Poraďte mi prosím účet.

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Burina 15. 10. 2007 13:14

Doporučte mi na základě těchto požadavků.

- jedna příchozí platba ( výplata )
- jedna odchozí platba ( na jiný účet )
- jedna DEBETNÍ karta MASTERCARD s jedním až dvěma výběry mesíčně v bankomatu.
- pokud možno kontrola stavu přes INTERNET, protože výpis papírový nechci.

Díky.
Burina
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Rop 15. 10. 2007 13:45

Zkuste si projít diskuzi o FIU, družstevní záložně, která je čtenáři tohoto fora dobře hodnocena.
Ohledně výběru bankovních účtů tu máme již několik for:
Vyběr běžného účtu - priorita rychlost převodů
Druhý účet
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Moderátor

Odeslat příspěvekod SocPredator 15. 10. 2007 17:26

Mohu doporučit ČSOB Konto. Tohle mají za 40 Kč + zřejmě ta odchozí platba, takže do 50 za měsíc.
Jinak asi jsou i levnější varianty (Aktiv Volksbank, FIO ...) ale tam buď nastane problém s dostupností bankomatů nebo pobočky nebo to není banka apod.

Jinak takto pasivní klient by měl zvážit variantu žít bez účtu, případně se k někomu přidružit a mít jen ING konto :-)
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 15. 10. 2007 18:42

SocPredator: FIO má karty ČSOB, takže dostupnost bankomatů je stejná jako ČSOB a cena taky. Jestli to je, nebo není banka dnes už nerozhoduje, pojištění vkladů je u obou stejné. ING konto nemá kartu, takže by se to muselo řešit ještě před nějakou zřejmě kreditku.
Co zkusit ČS a ten nejmenší balíček za cca 29kč? Karta a inetbanking v ceně a zaplatí ten převod. Poboček a bankomatů fůra.
Edit: koukl jsem znova na ten konfigurátor a za 29 je v ceně jenom jedna služba, 2 jsou už za 69, takže se to nevyplatí.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod srsan 15. 10. 2007 20:04

Běžné účty v ČR jsou v současné době nejdražší a nejnevýhodnější v Evropě:
http://www.novinky.cz/ekonomika/cesi-plati-za-vedeni-uctu-nejvice-ve-stredni-evrope_124666_jkb9f.html
Většina lidí v ČR tupě platí za to, že bance poskytují své peníze k investování, i když by za to spíše měla banka platit lidem. Já osobně mám účet u ČS a už mě s těmi poplatky za účet a různé účetní položky pěkně štvou, jakmile bude fungovat mBank, která má poskytnout účet včetně základních služeb zdarma, tak k ní hned přecházím.
http://forum.finexpert.cz/viewtopic.php?t=1647&highlight=&sid=a154a9e6a9a2bbb8df683a23b6a482ec
srsan
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod SocPredator 15. 10. 2007 20:46

Pro Raziel: ČS určitě nebrat. I kdyby to bylo za těch 29, tak by platil příchozí platbu (7,-), odchozí (4,-) a dva výběry z bankomatu za 12,- a už jsme nad 50. A jistě by se musel ještě starat, aby mu výpis nenutili poštou za 7,50. Banka pro blbý :-)

\\ Raziel-CZ.: Nemělo to být pro mikicz?
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod KubaPa 15. 10. 2007 21:02

SocPredator píše:Mohu doporučit ČSOB Konto. Tohle mají za 40 Kč + zřejmě ta odchozí platba, takže do 50 za měsíc.
Jinak asi jsou i levnější varianty (Aktiv Volksbank, FIO ...) ale tam buď nastane problém s dostupností bankomatů nebo pobočky nebo to není banka apod.

Jinak takto pasivní klient by měl zvážit variantu žít bez účtu, případně se k někomu přidružit a mít jen ING konto :-):/quote]

FIO -vedení 0, příchozí platba i odchozí platba 0, platební karta Maestro 0, výběry z bankomatů ČSOB 6, jinak víc (dle ceníku ČSOB)
Tedy za rok rozdíl u takto pasivního klienta 600.
KubaPa
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 15. 10. 2007 22:38

SocPredator píše:(Aktiv Volksbank, FIO ...) ale tam buď nastane problém s dostupností bankomatů nebo pobočky nebo to není banka apod. /quote]

Smím-li se zeptat, jaký je problém při uvedených parametrech (tj. jedna příchozí a jedna odchozí platba, karta a netbanking), že to nebude banka? Platit za tohle 50,- Kč měsíčně? Ani omylem...

Kdy už lidi v tomhle státě začnou vyžadovat za svoje peníze služby? 50,- Kč žádnej peníz, proč bych to nevyhodil za nic, že?

BTW tady se třeba podívejte, co si pojišťovna Generali představuje pod on-line hlášením změn na pojistné smlouvě... A až se dosmějete, tak v tom jejich kašpárkovém divadle pokračujte... Vyplňte si to, jako číslo smlouvy zadejte 123456789, a hlavně si pak tu krásu vytiskněte, stačí do PDF, protože papíru je na to škoda... To zas Čechové skočili na špek, že? A pojišťovna má důvod ke zdražení pojistného, protože přece umožnila on-line změny smluv, a taková úprava informačního systému stála desítky, ne-li rovnou stovky miliónů korun...
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod 4honza 16. 10. 2007 09:29

Pokud by dotycny trval na bankovnim uctu a prilis neduveroval penezum ulozenym v zalozne, je zde hojne doporucovana moznost, zridit si ucet ve FIO na bezne transakce a platby kartou a ING konto na prichozi platby a ne-transakcni penize, jejichz cast by pak pravidelne posilal do FIO. Jedine naklady by byly poplatky za vyber z bankomatu (6Kc z CSOB bankomatu, 30 ostatni). Na ING konto navic do konce rijna bezi akce, tak by dostal jeste nejakou korunu navic.
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod Burina 16. 10. 2007 10:13

4honza píše:Pokud by dotycny trval na bankovnim uctu a prilis neduveroval penezum ulozenym v zalozne, je zde hojne doporucovana moznost, zridit si ucet ve FIO na bezne transakce a platby kartou a ING konto na prichozi platby a ne-transakcni penize, jejichz cast by pak pravidelne posilal do FIO.

Je mi jedno zda se bude jednat o záložnu nebo spořitelnu.

Mě jde o to, aby mne to stálo co nejméně, a splňovalo to moje požadavky :

- jedna příchozí platba ( výplata )
- jedna odchozí platba ( na jiný účet )
- jedna DEBETNÍ karta MASTERCARD s jedním až dvěma výběry mesíčně v bankomatu.
- kontrola stavu přes INTERNET, papírový výpis nechci.

Zatím to vypadá na FIO. Příchozí, odchozí platba a internet zdarma. MasterCard - 300,- Kč za rok. Mám už VISA electron, ale potřebuji i s reliéfním písmem - měl jsem jí proto i v požadavcích.
Burina
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 4honza 16. 10. 2007 10:22

To jsme asi z tech podminek zadani nepochopili, nebot embosovana karta tam napsana nebyla. Tady je na zvazeni k cemu tu embosku potrebujete, zda vam nebude stacit neembosovana nebo si naopak neporidit kreditni kartu zdarma od Citibank, pripadne od jinych ustavu "zdarma" za obrat na kreditni karte.
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod SocPredator 16. 10. 2007 10:37

Tomáš Marný"o[quote="SocPredator píše:(Aktiv Volksbank, FIO ...) ale tam buď nastane problém s dostupností bankomatů nebo pobočky nebo to není banka apod. /quote]
Smím-li se zeptat, jaký je problém při uvedených parametrech (tj. jedna příchozí a jedna odchozí platba, karta a netbanking), že to nebude banka? Platit za tohle 50,- Kč měsíčně? Ani omylem...

Kdy už lidi v tomhle státě začnou vyžadovat za svoje peníze služby? 50,- Kč žádnej peníz, proč bych to nevyhodil za nic, že?
h/quote]

Já souhlasím, ale...
např. někdo z Moravy prostě nepojede do Prahy kvuli založení účtu a ne každý má po ruce bankomat. Já jsem Burine nevymlouval levnejší varianty, jen nastiňuji případné problémy. A za nic to nevyhazujete, je to za účet, kartu, 2 výběry, netbanking a to někdo prostě zaplatí. Co, to platí velká skupina lidí a platí i víc - realita. Můžeme se bavit proč platit o 50% více v ČS :-)

Věřte i tomu, že jsou lidé, kteří prostě nechtějí být členy družstva z principu. Jinak by u FIO asi byli všichni.

No vida, panáček by rád embosku, nároky se nám zvedají. FIO asi bude jasná volba :-)
Naposledy upravil SocPredator dne 16. 10. 2007 10:40, celkově upraveno 1
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod Burina 16. 10. 2007 10:39

4honza píše:To jsme asi z tech podminek zadani nepochopili, nebot embosovana karta tam napsana nebyla. Tady je na zvazeni k cemu tu embosku potrebujete, zda vam nebude stacit neembosovana nebo si naopak neporidit kreditni kartu zdarma od Citibank, pripadne od jinych ustavu "zdarma" za obrat na kreditni karte.

Já si myslel, že v současné době jsou všechny vydávané karty MASTERCARD embosavané - reliéfní.

A jen je rozdíl, zda se jedná o debetní - svázané s účtem, nebo o kreditní - na úvěr.

Já bych chtěl debetní ( svázanou s účtem ), abych nemusel myslet na vyrovnání účtu - kreditní. Napsal jsem to to i do požadavků - "jedna DEBETNÍ karta MASTERCARD".
Burina
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 4honza 16. 10. 2007 10:48

Mastercard vydava prostrednictvim bank Maestro, ktere je neembosovana a take vydava Mastercard unembossed, ktera to ma uz v nazvu. Vice informaci najdete zde.. To ze ucet u kreditni karty neni spojen s beznym uctem ma samozrejme vyhody i nevyhody, zvazit to musite vy.
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod Burina 16. 10. 2007 12:24

Takže upřesním jen třetí požadavek :

- jedna DEBETNÍ karta MASTERCARD -> MasterCard Standard - což je Embosovaná platební karta.
Burina
Návštěvník

Další stránka