To lepsi z obou bank eB a RB

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod 4honza 4. 10. 2007 17:45

Myslim, ze se to opet neco "povedlo", a vetsina klientu si toho ani nevsimne (vcetne me, protoze na tom uctu mam tak 2tisice), ale urokove sazby na eBankovych osobnich uctech dosahly stejne zavratne vyse jako u materske RB, tedy celych 0,01% p.a. Nechapu, proc se to vubec jeste uroci s takovym smesnym urokem.

Klienti se dockali toho lepsiho z obou bank... a banka s tim oznamenim ani nechtela obtezovat klienty - prece si to sami mohli najit na webu.
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod Noxik 4. 10. 2007 17:50

A neuroci to tak proto, ze za pripsany urok je poplatek? Slysel jsem, ze nektere banky to tak delaji, ale potvrzeno to nemam.
Noxik
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 4. 10. 2007 18:27

O tom úroku jsem jim psal už před 3 roky, jestli by tu směšnou setinu procenta nechtěli rovnou zrušit, že mě při poplatcích kolem 120,- Kč měsíčně těch jejich 12 haléřů úroku moc nevytrhne... Odepsali, že můj návrh zváží, a protože k realizaci se nějak neměli, jsem už 2 roky spokojeným klientem FIO ;-).
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod xlucian 4. 10. 2007 20:52

Rekl bych, že jim to ukládá přímo zákon. (Snad to někdo rozvede víc.)
xlucian
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 4honza 4. 10. 2007 21:33

Takhle to uplne neni. Koukal jsem se do obchodniho zakoniku, je to par. 714, odst. 1:

(1) Nestanoví-li smlouva o běžném účtu něco jiného, platí banka majiteli účtu ze zůstatku peněžních prostředků na účtu úroky.

Takze banka vam nic platit nemusi, pokud si to napise do smlouvy o beznem uctu. No a protoze to klienti ve smlouvach nemaji, tak banka proste nastavi urokovou sazbu 0,01%, coz je pro klienta vcelku totez :-)
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod 4honza 16. 10. 2007 09:49

Tak se mirne nezadarilo, dvouhodinovy vypadek inet bankovnictvi, nastesti karty fungovaly normalne. Sice zadna tragedie, ale za sedmiletou historii uctu v eB si na neco takoveho nepamatuju. Skoda, ze pan Kofron nam k tomu nic nerekl a neomluvil se postizenym klientum. Otevrene priznat problem je lepsi nez ho zatloukat, tak uvidime, jak se k tomu postavi.

http://www.finexpert.cz/Bleskovky/Nepri ... fault.aspx
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod manas 16. 10. 2007 10:37

No ja nevim, ja jsem byl pres web na uctu vcera nekolikrat, pred obedem i po obede a vse v pohode (mam t-mobile). Jedine co na mne svitilo bylo, ze se nelze prihlasit pomoci SMS od Vodafone.

Takze podle mne e-banka za nic nemuze, je to problem Vodafone, takze zase zavadejici nadpis clanku a de fakto zavadejici cele informace....a to nejen na tomhe webu ale i jinde kde o tom pisou...
Nikon D300s,
Sigma 17-70, Nikkor 50mm f/1,8, Sigma 28-70 f/2,8,Tamron 70-210 f2,8, Blesk Sigma EF DG 500 Super.....
manas
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 4honza 16. 10. 2007 10:56

Uprimne receno zavadejici to mozna bude, ale tady se k tomu nedokazali spravne vyjadrit ani z ebanky, takze jaky si z toho mam udelat obrazek? Ja akorat vim, ze e-bankovy bankomat fungoval, protoze jsem ho vcera v tu dobu potrebal.
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod 4honza 17. 10. 2007 11:17

Tak podle techto informaci to dokonce vypada na dva vypadky za jeden den. Jeden vypadek si zpusobili "sami" a druhy, castecny jim do toho jeste nadelil Vodafone. Alespon se vsichni omluvili a nic nezatloukaji.
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod Hyrogen 17. 10. 2007 12:09

Kdyby šlo jen o internetové bankovnictví ale já stál půl hodiny v jedné frotně v eBance a 15 minut v raice jen proto abych zjistil že není možné na účet vložit peníze protože aplikace eBanky je mimo provoz... :(
Co tě nezabije, to jen odkládá nevyhnutelné.
Hyrogen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 4honza 10. 12. 2007 11:48

http://hn.ihned.cz/c1-22581090-znacka-e ... dy-nezmizi

- pobocky se prebarvi na zluto do pul roku
- bankovni kod /2400 zanikne take do pul roku
- TS si nechavaji alespon do roku 2009

Zaujala me veta:
"Chceme poskytovat sirokou skalu pujcek pro vsechny klienty a u vkladu a investic se zamerit prave na tyto rodiny s mirne nadprumernymi prijmy."

... Aneb 6.prosince mi prisel do schranky jejich letak o vyhodnych investicich do podilovych fondu, ale pokud vyuziju jejich vyhodnou nabidku do 5/12, dostanu 50% slevu na poplatku. Aneb nechci slevu zadarmo :-)

Skoda, ze opakuje porad tu polopravdu o uctu bez poplatku. To, ze z nas nekdo dela hlupaka je horsi nez to, ze si uctuje poplatky.
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod SocPredator 10. 12. 2007 19:02

Ale ten účet je fakt bez poplatku, jenom se s ním nedá nic dělat, musíte tam posílat dost peněz a pak je za nula. Jakmile z něj povedete platbu, platíte. Ale to reklama neřeší, tam klidně generální řekne: "A poraďte mu jak neplatit vůbec." Rada nad zlato nejspíš zní: "Neotvírejte si u nás účet" :-)
Nová generace reklam na ojebávání klientů mě nechává chladným, když jsou tu mnohem lepší banky než zrovna 5500. Děkuji, nechci, nemusím :P
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod 4honza 11. 12. 2007 12:36

Samozrejme, ze ucet se da pouzivat bez poplatku, ja take kazdemu dokazu poradit, jak "neplatit vubec".

(1) Poslat si na eKonto 20 nebo 25 tisic
(2) Vybrat si tyto penize z bankomatu eRB a zaplatit ucty jinak nez prevodem (napr. v prodejne operatore, na zakaznickych mistech)

Krome toho, ze vetsina bankovnich klientu si poklepe na celo, protoze to postrada logiku pouzivani bankovniho uctu, tak predevsim postradam nejakou ucelenou vizi, kde se bude banka pohybovat

- pokud se banka chce zamerit na bonitnejsi klientelu, pak nemusi nalhavat klientum, ze nabizi ucet bez poplatku, ale ze se zameri na kvalitu a siri sluzeb za konkurencni cenu

- pokud ten ucet "jak neplatit vubec" slibuje, tak se tim snazi nachytat klienty, pro nez je nejdulezitejsim faktorem cena, realita ovsem musi byt trochu jinde

Z toho vyse uvedeneho mi vyplyva, ze se chteji zamerit na bohate hlupaky, ale asi jim ta strategie vychazi, kdyz ziskavaji 2,6x vice klientu :-)
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod 4honza 2. 2. 2008 10:24

Bohuzel mam dalsi pokracovani pribehu.

eRB uplne zrusila ceniky pro programy Zaklad, Plus a Zaklad-zdarma, Plus-zdarma. Absolutne nevim, podle ceho mi uctuji poplatky, ale bezny prikaz je za 4,90 misto puvodnich asi 8Kc.

Co me ovsem absolutne dostalo je "zrychleni" plateb. Platby normalne odchazely do clearingu rano, pripsani tedy nejpozdeji nasledujici den.

Ted jsem mel jsem od zacatku tydne nastaveny jednorazovy prikaz na patek 1.2.2008 a platba odesla v 17:58. Takze zdrzeni platby o jeden den, protoze clearing je do 16:00. V tomto pripade plus zdrzeni o vikendu...
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 2. 2. 2008 12:14

4honza: jo těch zmizelých ceníků jsem si všiml. teď mě naštavlo, že jsem prošvihl termín vzrušení karty, takže musím zase zaplatit roční poplatek za vedení. co mě ale dostalo je následující text:
U Vaší obnovené karty dochází k několika změnám: karta má nové grafické provedení, kromě magnetického proužku je vybavena čipem, mění se číslo karty a časová platnost je prodloužena na 36 měsíců.
Beze změny zůstává osobní identifikační číslo (PIN) a ostatní parametry karty včetně sjednaných doplňkových služeb.
Z výše uvedených důvodů bude třeba s bankou uzavřít Dodatek ke stávající Smlouvě o vydání a používání platební karty.
Bližší informace o dalším postupu obdržíte v informačním dopisu přiloženém k Vaší obnovené platební kartě.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod 4honza 2. 2. 2008 12:47

Nevim, co je to s tou smlovou za nesmysl, jestli to je kvuli delce platnosti karty nebo kvuli cislu karty. Samozrejme, ze banka nema zadne pravo vynucovat uzavirani dodatku, ale taky pak muze odmitat aktivovat tu kartu

Ja mam s nimi uzavrenou smlouvu z roku 2000, novou cipovou kartu jsem dostal nekdy v cervnu 2007, taky se stejnym dopisem, akorat netusim jestli tam byl ten odstavec o nutnosti uzavreni dodatku - ale ten papir uz bohuzel nemam.

Kazdopadne zadny dodatek jsem s nimi urcite neuzavrel a karta normalne funguje po aktivaci v IB.

S tim zdrzovanim odchozich plateb me ale pekne nastvali, doufam ze to byl jen docasny kiks. Jinak asi ten ucet definitivne zrusim, jenom co v mBank zacnou fungovat platby do zahranici, pak uzitecnost toho uctu klesne na minimum.

Navic z mBank se da rano do 7hod. poslat platba a je v 10hod v eB - kdyz se to nestihne tak nasledujici den v 10hod. To mi v 90% pripadu staci, kdyz potrebuju nakupovat v nejakych shopech.
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 2. 2. 2008 14:07

4honza: v pořádku, já tu kartu nechci :D stejně chci ten účet časem zrušit, ale ještě ne, mám tem některé platby které nechci zatím měnit. mám účty ve fio a mbank, takže nějaká ebanka je mi celkem ukradená...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod S474N 3. 2. 2008 19:56

mikicz: presne tak, vidim to tak, ze jediny co jim clovek podepise uz bude vypoved :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod S474N 4. 2. 2008 19:59

No nicmene cenik na webu opravdu nemaji (Zaklad-Zdarma, Plus-Zdarma), ale da se na nej dostat jeste pres vyhledavani:

:arrow: http://www.ebanka.cz/Osobni-finance/Cen ... zdarma.htm

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod 4honza 5. 2. 2008 23:27

Tak jsem napsal do banky email a cenik tam je, ovsem pekelne ukryte :-)

"Radi bychom Vas informovali, ze aktualni Cenik pro Vas cenovy program najdete primo na Vasem uctu. V levem menu zvolite odkaz Nastaveni - Nastaveni uctu - Aktualni cenovy program a dale kliknete na posledni aktualni nazev Vaseho cenoveho programu."

Je trochu nelogicke, ze pro kouknuti do ceniku musim byt zalogovany, ale zpusob pres vyhledavani zda se take funguje, tedy kdyz nezapomenu hledat s diakritikou ;-)
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 6. 2. 2008 09:18

No jo, presne jako v te reklame:

".......a nezapomente panu Sulcovi poradit, jak neplatit vubec!" [Vykaslat se na eBanku a zvolit mBanku nebo FIO].

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod SocPredator 6. 2. 2008 11:39

Já včera v rádiu slyšel, že generální RB nemá rád poplatky. Šel jsem do kolen, proč je tedy nezruší? :)

Hrajou to na líbivou strunku, maj lidi za úplný blbce?
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod ivok24 6. 2. 2008 12:20

SocPredator píše:Já včera v rádiu slyšel, že generální RB nemá rád poplatky. Šel jsem do kolen, proč je tedy nezruší? :)
!/quote]

Pokud to u pana generalniho vypada jak v te jejich reklame ... :-)
ivok24
Diskutér

Odeslat příspěvekod KubaPa 6. 2. 2008 18:30

SocPredator píše:Já včera v rádiu slyšel, že generální RB nemá rád poplatky. Šel jsem do kolen, proč je tedy nezruší? :)

Hrajou to na líbivou strunku, maj lidi za úplný blbce?a/quote]
Třeba to bylo myšleno tak, že nemá rád, když média a diskuse upozorňujou na jejich poplatky (-: Jinak u mě stále platí, že polatky mi od sloučení eb a rb klesly. Nicméně samozřejmě netvrdím, že to tak bude u každého.
KubaPa
Diskutér

Odeslat příspěvekod 4honza 29. 2. 2008 10:16

Konkurence ma rozhovor s panem generalnim, v te reklamne vypada trochu jinak nez na te fotce :-)

http://www.mesec.cz/clanky/raiffeisenba ... ave-zvire/

Kazdopadne nekolik zajimavych bodu:

- vypada to, ze na eKontu se nic uplne noveho nedockame, bude to dva roky nez bude novy a "lepsi" system. Mozna budou nejake zmeny parametru
- i pan generalni bedlive sleduje internetove diskuse nebo si prinejmensim o nich necha reportovat
- vraci se k podobnemu konceptu jako eCity, nyni tedy ve 3D :) http://www.secondlife.cz/ - to uz nebude asi nic pro stare klienty z eCity, ti uz trochu vyrostli, takze tu bude podobne budovani komunity jako v mBank
- mBank opet neni pro ne konkurence ;-)
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 29. 2. 2008 10:47

A ted moje osobni zkusenosti s (J)eBankou. Po prihlaseni na ucet vidim naprosto prevratnou zpravu, doslova horkou zpravu o novych urocich s odkazem na tohle:

:arrow: http://www.ebanka.cz/Osobni-finance/Cen ... ove-sazby/

Zustavam uplne v soku, eBanka a 3,15% p.a.? Ano, ale na terminovanem vkladu na 2 roky a pri zustatku minimalne milion CZK. To se pan reditel asi uplne zblaznil, ne? Takovyto produkt at si narve do zadnice (a klidne naštorc :mrgreen:).

Pokud neberou mBank jako konkurenci, tak si povime za pul roku az rok, jestli to pro ne v realu je/neni konkurence. Nejenom ja jsem migroval a ucet u (J)eBanky si nechavam "dobehnout". Splnim si svuj obrat a prasulky pekne zpatky na eMax :mrgreen:

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod 4honza 29. 2. 2008 10:59

S474N: Ty ses spatne kouknul, ale me to take poprve netrklo, je to tam tak nejak skryte verejne

Ctvrta tabulka na strance je:

II. Úrokové sazby pro Spořící účet eKonto / Včelička v % p.a.
Davaji 3% od 100tis. a 3,5% od 1mil

Ty terminovane vklady jsou tam pro ozdobu nebo pro ty, co jeste nemaji eKonto :)
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 29. 2. 2008 11:02

4honza: vsiml, ale ty TVO me dostaly jeste vic. Ale i tak je to k smichu :wink:

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod metelesku.blesku 23. 4. 2008 01:56

Zdar ebankoví kolegové, dnes je na netu online chat se Žalmanem, šéfem Raiffeisenbank. Jdu do toho. Nevím jak vy, ale já se ho na pár věcí zeptám. Už to bude sice post off, ale pro klid duše, ať vím, že jsem neudělal chybu, když jsem šel do mbank. http://www.mesec.cz/poradna/online-disk ... feisenbank
metelesku.blesku
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 23. 4. 2008 10:41

Je mi líto, že to musím zamknout, ale téma připnuté výše mne k tomu nutí.
ICT servis & poradce, CEO, CIO, CQO a krizový manažer na volné noze; sociální psycholog; futurolog; návrhář; korektor; kritik; regionální koordinátor Hnutí Zeitgeist Česká republika pro Prahu a středočeský kraj. Kontakt viz profil.
Raziel-CZ
VIP uživatel