Raiffeisen (eBanka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod regin 11. 3. 2020 09:02

Zdravím, řeším teď takovou věc. Někdy v lednu jsem koupil zboží v zahraničí - platba kartou přes eshop v dolarech. Peníze se strhly v korunách podle kurzu. Zboží však nedorazilo a tak prodejce vrátil peníze. Teď mám na účtu jednu částku v korunách a jinou v dolarech. Když budu kupovat něco dalšího (zase platba kartou v eshopu), půjde ta částka z dolarového účtu, z korunového účtu nebo to jde nějak vybrat? A když ta platba bude vyšší než je stav dolarového účtu, půjde celá částka z korunového, nebo jen rozdíl? Nebo bych měl převést ty dolary na koruny (např. jestli nejsou s vedením dolarového účtu spojené nějaké poplatky, atp.) ?
regin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod retron 11. 3. 2020 09:47

RB má tzv. multiměnový účet, pokud máš otevřenou příslušnou měnovou složku (jako že máš), tak se příchozí platba nepřekonvertuje, ale uloží na danou měnovou složku. V případě, že budeš platit v dolarech a budeš jich mít ve složce na celou platbu, odečte se v dolarech, pokud jich tam bude méně než daná platba, odečte se celá v korunách. Dolary lze vybrat na pobočce anebo konvertovat přímo v aplikaci. Poplatky jsou spojené s daným účtem, tzn. pokud máš eKonto Komplet, Exclusive nebo Prémiový účet, tak je to v ceně. Pokud máš Smart nebo Chytrý účet stojí jednotlivá složka tuším 25 korun měsíčně.
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod regin 11. 3. 2020 14:34

Myslím, že mám eKonto Komplet, ale asi nějakou "speciální verzi".

-- 11. 3. 2020 14:40 --

Ohledně platby v dolarech - pokud jich bude méně, neměl by tedy být problém dorovnat potřebnou částku převodem z Kč na USD a pak by to šlo automaticky (tj. bez mého "zásahu") z dolarového účtu, ano?
regin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ROlda78 11. 3. 2020 15:06

ten kurz bude výživný
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 11. 3. 2020 15:54

regin píše:Myslím, že mám eKonto Komplet, ale asi nějakou "speciální verzi".

-- 11. 3. 2020 14:40 --

Ohledně platby v dolarech - pokud jich bude méně, neměl by tedy být problém dorovnat potřebnou částku převodem z Kč na USD a pak by to šlo automaticky (tj. bez mého "zásahu") z dolarového účtu, ano?

Zapomeňte na to. Známý takhle na akci "ušetřená libra" a snaze vynulovat ten účet převodem na CZK (kam přišla vratka 1GBP) prodělal na poplatcích asi 120 Kč, mj. se směnou dostal do nepovoleného debetu. Pak slavnostně vše u RB zrušil.
Lol Phirae
Diskutér

Odeslat příspěvekod regin 11. 3. 2020 18:05

Lol Phirae píše:Zapomeňte na to. Známý takhle na akci "ušetřená libra" a snaze vynulovat ten účet převodem na CZK (kam přišla vratka 1GBP) prodělal na poplatcích asi 120 Kč, mj. se směnou dostal do nepovoleného debetu. Pak slavnostně vše u RB zrušil.
No, mám ten účet bez několika dnů už 6 let a ještě jsem na poplatcích neplatil ani korunu, takže snad by žádné nebyly ani za převod z Kč na USD.
regin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod retron 11. 3. 2020 18:29

převod nedělej, pokud nemáš uzavřenou treasury smlouvu a převod ekvivalent nad 10tis EUR tak bude kurz velmi nevýhodný. Nejlepší to bude utratit kartou, případně vybrat na pobočce.
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod Dr.D 11. 3. 2020 18:41

Ještě se dá dobít Revolut a převést to tam.
Dr.D
Diskutér

Odeslat příspěvekod regin 11. 3. 2020 19:00

Utratit to hodlám, ale stěží se trefím přesně do dané částky. Jinak pobočku nemám v dosahu, takže tato možnost taky padá.

Ohledně pobočky - už mi přišlo 7 SMS, že se mám dostavit na pobočku kvůli nové občance. Prý to nejde poslat elektronicky. Ale mám dojem, že jsem někde četl, že se od dubne něco v tomhle ohledu chystá.
regin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 11. 3. 2020 19:10

regin píše:Ohledně pobočky - už mi přišlo 7 SMS, že se mám dostavit na pobočku kvůli nové občance. Prý to nejde poslat elektronicky. Ale mám dojem, že jsem někde četl, že se od dubne něco v tomhle ohledu chystá.

To bych tady radši nepsal, nebo ti nějaký mudrc zase sdělí, že tě banka proklientsky vyzývala a pak ti jako zločinnému ignorantovi zaslouženě zrušila účet...
Chcete nějaký bonus? Kódy (Twisto, Richee, Curve, Revolut, TransferWise, WorldRemit...) viz můj profil.
Lol Phirae
Diskutér

Odeslat příspěvekod regin 11. 3. 2020 19:26

Po první SMS jsem volal na číslo v ní uvedené, jestli by prý to nešlo poslat nějak elektronicky. Bylo mi sděleno, že to nejde, ale zároveň že to nespěchá, takže se můžu dostavit "až budu mít cestu kolem". Na druhou stranu jsem neřekl, že nejbližší termín mé cesty kolem nějaké pobočky je s vysokou pravděpodobností NIKDY.

A i kdyby mi zrušili účet, tak by to taková pohroma nebyla. Tedy za předpokladu, že by peníze z něj poslali na zvolený účet u jiné banky. ;-)
Naposledy upravil regin dne 11. 3. 2020 19:42, celkově upraveno 1
regin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pivinecek 11. 3. 2020 19:42

Je to jinak. Kdyz budes mit nastavenu hlavni menovou slozku CZK a otevreny USD ucet a na usd uctu 1000 USD a budes platit kartou treba 1200 USD, tak se ti strhne z USD slozky 1000 USD a zbytek tech 200 USD se doplati z hlavni menove slozky, cili z CZK ale tech 200 USD bude uz tim zlodejskym RB kurzem - deviza prodej dle kurzovniho listku RB + smenna prirazka 0,2 % z devize stred kurzovniho listku RB
pivinecek
Diskutér

Odeslat příspěvekod regin 11. 3. 2020 19:51

Pokud ty částky z příkladu vydělíš 50 až 100, dostaneš se na běžné částky mých nákupů, takže nevýhodný kurz mne nějak zvlášť netrápí. Většinou se totiž jedná o různé drobnosti, které mne i s tím nevýhodným kurzem vyjdou třeba na 80 Kč, zatímco stejnou věc bych tady nekoupil za méně než 200 Kč. Nejdražší nákup jsem měl za cca 27 USD, což mne vyšlo na 557 Kč. Ta samá věc v českém eshopu vyjde kolem 2000 Kč. Pochopitelně je mi jasné, že tady mám záruku, větší jistotu, že dorazí to, co jsem objednal, že to vůbec dorazí, atd., ale u některého typu zboží to není až tak velké riziko.
regin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 19. 3. 2020 20:00

V Raifce nemám pár let účet, dnes mi došel tento spam. Moc to nechápu, došlo to někomu dalšímu? Zítra tam jdu volat :)

------
Vážený pane Huláne,
děkujeme za využití našeho spotřebitelského úvěru.
Jako doplňkový produkt ke svému úvěru si můžete sjednat Pojištění schopnosti splácet spotřebitelský úvěr pro případ výpadku příjmů v nečekaných životních událostech, jako jsou:
...
------
Radek.Hulan
Diskutér

Odeslat příspěvekod Dr.D 19. 3. 2020 20:03

Jo, asi to došlo všem :-) Účet sice mám, ale úvěr rozhodně ne... Akorát straší lidi. Jako by toho teď bylo málo...
Dr.D
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka