Dá se zjistit majitel bankovního účtu ?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jan.vykotlany 24. 10. 2007 11:58

Potřebuji vědět, jestli když posílám dejme tomu anonymně do nějaké fírmy peníze prostřednictvím internet bankingu dejme tomu přes Poštovní spořitelnu jestli ta firma, když pošlu peníze přes internet bezhotovostně, jestli ta firma co dostane odemne peníze uvidí nějak zobrazení majitele bankovního účtu ? Protože já když se zaloguji do internet bankingu poštovní spořitelny, tak jako název účtu se mi zobrazí mé jméno a příjmení. To bohužel nemohou v nastavení změnit / jako se dá třeba změnit nastavení e-mailové a SMS notifikace třeba zasláním autorizačního kódu atd.

To by mne moc zajímalo. :?
Až dosloužím, chci do sběru !!!
jan.vykotlany
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod srsan 24. 10. 2007 12:17

Ta firma uvidí určitě název bankovního účtu, takže jestli je názvem účtu tvé jméno a přijmení, tak ho uvidí. Jinak např. u ČS jde název účtu změnit i pomocí internetbankingu, myslím, že jsem tam tuto volbu viděl, ale nezkoušel jsem ji. Jak to je u Poštovní spořitelny, to nevím.
srsan
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod KubaPa 24. 10. 2007 13:07

jan.vykotlany píše:Potřebuji vědět, jestli když posílám dejme tomu anonymně do nějaké fírmy peníze prostřednictvím internet bankingu dejme tomu přes Poštovní spořitelnu jestli ta firma, když pošlu peníze přes internet bezhotovostně, jestli ta firma co dostane odemne peníze uvidí nějak zobrazení majitele bankovního účtu ? Protože já když se zaloguji do internet bankingu poštovní spořitelny, tak jako název účtu se mi zobrazí mé jméno a příjmení. To bohužel nemohou v nastavení změnit / jako se dá třeba změnit nastavení e-mailové a SMS notifikace třeba zasláním autorizačního kódu atd.

To by mne moc zajímalo. :?i/quote]
Stačí se podívat na své příchozí platby, co tam uvidíte za informace o plátcích... Název účtu tam je a pochybuju, že se někde dá změnit na něco jiného než majitele účtu. Interně, aby se člověk vyznal ve svých účtech nejspíš někde ano, ale tak, aby tam navenek jméno nebylo těžko. Ani mě nenapadá k čemu by to člověk potřeboval, pokud nechce provádět něco špatného...
KubaPa
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 24. 10. 2007 13:11

jan.vykotlany: pokud chces poslat penize anonymne, tak je vyber a primo vloz na ten ucet.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod srsan 24. 10. 2007 14:46

U ČS lze změnit název účtu pomocí Servis24.
8.8. Nastavení názvu účtu
Můžete si zadat vlastní název účtu, jenž obsluhujete prostřednictvím SERVISU 24.Tento název se bude zobrazovat ve všech přehledech účtů v aplikaci SERVIS 24.Pokud název účtu nezadáte , budou se Vám v přehledech a seznamech zobrazovat pouze čísla účtů.
Název účtu nastavíte v záložce "NASTAVENÍ" kliknutím na odkaz "Nastavení názvu účtu".Zobrazí se Vám Přehled účtů s názvy. Pokud chcete změnit či nastavit "Název účtu"u zobrazených účtů, klikněte na jeho číslo.Zobrazí se "Zadaní názvu účtu - krok 1 ze 2", vyplňte požadovaný název, stiskněte tlačítko pokračovat.Poté , co jste si ověřili, že zadané údaje jsou správné stisknutím tlačítka "Odeslat" se požadované nastavení uloží.
srsan
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod crazzi 24. 10. 2007 16:26

tim ale zmenite pouze nazev, ktery se zobrazuje majiteli v internetovem bankovnictvi, nikoli nazev ktery se bude zobrazovat prijemcum plateb. podle mych zkusenosti bych rekla ze se da orientovat podle toho, co se vam zobrazuje ve vypise u plateb pripsanych na vas ucet - pokud vy mate nazev platce zobrazen, kdybyste zasilal platbu vy jemu, take bude mit nazev vaseho uctu k dispozici.
crazzi
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků