Poraďte mi prosím účet.

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod S474N 16. 10. 2007 14:59

Burina: tady neni co vymyslet - FIO
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod dalich 16. 10. 2007 23:50

srsan píše:Běžné účty v ČR jsou v současné době nejdražší a nejnevýhodnější v Evropě:
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod dalich 16. 10. 2007 23:56

S474N píše:Burina: tady neni co vymyslet - FIO

Ale je. Dotaz zněl na kartu MasterCard, FIO ji zpoplatňuje částkou 300 Kč ročně, to je cca 25 Kč měsíčně. Jako alternativu bych rozhodně vyděl Aktiv konto od Volksbank, MasterCard u něj stojí 400 Kč ročně (33 Kč měsíčně), účet je grátis, příchozí platby zdarma, odchozí vždy za 6 Kč, výběry z bankomatů Volksbank za 2,50 Kč, z bankomatů ČSOB za 6 Kč, z ostatních bankomatů za 25 Kč (Fio za 30 Kč). Internetové bankovnictví je samozřejmě v ceně = zdarma.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod srsan 17. 10. 2007 19:34

Burina píše:Já si myslel, že v současné době jsou všechny vydávané karty MASTERCARD embosavané - reliéfní.

A jen je rozdíl, zda se jedná o debetní - svázané s účtem, nebo o kreditní - na úvěr.

Já bych chtěl debetní ( svázanou s účtem ), abych nemusel myslet na vyrovnání účtu - kreditní. Napsal jsem to to i do požadavků - "jedna DEBETNÍ karta MASTERCARD". /quote]

Já mám platební kartu Maestro, je neembosovaná. Zajímalo by mě, k čemu ta embosovaná karta je, jaké má výhody oproti neembosované? Já jsem se totiž ještě nesetkal s potřebou "mít embosovanou kartu". Je snad ta embosovaná karta bezpečnější?
srsan
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod S474N 17. 10. 2007 21:08

srsan: predevsim slouzi k uhrade na offline terminalech, obvykle ma take vyssi limity a celkove je prestiznejsi. Tzn. v nekterych pujcovnach v cizine se na tebe nekoukaji zkrz prsty, kdyz tam sermujes Maestrem.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod KubaPa 18. 10. 2007 03:50

I když embosovaná karta není u FIA zdarma, stejně bych s těmito požadavky volil FIO... Akorát by možná stálo za zvážení, odkud máte tu elektronickou VISU - pokud je to u banky, kde je zpoplatněná elektronická i embosovaná verze karty, třeba by rozdíl mezi nimi byl méně než 300 ročně. A pak by se při snaze o maximální ušetření vyplatilo vzít u FIO elektronické Maestro zdarma a naopak tu VISU nahradit embosovanou kartou... Nebude to nejspíš velká ušetřená částka, ale třeba by to stálo za úvahu.
KubaPa
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 18. 10. 2007 11:54

S474N: asi záleží jak kde. Ve švýcarsku se například běžně používá debetní maestro a embosované jsou pouze kreditní karty. A platba maestrem je tam stejně normální a běžná, jako platba hotovostí a nikdo se nad tím nepozastavuje. Akorát u nás je třeba kastovat "plebs" s elektronickými kartami a "elitu" s embosovanými.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod SocPredator 18. 10. 2007 12:23

Ano, toto rozdělování jsem také nikdy nepochopil. A dále pak dle barvy karty. I k tomu si nás banky vychovaly a teď za to mají provize, přitom plast jako plast.

Takže jako srsan, nechápu výhody emboss, zato vidím nevýhody v ceně a případné blokaci
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod KubaPa 18. 10. 2007 19:16

mikicz - na platbu v cizině v drtivé většině případů stačí elektronická karta. Embosovaná se hodí v některých zahraničních e-shopech (třeba Norský dráhy mi neembosovanou kartu přes web nevzaly). Druhá věc kdy se na embosovanou koukaj líp jsou třeba půjčovny aut - je to pro ně jistá forma záruky.
KubaPa
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 19. 10. 2007 18:02

KubaPa: ano, pro platby přes web je dost často potřeba embos, ale to se dá řešit kreditkou "zdarma". Pro platby přímo u obchodníků j eto na 99,9% jedno, jako kartu máš.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 19. 10. 2007 20:01

srsan píše:Já mám platební kartu Maestro, je neembosovaná. Zajímalo by mě, k čemu ta embosovaná karta je, jaké má výhody oproti neembosované? Já jsem se totiž ještě nesetkal s potřebou "mít embosovanou kartu". Je snad ta embosovaná karta bezpečnější? /quote]

Výhody online (rychlých) plateb, nevýhoda je, že není moc bezpečná.
„Jsem odpovědný za to, co řeknu a/nebo učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí.”
Raziel-CZ
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 10. 2007 09:07

SocPredator píše:Já souhlasím, ale...
např. někdo z Moravy prostě nepojede do Prahy kvuli založení účtu a ne každý má po ruce bankomat. .....k/quote]

Založit účet u FIO je možné v každé pobočce RM Systému. Bohužel tam není možné operovat s hotovostí; výběry přes bankomat ještě jdou, ČSOB jsou celkem slušně rozšířeny, ale s vklady je to horší :-)
Pokud chce někdo ušetřit i těch 6 Kč za výběr z bankomatu, doporučuji vkladní knížku.
Buď Poštovní spořitelnu, s tou je možné vybírat na kterékoliv poště; nevýhodou ale je, že takový lísteček, potvrzující, že na účet vázaný ke vkladní knížce došly peníze přijde cca za týden od data, kdy na něj peníze došly (8 - 10 dní od data, kdy byly ze "zdrojového" účtu odeslány).
Nebo vkladní knížku České spořitelny; s tou je možné ale vybírat jen na "domácí" pobočce (možná i na jiné, ale už za poplatek).
Ohledně té embossované karty; jak už tu zaznělo, je možné pořídit si kreditku "zdarma" (=při splnění podmínek /nejčastěji výše ročního obratu - 35 až 70 000 Kč/ není bankou roční poplatek účtován). Citibank nevyžaduje ani tuto podmínku; ale zase má "svinské" poplatky za jakékoliv vybočení (550 Kč při prošvihnutí termínu splátky, stejnou částku při překročení limitu (takže je třeba si to dost hlídat; karta (mrcha) klidně umožní zaplatit víc, než činí měsíční limit, ale banka si pak hezky napočítá pěkný "bakšiš"), také je o CITI známo, že ráda posílá vyúčtování v dost šibeničním termínu (klidně i po dvacátém), na zaplacení bez úroků pak zbývá jen několik dní; pokud je pak člověk na dovolené, může se mu to pěkně prodražit).
Nejlevnější "placená" kreditka je od ČS, tuším za 120 Kč? A i ty lze získat zpět pomocí "bonusbodů".
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Magistr Kelly 25. 10. 2007 13:36

S474N píše:srsan: predevsim slouzi k uhrade na offline terminalech, obvykle ma take vyssi limity a celkove je prestiznejsi. Tzn. v nekterych pujcovnach v cizine se na tebe nekoukaji zkrz prsty, kdyz tam sermujes Maestrem.

V půjčovnách především potřebuješ obvykle kreditní kartu, tak tvrdit cosi o "prestižnosti" :roll: embosované debetní karty je skutečné úsměvné.
To fakt nevím na koho chceš dělat dojem kartou když ji má kde kdo... u vás na dědině ve čtyřce bez větráku?
Naopak velká výhoda elektronické karty je že v případě ztráty/krádeže stojí míň blokace a opětovné vydání a na rozdíl od embosované jeplatba přes terminál vyžaduje zadání pinu, takže při problematické kontrole podpisů je to jednoznačně bezpečnější platební prostředek.
Magistr Kelly
Návštěvník

Odeslat příspěvekod srsan 26. 10. 2007 08:22

Magistr Kelly: Souhlasím. Já osobně nevidím žádnou výhodu embosované karty proti té neembosované. Jedinou výhodu u embosované karty vidím pro zloděje, že s ní můžou platit v of-line terminálech i po zablokování té karty.
Já jsem si nikdy s neembosovanou kartou Maestro nepřipadal nikde méněcenný a nestalo se mi, že bych s tím nemohl někde zaplatit, pokud tam nějaké karty přijímali.
srsan
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod jichaj 26. 10. 2007 09:45

Nevim, takrka ve vsech pujcovach jsem potreboval embosovanou kartu (mel jsem debetni), protoze bud nemeli nic jineho nez imprinter nebo pozadovali vratnou zalohu (predvyplneny list z imprinteru) pro pripad poskozeni auta...
Jinak ale ma uz jen same nevyhody, jak tu bylo napsano :)
jichaj
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka