Raiffeisen (eBanka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod redhaven 14. 7. 2019 12:22

Mám účet u RB, zrušil bych ho a obratem požádal o bank. mobilitu a převedení nějakého účtu z platy mých účtů k RB a současně zřídil SS u RSTS, to by mohlo fungovat, ne?
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 14. 7. 2019 12:54

Tak jak to píšeš, tak ne
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 14. 7. 2019 13:26

No mám u RB jeden neúvěr. závazek, tak jedině na druhou osobu založit, což má zase jiné rizika.
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 14. 7. 2019 14:13

@libol:
A jak jsi docílil toho, že ti nějaký poradce RSTS na pobočce udělal stavebko zcela BEZ vstupního poplatku, jak píšeš? To je na české poměry nevídané, v podstatě by to znamenalo, se se daný poradce zcela vzdal provize z uzavření té smlouvy stavebka, že by to dělal pro tvé blaho zdarma? Divné. Dle sazebníku RSTS je poplatek standard jako u jiných stavebních spořitelen, tedy 1% z cílové částky, nebo polovina při žádosti po netu. Že by poradce automaticky sám od sebe tuto provizi odmítl se mi nezdá, ani na webu RSTS takovou možnost nevidím. Ono pak by celá tato anabáze v RSTS (tedy založení stavebka+eKonta Smart+spořícího účtu) smysl už dávala, ale fakt mě zajímá, jak toho nulového poplatku za uzavření stavebka docílit (jinak by ten poplatek získaný bonus vymazal nebo dost výrazně snížil).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod tom brava 14. 7. 2019 14:41

jen OT: musím si ulevit, už mě ty tanečky stavebních spořitelem začínají na*írat!!!..... evidentně jim docházejí nové ovce, ale raději se budou kroutit a dělat psí kusy - buď cross-sellingovat (jako RSTS) či dělat ze stavebka klasický sakra dlouhý 6letý spořák - asi si nevšimli u MP že i s prémií jsou hodně pod tržní sazbu bankovní konkurence (viz modrá pyramida s aktuální akcí), liška podšitá zas má "výhodný" slev. program na útraty u jiných partnerů....prostě cokoli jenom aby NEMUSELY zahýbat základní přiznanou ÚS na stavební spoření směrem nahoru. Jo panečku, pamatujete ještě ten fičák se snižováním úrok. sazeb pár let zpátky? to se měnily podmínky i 3x do roka 8-)
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod evelista 14. 7. 2019 15:17

ja to chapu, predtsavte si nastavene cile kpi uzavřít tolik a tolik smluv do konce jeho obdobi a pokud se mu to podari otevre si vykonosni branu kde se mu zvysi provovize na všech uavrenych mluv za obdobi, takze ano z poslední nemá nic, ale ze všech ostatních ma najednou +15%, takze ve vysledku je na tom lepe. KPI mustru muze byt mnoho.
Nejde to jinak, proto moje zájmy hledej přímo v mém profilu. Ano, uhodls, jsou tam pozvánkové kódy Richee (nově i pro SK občany), ING. Miluju. :) Taky tento prosinec.
evelista
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 14. 7. 2019 15:41

@minarjo
Ve VOP 5.2 vidím, že nabídku tarifů o SS vyhlašuje banka v Oznámení.
V Oznámení (aktuálním, já měl starší) vidím, že banka nabízí tarif S182
a v Sazebníku vidím, že u tarifu S182 "Úhrada za uzavření ..." - zdarma.
Ale jinak bez záruky (ale já to tak mám), teď jsem u jiné SS absolvoval dost anabázi co jak je a o poradcích si myslím své (díky za existenci FA)
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 14. 7. 2019 20:28

@libol:
Ale tarif S182 nelze sjednat, aniž by klient už nějaké jiné stavebko u RSTS měl! Detaily viz https://www.stavebky.cz/stavebni-sporen ... tarif_id=9
takže jsme tam kde jsme byli - v tuto chvíli nevidím možnost, jak si u RSTS zajistit stavebko zcela bez vstupního poplatku, takže bonus z produktů RB by se ve vstupním poplatku ztratil :(
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 15. 7. 2019 04:02

Jsou někde nějaké podmínky akce? Z toho webu mi nepřijde, že by byla akce limitována tím, že by stavebko muselo být se státní podporou, že by tam byla nějaká minimální výše cílové částky nebo že by bylo podmíněno složením nějaké částky na účet. Pak by asi šlo založit stavebko jen pro účely akce bez státní podpory a na minimální částku dle podmínek SS, čímž by se poplatek za uzavření dostal do řádu stovek (možná právě 100,-).
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 15. 7. 2019 06:31

@minarjo:
a) já raději věřím pohledu do internet servisu RSTS (kde vidím pouze FELIX S 174) než webu stavebky.cz (klient nemůže mít pouze smlouvu s tarifem FELIX S 182)
b) ano, když já jsem uzavíral, byl S 174, teď je S 182 - možná tam tuto podmínku doplnili - ani ve VOP, Oznámení, Sazebníku jsem toto info nenašel (web stavebky.cz asi není podklad pro uzavření smlouvy) a fakt nemám potřebu to studovat podrobněji
c) poslední rada - pokud ani tobě se to enchce studovat, zajít na kontaktní místo - využij návodu drkarel a uzavři online na 50000Kč, vývar bude pořád slušný
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 15. 7. 2019 07:20

@drkarel, libol:
Z aktuálního dokumentu Oznámení na webu RSTS vyplývá, že minimální cílová částka je 50 tisíc Kč. Ze sazebníku na témže webu pak vyplývají tyto poplatky pro běžnou spořicí smlouvu: 1% z cílové částky za uzavření, 80 Kč čtvrtletně za vedení, 1% z CČ min. 500 Kč za zrušení dřív jak po 6 letech. Z webu stavebky.cz vyplývá, že bezplatný tarif S182, který má toto vše jmenované jako jediný z nyní platných zdarma, je jen pro ty klienty, kteří by už jedno klasické stavebko u RSTS měli (tedy nabízejí ho jen jako druhou a další smlouvu, třeba k rozšíření cílové částky o budoucí plánovanou rekonstrukci, bez dalšího placení). Libol zde sice píše, že webu stavebky.cz nevěří, ale to se mýlí, tento web má velmi kvalitní a aktuální informace, často přímo od samotných stavebních spořitelen, nebo je získává skrze mystery shopping, tedy nejde určitě o blábol, možná jen RSTS přitvrdila a zdarma už to jako první smlouvu prostě nedá. Web běžně využívám (sám stavebko mám jinde) a zatím jsem nenarazil na nesrovnalosti.
Tedy z mých výpočtů při uvažované standartní délce výpovědní doby 3 měsíce vyplývá, že účelové založení stavebka jen kvůli tomu bonusu za zřízení eKonta Smart na pobočce RSRS by na celkových nákladech stavebka vyšlo minimálně na 1400 Kč (500 Kč zřízení při minimální cílové částce, minimálně 5x80 Kč za čtvrtletní vedení při výpovědi hned po roce splnění podmínek a 500 Kč za výpověď dřív jak za 6 let), při vedení déle jak rok+výpovědní doba by byly ještě vyšší. Přitom samotný bonus je 1850 Kč (ne celé 2000 Kč, protože jak už zde padlo, těch 1000 Kč vyplacených do stavebka se nejprve zdaní). Takže čistý zisk za tuto opičárnu by byl pouze 450 Kč, to za to fakt nestojí (zvlášť, když by bylo třeba minimálně rok čekat, než budou obě podmínky splněny, a tu dobu udržovat eKonto Smart ve využívané neplacené podobě). To fakt nevím, komu by to za to stálo. Ano, pokud by RSTS dala tarif S182 i těm, co u ní jiné stavebko nemají, pak to je o něčem jiném. Vznesl jsem tento dotaz (zda v kombinaci se založením eKonta Smart dávají S182 či jiný tarif bez poplatku) emailem na RSTS, s odpovědí se samosebou pochlubím. Je klidně možné, že právě se založením produktu RB to dají, jinak asi fakt jen jako druhé stavebko. No počkám si na odpověď centrály.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 15. 7. 2019 07:42

Normalne na tvrdo vznesu dotaz, zda me daji stejne vyhodnou nabidku 2000, kdyz u nich jsem jako dlouholety klient smart bank uctu a byl jsem i klient RSTS (Hypo stavebni) a SS zdarma, nebo zda mam pristoupit na vyhodnou nabidku konkurence, nebot ten jejich urok 1% je smesny.
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 15. 7. 2019 09:09

@redhaven:
I do RB jsem psal email s dotazy, tam odpověděli rychle (na odpověď RSTS ještě čekám). Z pohledu nabídky úroku 3% na půl roku podmínku splňuji (nemít u nich běžný účet v době žádosti ani půl roku zpět, mám u nich jen kreditku), přesto mi odpověděli nějakým šablonovým textem, kde byla kromě tohoto (být z hlediska běžného účtu novým klientem) i varianta, jak ten úrok pro spořicí účet mohou získat stávající klienti s běžným účtem. Cituji z šablonové odpovědi RB:

PRAVIDLA PRO STÁVAJÍCÍ KLIENTY: 
Klient nově zainvestuje minimálně 200 000 Kč do fondů RIS - týká se pouze investic se vstupním poplatkem (netýká se např. fondu Raiffeisen dluhopisové stability). 
Vstupní poplatek za investování do podílového fondu musí být účtován v plné výši bez jakýchkoliv slev. 

Takže vidíš sám, musel bys jim ty peníze nechat jinak, zde tedy ve vstupním poplatku investic do fondů v nemalém objemu. A to se týká jen toho získání 3% úroku na půl roku. O těch 2000 Kč přes stavební spořitelnu mi nenapsali v odpovědi vůbec nic, to jde zcela mimo RB, to bude víc v režii RSTS. Tedy na pobočce RB ti určitě nemohou tento bonus zajistit, když hlavní podmínka je sjednání výhradně na pobočce RSTS (tedy se stavebním spořením).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 15. 7. 2019 09:16

Na ty 3% na 150000kc na pul roku jim kaslu, zajima me 2000 a nulovy poplatek za smlovu SS."Vyhodne" investice at si strci za klobouk taky.
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod cipisekcz 15. 7. 2019 11:06

Bude videt produkt-stavebni sporeni v mem IB kde mam bezny ucet?
cipisekcz
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka