Raiffeisen (eBanka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod dr._lukas 7. 2. 2012 12:24

Já si bral hypotéku před 4 lety a už v té době měla nejhorší úroky na trhu ;-)
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 9. 2. 2012 20:23

zbavovat se nesolventních a nebonitních budou letos imho všechny banky :)
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod jichaj 14. 2. 2012 11:37

Souhlas, byli jsme zjistovat podminky hypoteky u RF a ze vsech bank nejvyssi urokova sazba, prisne posouzeni bonity...a pani nam porad vnucovala uver od RSTS :)
Pred cca 5 lety byla u nich hypo v pohode (i kdyz nebyla nejnizsi)...
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 14. 2. 2012 14:39

RB je z těch bank, který pořádně nevědí, co chtějí. V r. 2003 jsem potřeboval hypotéku a kupodivu mi RB nabídla suverénně nejlepší podmínky - i pod úroveň jejich vlastních reklam "od", a všechno probíhalo naprosto v klidu. Následně to v r. 2005-6 převedli z pobočky na centrálu, začali se chovat naprosto sprostě, okrádat úroky rostly nad úroveň ostatních. Nezbylo než se jich kompletně zbavit. A už nikdy víc - zrovna minulý týden od nich nějaká krafka otravovalo, že otevřeli novou pobočku a že by nás chtěli jako firemního zákazníka. Tak jsem jí slušně napsal, že už s nima zkušenosti mám a už nikdy víc.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod dede 16. 2. 2012 20:27

My odnich měli hypo 3 roky do loňska. Byli první, co nevyžadovali faktury. Když jsem pak dostal novou úrokovou sazbu, tak jsem nevěřil vlastním očím 5,85%, když všichni okolo dávali 4%. Odešel jsem jinam a zrušil všechny účty. ČS má taky svý mouchy, ale kam se hrabe na Raifku.
dede
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 16. 2. 2012 21:15

Známá si před časem vzala od Raiffky Rychlou půjčku... S pojištěním splátek... Není to žádná somračka, ale praktická lékařka se zavedenou praxí. Dlouhodobě onemocněla, a nakonec se dozvědela, že její nemoc je z tohoto pojištění vyloučena (onemocnění páteře).
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 16. 2. 2012 21:40

Tchýně měla půjčku u ČS.. a když skončila v nemocnici a na dlouhodobé nemocenské, tak jí taky bylo pojištění na *****.. Nedostala ani floka.. měla zánět žlučníku
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 17. 2. 2012 10:03

TM: no pokud vystudovala MUDr., tak predpokladam, ze umi cist. Takze si predem necetla vyluky?
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod dr._lukas 17. 2. 2012 13:12

S474N: ty běžně čteš v bance pojistné podmínky? obchodní podmínky? všeobecné podmínky? Pokud ano, tak to abys přišel ráno a v poledne odcházíš :-D
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 17. 2. 2012 13:52

dr._lukas: mozna ti to nikdo nerekl, ale oni jsou obvykle dostupne online na webu. A pojistne podminky, zejmena u vyluk, je snad zaklad pro cteni. K cemu mi by takove pojisteni bylo?

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod tom brava 17. 2. 2012 13:59

Á chlapci jsou již tradičně v klinči a navíc offtopic, a přitom máte tentokrát každý svoji pravdu.

Všíchni tady z fóra převážně VÍME že se podmínky smluv mají číst, na druhou stranu (kromě časové náročnosti) OP u živ./úraz. pojištění napsané ve složité a specifické "řeči pojišťoven" abys to udělal OPRAVDU pořádně, to bys musel mít s sebou navíc nezávislého právníka + nezávislého pojišťováka + nezávislého doktora a nevím koho ještě, abys 100% pochopil a ODHALIL slabiny pro tebe jako klienta a rozhodnout se s klidným svědomím (ne)podepsat...
Naposledy upravil tom brava dne 17. 2. 2012 19:15, celkově upraveno 8
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 17. 2. 2012 14:26

tom brava: vis, kdyz je ve vylukach pojistky napsano, ze se nevztahuje na poskozeni domu vodou vystouple z odpadu, tak je snad logicke, ze kdyz se mi to stane, ze v tom pripade asi hradit nebudou.

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Alcatraz 17. 2. 2012 17:11

to jo, ale když je tam napsaný, že se pojištění vztahuje pouze na provoz vodovodu v souladu s 487/xxxx Zákona o vodovodech a kanalizacích a pak ti řeknou, že prasklá trubka není v souladu s tímto zákonem, tak se to odhaluje už hůř.
Alcatraz
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 17. 3. 2012 03:29

"prasklá trubka není v souladu s tímto zákonem"

tak říci ti to mohou, ale to je asi tak všechno, neumímsi představit, že prasknutí vodovodního potrubí bude vyjmuto z pojištění pojištění na provoz vodovodu (leda že by ho někdo nechal z nedbalosti zamrznout), co by potom bylo předmětem pojištění :-)

To už by mě zajímalo spíše, když praskne třeba napouštěcí hadice k pračce, myčce, co pak? :hmm:
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 21. 3. 2012 19:22

Protože si manželka založila účet, kde má vše zdarma u GE a mě přestalo bavit převádět peníze na dorovnání obratu, bude účet u RB zrušen.. Má někdo zkušenosti jestli zůstane IB funkční až do úplného zrušení? Aby si mohla převést příští měsíc kdyžtak výplatu jinam. Díky
dr._lukas
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka