Raiffeisen (eBanka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod redhaven 6. 7. 2019 21:22

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/chte ... &source=hp

Takto bezohledně funguje skupina Raiffeisen
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod bubocz 7. 7. 2019 09:49

Schwarzie píše:Potěšující zpráva o 0% úročení povoleného debetu do 30.9....

To prosím píšou kde?
bubocz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PULPANM 7. 7. 2019 14:29

Já to měl/mám zprávách v IB
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod Schwarzie 7. 7. 2019 18:45

bubocz píše:To prosím píšou kde?

Ja to mel taky na mobilu v IB.
Schwarzie
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bubocz 10. 7. 2019 22:10

Aha, já takovou nabídku nikde neměl, asi byla adresná...
bubocz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod retron 12. 7. 2019 12:38

D+0 prodlouženo minimálně do 11:30, platba z RB v 11:29 dorazila do ČS ve 12:35
poslední varování, při příštím uvedení aff kódu trvalý BAN
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod sysgen 13. 7. 2019 14:57

Nikdy jsem nebyl klientem RB, a tak si chci jen ověřit pár informací. Když si teď založím běžný účet eKonto Smart a k tomu následně i spořák eKonto XL a budu aktivně využívat běžný účet (vklady nad 15000 Kč + 3 platby), pak bych měl mít vedení účtů zdarma + na spořáku na půl roku 3% p.a. (poté 1%) + po 4 měsících odměna 1000 Kč (pro tu druhou 1000 bych musel všechny vklady na běžný účet přesunout na spořák). Nebo jsem něco přehlédl?
sysgen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod minarjo 13. 7. 2019 15:20

@sysgen:
Také to zvažuji, i když u RB už mám kreditku Mall, nic jiného jsem tam nikdy neměl (ale kreditka by neměla být překážkou, pro tu kampaň na zvýhodněný úrok je podmínkou jen nemít běžný účet). Ono zřízením běžného účtu se i zvýší u Mall kreditky horní hranice pro maximální měsíční bonus z 500 na 700 Kč, to je další plus. Jen tedy nevím, kde jsi objevil ten bonus 1000 Kč po 4 měsících? Nic takového jsem v té jejich kampani v PDF detailech akce na 3% spořák ani jinde na jejich webu neviděl...
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod sysgen 13. 7. 2019 15:56

@minarjo je to psáno zde: https://www.rsts.cz/ekonto-smart/
Cituji: "Prémii ve výši 1000 Kč dostane klient ke každému aktivnímu účtu po 4 měsících aktivního užívání. Prémii dalších 1000 Kč dostane klient ke své platné smlouvě o stavebním spoření, a to v případě převodu kompletního platebního styku na zřízený účet eKonto SMART, a jeho aktivního využívání minimálně po dobu 12 měsíců."
sysgen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod minarjo 13. 7. 2019 16:06

Jo aha, to je vázané na založení stavebního spoření u RSTS a jen na pobočce RSTS právě v rámci stavebka, tak to mi je nanic, stavebko dávno mám jinde a má před sebou ještě přes 3 roky existence :(.
Ano vím, že stavebka můžu mít dvě, no ale poplatky vedení účtu stavebka (tedy hned paralelně dvou) by zisk z bonusu ořezaly až téměř vynulovaly.
Naposledy upravil minarjo dne 13. 7. 2019 22:10, celkově upraveno 2
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 13. 7. 2019 18:56

sysgen píše:...po 4 měsících odměna 1000 Kč (pro tu druhou 1000 bych musel všechny vklady na běžný účet přesunout na spořák). Nebo jsem něco přehlédl?

Tak jsem si tu nabídku Raiffeisen stavební spořitelny pročetl (jsem předtím nepochopil, že ve vláknu Raiffeisenbank se řeší založení skrz stavební spoření RSTS) a tu druhou část jsi dle mého pochopil špatně. Jak by ti jako pro získání té druhé prémie 1000 Kč pomohlo "všechny vklady na běžný účet přesunout na spořák", jak sám píšeš? Tím převodem platebního styku se přeci myslí celkem logicky využití Kodexu mobility klientů, tedy převod plateb (tím se myslí trvalé příkazy a svolení k inkasu) z jiné banky mimo skupinu RB na nově zřízené eKonto Smart (citace z pravidel na webu RSTS: "a to v případě převodu kompletního platebního styku na zřízený účet eKonto SMART").
Tedy opravdu nějaký přesun vkladů na spořák (v rámci RB) zde v ničem nepomůže :). Ostatně podobnou podmínku pro bonus 500 Kč má UniCredit Bank. Vždy jde o vyplnění formuláře "Žádost o změnu banky" na pobočce při zakládání toho nového účtu, kterým se zajistí přenos plateb z jiné banky (zde do RB na eKonto Smart). UniCredit u té své akce nepožadovala původní účet jiné banky tím formulářem žádosti o změnu banky i uzavřít (zrušit), stačilo tedy jen nechat přenést trvalé platby a souhlasy s inkasem (klidně jen pro ten účel v původní bance vytvořené) a původní účet mohl zůstat. Jak to má RB, to těžko říct, klidně může být ten bonus 1000 Kč podmíněný nejen přenosem trvalých plateb na eKonto, ale i zrušením původního účtu v jiné bance. Detailní podmínky získání bonusu by to určitě chtělo, aby na tom webu byly...
Nebo zde třeba poradí někdo, kdo to na pobočce RSTS absolvoval, co vlastně pro ten celkový bonus 2x1000 Kč chtěli podepsat (zda z jiné banky jen převod příkazů, nebo i jeho zrušení).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 13. 7. 2019 19:57

Absolvoval jsem to na podzim. Fakt je,ž e podmínky "nikde nejsou" a ani pracovníci v RSTS o tom moc nevědí, i když nějakou nápovědu maji.
Původně po mne zrušení účtu jinde nechtěli, ale jak jsem smlouvu uzavřel, volali z RB, že je nutno "převést účet", takže jsem jeden nepoužívaný obětoval. Peníze připsali.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 13. 7. 2019 20:18

Děkuji za reakci, tedy dle mého předpokladu něco za něco: finanční skupina RB si tímto hned třemi produkty, z toho jedním dlouhodobým (eKonto Smart, spořicí účet, stavební spoření min. 6 let kvůli SP) klienta přitáhne a jeden bankovní účet i s trvalými platbami u konkurence ho komplet donutí zrušit, to už je pro ně dobrá a ne moc drahá reklama za 2000 Kč :).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod fanyn3 13. 7. 2019 21:04

Když ještě člověk zaplatí poplatek za uzavření SS, tak mají reklamu zadara,
nebo při online uzavření za polovinu :lol:
fanyn3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod libol 14. 7. 2019 06:38

Neplatil jsem poplatek za SS, ale hlavně nepočítám s 6 roky. Stavebek můžete mít kolik chcete, takže není problém uzavřít toto na rok. Já toto uzavíral diky tomu, že jde splátky hradit přes SIPO no a těch 2000 (mínus daň) je pěkný bonus.
libol
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka