Rozdíly ve spořících účtech

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 12. 3. 2019 09:11

No, já čekám na různé "rychloakce" , jako byla třeba Axa-Unicredit a podobně. Pak je dobré mít snadno dostupný cash, který mohu rychle využít, než se "zavřou dveře". :).

-- 12. 3. 2019 09:27 --

Navíc čekám zvýšení úrokových sazeb, takže vázat to na nějakou delší dobu asi nemá smysl.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod aw10 12. 3. 2019 09:44

Pokud je tato strategie pro tebe dlouhodobě výhodnější, tak jen dobře. Jinak, o co šlo u té rychloakce Axa-Unicredit?

Ono nemusí k žádnému výraznému zvýšení sazeb dojít. Do budoucna nikdo nevidí. Nějaký rok to prakticky denně sleduju a takový ty předpovědi na rok apod. např. od analytiků jsou naprd, je potřeba myslet dlouhodobě.

Ale co se týká termínovaných vkladů a zvýšení sazeb, tak se to dá ošetřit tzv. žebříkem/stoličkou. Rozdělíš 2.5 mega třeba na 8 dílů. V prvním roce jednou za čtvrt roku založíš TV na 1 a 2 roky, a další rok už točíš 2roční termíňáky, ale to znáš.

Mě jenom zajímalo, pro si nechávat tolik na spoříčím účtu, kde penize reálně dlouhodobě jasně ztrácí na hodnotě. Jestli to doženeš na těch rychloakcích apod., tak v poho. :)
Uvažujete o založení účtu u Lynx? Nabízím $50 bonus na poplatky za obchody. Piště do zpráv.
aw10
Návštěvník

Odeslat příspěvekod y2key 12. 3. 2019 09:48

PatrikChrz píše:Přesně tak, hne se kurz a co pak.
https://byznys.ihned.cz/c1-66213250-kor ... -analytici

Jasně, rozumím, ale to by si člověk mohl říct, že v rámci nějaké nenadálé situace se může kurz hnout i pod těch 25, a tak je tam dobré nechávat třebě ještě méně.
Docela by mi zajímalo, jak to řeší lidé, co disponují třeba desítkami milionů. Mají více bank a rozložené podle FPV nebo si vyjednají nějaké speciální podmínky na pojištění? A co potom firmy, miliardáři atd.? Ti zkrátka doufají, že to nekrachne?
y2key
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 12. 3. 2019 10:01

Axa karta dávala sice jen 0,5 %, ale zapomněli na horní limit … :). Fungovalo to několik měsíců.

Ohledně pojištění zbývá jen rozložit mezi více bank. Miliardáři ale málokdy mají veškerý majetek v penězích, ti budou mít nemovitosti, akcie a podobně. A doufají, že díky rozložení se jich to nedotkne.

Osobně mi přijdou velmi zajímavé sběratelské předměty, pokud tomu člověk rozumí (bohužel to není můj případ), ale mám známé, co sbírají hodinky, pohledy, magic kartičky, vláčky. Baví je to a vypadá to i na docela dobrou investici.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod fc70 12. 3. 2019 12:02

y2key píše:Docela by mi zajímalo, jak to řeší lidé, co disponují třeba desítkami milionů. Mají více bank a rozložené podle FPV nebo si vyjednají nějaké speciální podmínky na pojištění? A co potom firmy, miliardáři atd.? Ti zkrátka doufají, že to nekrachne?
(Pokud vůbec nechtějí riziko,) v normálních dobách přímo investují do státních dluhopisů; pak je krach banky neohrozí (i když zpronevěra v bance nebo obchodníkovi s cennými papíry by mohla). Teď, když státní dluhopisy vynášejí tak málo (v € kolem 0), je to horší.

Pokud je nějaké riziko akceptovatelné, standardní řešení jsou podílové fondy – takový fond peněžního trhu je velice blízký rozložení nepojištěných vkladů do 10 a víc bank, jenom s tím není ta práce. A nebo samozřejmě rizikovější investice, přes fondy nebo nakonec přímé držení celých firem.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod berta21 21. 3. 2019 09:24

Expobank u NEO účtu zvedla úrok na 1,2 %. Bez podmínek, vedení účtu do konce roku zdarma....
berta21
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 21. 3. 2019 09:30

Je to jen pro vklady nad 100 000 Kč a do 13,5 milionu. Také mám :).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod y2key 21. 3. 2019 14:18

Jen pozor na sazebník - pořád tam mají, že se platí 100 Kč. Takže je to trochu riskantní. Já zatím vyčkávám, jak se situace vyjasní.
y2key
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomsln 24. 3. 2019 17:34

Nevím, jestli to už někdo zmiňoval, ale před měsícem vzniklá TRINITY BANK má aktuálně na spořáku 1,18%.
tomsln
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DrumSession 24. 3. 2019 19:11

Aktuálně
3% RB s podmínkami
2% ING s podmínkami
1,6 % J&T TV 12M
1,5 % HB
1,4 % J&T TV 9M
1,03 % SberBank
1% AirBank Garance TOP 3 - nic moc
0,01 % mBank eMax
PENÍZE z pohledu věčnosti nemají žádnou cenu a vlastně ani smysl zatím co
LÁSKA která JE nepočítatelná, ano !
ŠTĚSTÍ spočívá v tom, vědět, na co se mám vy...
DrumSession
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 24. 3. 2019 19:41

Nevím na základě čeho jsi dělal výběr - aby to bylo úplné chybí (minimálně) - Richee (1,5%), Trinity (1,18%), Creditas (1%) - Arbank drží tak TOP 13.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 24. 3. 2019 19:41

Ta AirBank je taky s podmínkami - 5 plateb kartou a chybí Ti tam Richee 1,5 % a Creditas (to teď z hlavy nevím).
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 24. 3. 2019 20:42

Taky mám pocit, že Air Bank by se nyní už do TOP 10 nedostala... :-) Srovnatelné, nebo lepší úročení by měli aktuálně nabízet třeba tyto účty (no ono by sice v tomu původním TOP 3 srovnání chyběly produkty pro úplně nové klienty, speciální kampaně (ING), jedno- resp. vícedenní vklady (J&T) a nejspíš i běžné účty, ale to je vůbec docela jedno):

• Equa Bank - SÚ Hit - 1 % p.a. (do 200.000 Kč) - podmínka 3 plateb kartou
  • RB - eKonto Flexi XL - 1 % p.a. (do 150.000 Kč) - podmínka příjmu 15 tisíc Kč a 3 odchozích plateb (pro nové klienty je sazba zvýhodněna na 3 % p.a. na prvních 6 měsíců)
  • Creditas - Spořicí účet - 1 % p.a. (zůstatek do 750 tisíc Kč, vyšší zůstatky jsou úročeny 1,1 % p.a.) bez podmínek a omezení
  • Sberbank CZ - Fér spoření Plus - 1,03 % p.a. (do 300.000 Kč) - s Fér kontem Aktiv/Optimal (bezplatné vedení při 5 odchozích platbách v kalendářním měsíci)
  • Wüstenrot Spořicí účet H až 1,1 % p.a. pouze pro nové klienty (zůstatky od 30 tisíc Kč do 1,5 milionu Kč - 0,5 % p.a. základní sazba + 0,6 % p.a. akviziční sazba pro nové klienty platná do konce roku 2019 při sjednání do konce června + možnost fixace +0,1 p.b. za každé 3 měsíce) bez podmínek a omezení
  • J&T Banka - Vklad s jednodenní výpovědní lhůtou - 1,1 % p.a. (nutno být klientem Clear Deal - mít u banky uloženo aspoň 500 tisíc Kč anebo mít uzevřenou smlouvu na investice, jinak bez podmínek a omezení)
  • Trinity Bank - Spořicí účet Výhoda+ - 1,18 % p.a. bez podmínek a omezení
  • Expobank CZ - NEO účet - 1,2 % p.a. (pouze zůstatky v pásmu 100 tisíc Kč - 13,5 milionu Kč - běžný účet, standardně zpoplatněný 99 Kč měsíčně, ale do konce roku 2019 slibuje banka vedení bez poplatku, jinak bez podmínek a omezení)
  • Banka Creditas - Richee účet - 1,5 % p.a. (do 300.000 Kč - běžný účet) bez podmínek a omezení
  • Hello bank! - Hello spoření - 1,5 % p.a. (do 300.000 Kč) bez podmínek a omezení
  • ING Bank - ING Konto - 2 % p.a. pouze pro nové přívklady (kampaň "Chytřejší spoření" - vyšší než zůstatek k 31. lednu se zvýhodněním na 6 měsíců - strop 300.000 Kč na 1 přívklad za kalendářní měsíc)
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 25. 3. 2019 00:43

Tak pokud nebudu počítat krátkodobé akce typu ING či RB (u ING obzvlášť, když měl člověk v lednu naplněno 300tis.), tak mi Airbank do TOP3 s 1,2 % p.a. vychází..1.místo si dělí Hello bank a Creditas se svojí otřesnou apk
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 25. 3. 2019 07:56

Většinou, pokud se dva dělí o nějaké místo, tak další místo se přeskakuje.

A 1,2 má Air jen pro klienty s bonusem.
Lepší, než 1 % je (když vynechám zmíněné Hello a Richee) Trinity (1,18), Expobank (1,2 % nad 100000), Creditas (1,1 % nad 750 tisíc) a Sberbank (1,03 % do 300 000)

-- 25. 3. 2019 07:56 --

Většinou, pokud se dva dělí o nějaké místo, tak další místo se přeskakuje.

A 1,2 má Air jen pro klienty s bonusem.
Lepší, než 1 % je (když vynechám zmíněné Hello a Richee) Trinity (1,18), Expobank (1,2 % nad 100000), Creditas (1,1 % nad 750 tisíc) a Sberbank (1,03 % do 300 000)
PatrikChrz
Administrátor

Předchozí stránkaDalší stránka