rozdíl.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod 4honza 30. 1. 2012 10:27

S474N: Ano, myslel jsem trvalé bydliště/trvalý pobyt, uváděl jsem to jako příklad, nejsou tam i jiné věci :)

Já hlavně píšu o tom, že OP je právě v určitých situacích vyžadován a pas není to 100% náhrada, víceméně je to i na strankách, na které patrně narážíš:

http://www.weblog.rider.cz/articles/263 ... -a-proc-ne
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod tokram 30. 1. 2012 11:33

Pošta někdy kontrolovala bydliště na občance? Já už dost let mám skoro všude nastavenou korespondenční adresu jinou než trvalé bydliště, čili mi na ni chodí nejen běžné dopisy, ale i doporučené zásilky, zásilky do vlastních rukou, balíky, cenné dopisy,... A na poště jsem vždy zásilku dostal, i když v OP mám samozřejmě jen trvalé bydliště, které je v jiném městě.
tokram
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jichaj 30. 1. 2012 12:53

Ono to bude stejně časem jedno, snad od roku 2020 má být bydliště na OP jako nepovinný údaj.
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 30. 1. 2012 13:16

tokram píše:Pošta někdy kontrolovala bydliště na občance?

Tak mojí ženě odmítli na poště vydat oznámenou zásilku (adresa nesouhlasila s trvalým bydlištěm) - musel jsem tam zajít s ní a nechat si vysvětlit z jakého důvodu - následně to šlo.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 30. 1. 2012 17:26

Koukám vychvalovaná RB zase není v převodech tak rychlá, jak jsem se někde dočetl.. dnes odeslána platba v 00:30 do Fio banky a převod v rámci D+0 neprobíhá :-)
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 30. 1. 2012 17:38

V RB to bohužel musíš stihnout před půlnocí (za eBanky to bylo do 06:00) a nebo pak prioritní platba za 29 Kč, zadaná dopoledne přijde ten samý den.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 30. 1. 2012 17:49

tak na peníze nespěchám..jen už jsem někde kolikrát četl, jak jsou rychlý :-) A lejno :-D
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lukke 30. 1. 2012 17:59

Používám kombinaci RB (běžné transakce, dolarovej účet...) a Airbank (spořák) a zatím spokojenost max u obou.
autorevue.cz: BMW 330i E90, 190 kW + BMW 525d F11, 150 kW
zive.cz: Intel Core i9-7980XE, 2x Radeon RX 480, 64 GB RAM, SSD Intel 720, Samsung MD230X6
mobilmania: Galaxy S9+
Lukke
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dr._lukas 31. 1. 2012 00:07

Pokud máš 5 jednorázových plateb v měsíci a stačí ti 2 výběry zdarma z ATM RB a jeden výběr na pokladně RB, tak je účet zdarma.. proč toho nevyužít, že :-D Manželka je spokojená, mě jako transakční účet slouží Fio.. KB mám na okrasu (povinnost kvůli hypotéce) a pak využívám ještě AirBank a vedu mrtvý účet u Wursta... A k radosti uživatele S474N platím KK od GE 8-)
dr._lukas
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka