Podnikatelský účet - CZK, USD, EUR?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod cpuser 8. 12. 2007 20:55

Zdravím,

chtěl jsem se zeptat někoho znalého problematiky, jaký by mi doporučil podnikatelský účet.

Chci začít podnikat jako vedlejší příjem a nevím zatím přesně, kdy začnu vydělávat, kdy mi začnou chodit platby. Navíc ty můžou být v CZK, USD nebo EUR.

Kdybych podnikal jen v ČR, tak bych vyzkoušel FIO, ale při zahraničních platbách bych musel vysvětlovat to zadávání č.ú. do zprávy pro příjemce a to by přišlo zahraničním firmám celkem podivné, nehledě na to, že kdyby na to zapomněli, tak mi nepříjde nic.

Uvažoval jsem taky o účtu u eBanky, je dražší, ale nabízejí jeden účet pro více měn, akorát zas nevím, jak to bude později pod hlavičkou Raiffeisenbank?

Můžete něco doporučit, jak to udělat co nejlevněji, popř. napsat zkušenosti...
cpuser
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Premysl Tiser 9. 12. 2007 19:38

Není důležité, v jaké měně dostáváte platby, ale jakou utrácíte. Budete kupovat za USD či EUR? Pokud ne, převádějte rovnou na CZK, nebudete mít kurzové riziko vzestupu koruny.
Ekonomicke poradenstvi pro male a stredni podniky, transformace a prodej firem, poradenstvi pro obce, mesta, kraje a statni spravu, vyberova rizeni, kofinancovani k fondum EU.
Premysl Tiser
Diskutér