Rozdíly ve spořících účtech CZK (toto není obecná diskuze)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Mikka1 2. 5. 2016 20:47

Ano vracím. Mně stejně uniká smysl příspěvků o úrocích... komu to stojí za to, bojovat o pár desetin úroku? Kdo je skutečně bohatý, tak se na nějaké drobné vykašlale a pokud máte tak nějak normální úspory, tak na nich nezbohatnete. Mně to přijde jako nějaký sport tady.
Naposledy upravil Mikka1 dne 2. 5. 2016 21:04, celkově upraveno 1
Mikka1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vlazy 2. 5. 2016 20:58

Mikka1 píše:Mně stejně uniká smysl příspěvků o úrocích... komu to stojí za to, bojovat o pár desetin úroku?
Jsou zde v tomto fóru i takoví kteří se na to dívají spíše z principu. Pro takové příspěvky o úrocích smysl mají. Je to každého věc a nevidím na tom nic špatného. Jinak jsme v tématu o rozdílech ve spořících účtech a ty jsou i když ne příliš velké mj. i v úrocích.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Mikka1 2. 5. 2016 21:04

Ale jo uvidíme kdo z koho dýl vydrží :-)
Mikka1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vlazy 2. 5. 2016 21:15

Mikka1 píše:Ale jo já si to taky ráda přečtu, jak dlouho to která banka bude držet :-)
Ráda si to přečteš, ale uniká ti smysl těchto příspěvků. :-|
Mikka1 píše:ale nevím, proč odsuzovat někoho, kdo o ty desetinky nebojuje a má jiné priority.
Já zase nevím proč odsuzovat někoho kdo má také jiné priority a o ty desetinky % úroku bojuje.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Mikka1 2. 5. 2016 21:21

Já ho neodsuzuji, ale smysl mi uniká.
To jako fakt přesouváte peníze podle těch setinek, desetinek? Nebo sledujete dlouhodobé chování bank?
Mikka1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vlazy 2. 5. 2016 21:27

Mikka1 píše:To jako fakt přesouváte peníze podle těch setinek, desetinek? Nebo sledujete dlouhodobé chování bank?
Někteří asi obojí. Nevidím na tom nic až tolik divného. Pro každého má smysl asi něco jiného.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod paty07 2. 5. 2016 21:56

Každý se baví něčím jiným. Někdo jezdí na kole, někdo běhá, někdo hraje automaty a někdo šibuje penězi podle desetinek procenta :D
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 2. 5. 2016 23:30

Co se týče způsobů, jak za hodinu práce vydělat 100 korun, jsou i daleko horší možnosti.

A jinak viewtopic.php?p=10814782#p10814782 , druhá část.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod khonsun 3. 5. 2016 16:20

paty07 píše:Každý se baví něčím jiným. Někdo jezdí na kole, někdo běhá, někdo hraje automaty a někdo šibuje penězi podle desetinek procenta :D

Me to bavi protoze napr. rozdil ve spor. uctech muze mesicne prinest 100.-Kc. Za rok je to 1200.-Kc a to mi umozni byt v zime v teple treba Indonesie cca o 10 dnu dele nez normalne a "zadarmo". Tim si tech dalsich 10 dnu nejvic uzivam. A to nejsem chrt ani Chrz.
Za 21 let mi bude 100.
khonsun
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mikka1 7. 5. 2016 00:16

fc70 píše:Co se týče způsobů, jak za hodinu práce vydělat 100 korun, jsou i daleko horší možnosti.

A jinak viewtopic.php?p=10814782#p10814782 , druhá část.


Díky za odkaz. To byla zajímavá debata.
Mikka1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Mariacek 20. 5. 2016 12:50

Tak jen proto, že tohle téma není pro mě zajímavé a nechápu proč je zajímavé pro jiné neznamená, že je zbytečné.
Já mám na spořáků 1,7 mil připraveno na hypo u které mi končí fixace ve 3/2018. Snížili mi na spořáku Equa úrok na 0,4%, což je ročně rozdíl kolem 7000 Kč, za dva roky pak 14000. Takže mě zajímá, kde to nej vychází, každá koruna se hodí a když někde změnou vydělám pár tisíc, tak mi to za hodinu ztráty času stojí..
Mariacek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlazy 20. 5. 2016 13:44

Úrokově je to v asi všech bankách mizerné a asi bude ještě mizernější. Navíc ty vyšší úroky dá-li se to tak nazvat jsou omezené do určité částky nebo jsou to nějaké zvýhodněné sazby pro určité klienty a po určitou krátkou dobu. Za současného stavu už bohužel ani není téměř v čem mezi spořáky vybírat.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod fremantle 20. 5. 2016 13:54

Mariacek píše:Já mám na spořáků 1,7 mil připraveno na hypo u které mi končí fixace ve 3/2018. Snížili mi na spořáku Equa úrok na 0,4%, což je ročně rozdíl kolem 7000 Kč, za dva roky pak 14000. Takže mě zajímá, kde to nej vychází, každá koruna se hodí a když někde změnou vydělám pár tisíc, tak mi to za hodinu ztráty času stojí..

IMHO vklad s 3 měsíční výpovědní lhůtou u J&T, aktuální vyhlašovaná sazba 0,85 % p.a.

-- 20. 5. 2016 14:56 --

Nebo rozdělit na dvě části a 1 milion dát do RB na eKonto Flexi s 21 výpovědní lhůtou (1 % p.a. do 1 milionu Kč), ale myslím, že přijde další na ránu se snížením sazeb...

-- 20. 5. 2016 14:59 --

Ještě "můj" přehled spořáků s úročením nad 1 % p.a. při plnění podmínek aktivity (asi to už nemá cenu, stejně to na konci měsíce bude zase jinak :-) )

- RB eKonto Flexi bez výpovědní lhůty 1,1 % p.a. do 150 tisíc Kč a s výpovědní lhůtou 21 dní 1 % p.a. do 1 milionu Kč (je třeba mít BÚ, třeba eKonto Smart s vedením zdarma při kreditním obratu 15 tisíc Kč a současně 3 odchozích platbách nebo platbách kartou)

- Zuno Bank - Spoření Plus: 1,1 % p.a. do 300 tisíc Kč pouze společně s Účetm Plus (podmínka útraty kartou 3000 Kč/měsíc pro vedení zdarma)

- Sberbank CZ - Fér konto Plus: 1,03 % p.a. do 300 tisíc Kč, podmínka vedení Fér konta Aktiv (zdarma při kreditním obratu 15 tisíc Kč) nebo Optimal (zdarma při kreditním obratu 25 tisíc Kč)

- Air Bank - 1 % p.a. do 250 tisíc Kč na SÚ a 100 tisíc Kč na BÚ při 5 platbách kartou za měsíc

- Equa bank - SÚ Hit: 1 % p.a. do 200 tisíc Kč, podmínka kreditního obratu 10 tisíc Kč nebo 3 plateb kartou
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod osobne2 20. 5. 2016 14:07

Já začnu asi utrácet, koupím si nové auto, už ty prachy není kam dávat.
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod Mariacek 20. 5. 2016 14:19

Osobne2: No o to se v EU celou dobu snaží, aby lidi víc utráceli a podpořili ekonomiku a nešetřili furt. Krize nás naučila myslet na horší časy :-)

Mám ekonto smart od RB a hypo, tak jsem se právě díval na ten účet ekonto Flexi který bych mohl založit přes IB. Jen by mě zajímalo, zda je ta akční bonusová sazba 0,95% neměnná nebo zda ji mohou snížit???
Mariacek
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků