Raiffeisen (eBanka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod minarjo 20. 7. 2019 13:54

@miropiro:
Ve čtvrtek jsem chtěl také založit eKonto Smart (kvůli jednak 3% na SÚ na půl roku a jednak kvůli zvýšení stropu odměn u Mall kreditky z 500 na 700 Kč) a po sdělení zaměstnavatele mi rovněž bylo nabídnuto eKonto Komplet zdarma při aktivním využívání (tedy těch 15 tisíc příchozích a 3 odchozí transakce stejně jako u Smart). Já to ale věděl, reklamu na to jsem na nástěnce v práci viděl. Jen jsem si na to vůbec při založení nevzpomněl, ale bylo mi to tedy nabídnuto a já souhlasil, proč ne když podmínky jsou stejné. Zkrátka u vybraných zaměstnavatelů lze mít eKonto Komplet za stejných podmínek jako Smart bez daného zaměstnavatele.
Jen si zkontroluj, zda ti ke kartě nepřidali Cestovní pojištění Uniqa K4P. Mně ano s tím, že je to zdarma. Doma jsem si ale prostudoval ceník a web stránku RB s detaily cestovního pojištění a ejhle: stojí 89 Kč měsíčně u všech eKont, jen ke kartě Gold je zdarma! No a kartu Gold jsem opravdu nesjednal, ta je zdarma jen u drahého eKonta Exclusive. Tedy jsem hned bankéřce co to sjednala napsal email, omluvila se za chybnou informaci a v systému RB mi cestovní pojištění zrušila. Tedy člověk musí být stále ve střehu!

Co mě ale na RB překvapilo, to je dlouhé přidání konta do online bankovnictví. Já IB i mobilní bankovnictví využíval už doteď k mé Mall kartě, tak jsem čekal, že sjednané eKonto a SÚ se do IB přidá hned po sjednání. Ale ouha: sjednáno ve čtvrtek cca 13h, teď víc jak 48h od sjednání stále v obou online kanálech eKonto i SÚ chybí. To na to budu čekat týden či co? Hrůza :(. A to jsem na oba účty hned poslal první platbu (2x100 Kč), když někde to bývá podmínkou aktivace konta (nevím zda i zde).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 20. 7. 2019 16:35

tak to je zvlastni, sjednavali jsem taky v ramci programu eKonto Komplet a ucty ke stavajici kreditce byly videt okamzite
poslední varování, při příštím uvedení aff kódu trvalý BAN
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod evelista 20. 7. 2019 23:25

ja vim jen o uniqa employee
Nejde to jinak, proto moje zájmy hledej přímo v mém profilu. Ano, uhodls, jsou tam pozvánkové kódy Richee (nově i pro SK občany), ING a Creditas. Miluju. :) Taky toto Září.
evelista
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 2. 8. 2019 16:21

minarjo: Mi tam cestovní pojištění přidali automaticky taky i když jsme ho na pobočce škrtli a tvrdili že se to nestane. Dokonce strhli poplatek a poté ho vraceli. Posílal jsem si tam 3x5.000 Kč a eKonto mám zdarma. Teď ale budu vše min. na 1 rok rušit, protože pro mne ta banka přestala dávat smysl. Chtěl jsem u nich mít 2x spořící účet s normálními sazbami a KK od Mall s bonusem, ale bohužel stávající zákazník má smůlu.
Funkční odkaz pro 300 Kč na Revolut.cz,15 USD na Booking.com, 300 Kč na Richee, 5 GBP na Curve a 300 Kč na Twisto v mém profilu (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér

Odeslat příspěvekod DrumSession 8. 8. 2019 19:30

Dnes jsem šel okolo pobočky RB, za výlohou měli umístěný obrovský plakát chlapíka u holiče
https://www.mediaguru.cz/clanky/2019/02 ... b-a-triad/
sice u toho byly uvedeny 3% a něco drobně napsáno, ale odnesl jsem si z toho hlavní a dlouhotrvající message:

POJĎ K NÁM, MI TĚ OHOLÍME a NA ÚČTU TI ZBYDE 0 Kč !!

vypáleno hluboko do paměti, na to opravdu jen tak nezapomenu...
Reklama účel splnila 8-D 8-D 8-P
PENÍZE z pohledu věčnosti nemají žádnou cenu a vlastně ani smysl zatím co
LÁSKA která JE nepočítatelná, ano !
ŠTĚSTÍ spočívá v tom, vědět, na co se mám vy...
DrumSession
Diskutér

Odeslat příspěvekod noi2 8. 8. 2019 23:28

Chápu dobře, že s Mall kartou budu mít při platbách v Brazílii MC kurz+0,2% a k tomu se mi vrátí 2% na bonusech? A stejně tak s nálepkou?
noi2
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 8. 2019 06:58

Pokud se něco nezměnilo, tak Raifka má u měn, které nemá v kurzovním lístku kurz asociace.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod MekliCZ 16. 8. 2019 19:55

Zkoušeli jste někdo vyjednávat o poplatku u podnikatelského ekonta smart, konkrétně o jeho zrušení, pokud budu plnit příjmové kritérium na osobním ekontu? Jsem OSVČ vedlejší a 15k měsíčně nevydělám, kdyby to tudíž šlo zadarmo bez přeposílání, když mi na osobní účet dorazí mnohem víc než těch 15k, tak bych to ocenil.
MekliCZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod audiobullys 18. 8. 2019 00:22

3*5000 Kč , nebo vklad bankomatem či na pobočce. Já mám komplet s 5000 Kč a jenom tam vkládám tak 130- 160 k měsíčně ., Občas ani ty 3 transakce nemám.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod MekliCZ 18. 8. 2019 10:33

Já se právě nechci moc štvát s tím přeposíláním toho, co mi dorazí na osobní, na ten podnikatelský, tak jsem chtěl vědět, jak se RB staví k individuálním cenovým požadavkům, ne jak to přeposílání provádět :-))
MekliCZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MekliCZ 19. 8. 2019 21:50

A ještě jeden dotaz bych měl – jak dlouho reálně trvá doručení karty na pobočku? RB tvrdí 14 dní, ale snad každá banka, se kterou mám zkušenost, má tu dobu výroby minimálně dvojnásobnou oproti realitě, nejrychleji to stihla Air Bank za 3 dny. :)
MekliCZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod retron 19. 8. 2019 22:30

7-10 dní
poslední varování, při příštím uvedení aff kódu trvalý BAN
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 20. 8. 2019 11:31

12.8. jsem žádal / schválili, dnes 20.8. mi bude kurýr doručovat.
V profilu doporučující kód pro Revolut+300Kč, Paysend, Richee 300 Kč, Curve 5 GBP, Twisto 300 Kč, Booking 10%, Creditas, ING (příp. SZ)
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod LaNov 26. 8. 2019 21:41

Platbu kreditkou Classic u obchodníka v Rakousku mi zaúčtovali kurzem 26,62 ... :-( Není to trochu moc i na RB?
LaNov
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 26. 8. 2019 21:48

Rozhodně reklamovat, takový kurz je příliš výhodný pro klienta - správně to má být deviza-prodej (aktuálně 26,602) * 1,002, takže zcela jistě přes 26,65 Kč/€...
fremantle
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka