Rozdíly ve spořících účtech

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vlaju 30. 12. 2019 23:32

Wurst něco také pro nenové klienty:

"S novým rokem jsme pro Vás připravili od 1. ledna 2020 akční zvýšení věrnostního bonusu za fixaci prostředků na spořicím účtu na 3 měsíce o 0,7 %. K základní sazbě 0,5 % ročně tedy můžete přidat ještě bonus za fixaci 0,8 %. Celkem tak budete mít možnost své peníze zhodnotit úrokem 1,3 % p. a. Detaily Přehledu úrokových sazeb nalezete na internetové stránce:

https://www.wuestenrot.cz/dokumenty/uro ... e-produkty"

--lze využít na 3 měsíce a pak se uvidí. Naštve akorát ty, kteří mají sjednané méně výhodné fixace a kvůli této se jim to zas nevyplatí zrušit (fixace 3m ještě dnes sjednaná bude mít pouze 0,5+0,1.
vlaju
Diskutér

Odeslat příspěvekod noi2 1. 1. 2020 13:18

Trinity i v lednu drží individuální sazbu 1,79% při zůstatku 2 miliony. Dokonce i u jednoho účtu, kde jsem jim na to kývl, ale převedl jsem tam peníze z Creditas až včera. Dokud tam nebyl dostatek, ukazovalo to standardní sazbu, po připsání ale už 1,79% (takže jsem si nebyl jistý, jak to u něj bude).
noi2
Diskutér

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 3. 1. 2020 10:09

Psalo se tady už o 2 % v ING? https://www.ing.cz/files/konto/pravidla ... n-2020.pdf

Pravidla jsou tradičně dost komplikovaná. Jestli jsem to v rychlosti pochopil, každý měsíc lze poslat až 100 000, aby se to následně půl roku úročilo 2 %.

Akorát podmínkou je mít na ING kontu celkově víc než zůstatek k 31. prosinci 2019. Takže nic pro mě, protože jsem po skončení předchozí půlroční akce zrovna včera všechno přesunul jinam :-)
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod minarjo 3. 1. 2020 10:13

Ano, Marku, ve vlákně ING konto se o tom živě diskutuje od včera, od tohoto příspěvku směrem dále: viewtopic.php?p=12452989#p12452989
V podstatě obdoba loňské akce (s nutnou aktivací v IB), pro stávající klienty ale s nižší částkou do 100 tisíc měsíčně.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mimonik 3. 1. 2020 15:34

Hm, to je imho celkem nepouzitelny to ING, je to spis jako vtip.
Mimonik
Diskutér

Odeslat příspěvekod OnderCZ 3. 1. 2020 15:37

Tak pořád dostaneš víc než jinde.
OnderCZ
Diskutér

Odeslat příspěvekod iglooo 14. 1. 2020 16:04

Moneta při posledním snížení úroků na spořicích účtech:

"...Změna úrokové sazby na spořicích účtech je dána nedávným vývojem na trhu. Aktuálně se očekává, že úrokové sazby v budoucnu nejspíše klesnou..."

Hypoteční banka dnes ke zvýšení úroků hypoték:

"Hypoteční banka s ohledem na vzrůstající ceny na mezibankovním trhu zvyšuje úrokové sazby o 0,2 procentního bodu. ... Vzhledem k rostoucí ceně našich zdrojů jsme se rozhodli k navýšení úrokových sazeb u našich hypotečních úvěrů. Měly by tak nyní lépe zohledňovat současné tržní ceny. ..."

:-)
iglooo
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 14. 1. 2020 18:29

Úroky hypoték mají silnou vazbu na dlouhodobé úrokové sazby (typicky státních dluhopisů), úroky spořicích účtů na krátkodobé sazby (sazby ČNB a krátké mezibankovní), takže by to snadno mohlo být pravda zároveň obojí.

V prezentacích Monety pro investory ale jasně uváděli, že cílem bylo přitáhnout klienty a vklady s tím, že pak vyplácené úroky sníží, tj. sazba není nastavená na fixní marži pod PRIBOR a neklesá jen kvůli poklesu tržních sazeb: https://investors.moneta.cz/documents/1 ... ion-en.pdf strany 26 a 53.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 16. 1. 2020 20:03

Využíváte někdo SÚ FÉR spoření PLUS ve SBERBANK? Nějaké háčky mimo pásmového úročení?
IB je ke SÚ zdarma?
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bodyczech 16. 1. 2020 20:19

Já myslím, že bez háčků je i to pásmové úročení. Při dosažení každého pásma se úročí komplet celý zůstatek. Jediný háček byl (nevím jestli to trvá, mrkni do ceníku) odchozí platba z SÚ mimo banku za 5.- Proto se vyplatí? si zřídit rovnou i BU...

Jooo, a jejich Appku jsem si ani neinstaloval, mám pocit, že je taky zdarma, ale má to nějakou omezenou výši odchozích plateb nebo co, už si to moc nepamatuji. Ale IB je v cajku.
bodyczech
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 16. 1. 2020 21:05

Dík, již jsem sazebník prošel. BÚ MINI je k ničemu (také 5 Kč za odchozí transakci mimo banku v ČR), odchozí transakce z BÚ AKTIV a OPTIMAL jsou zadara, ale vedení AKTIV a OPTIMAL je zadara jen s podmínkami.

Mají horní hranici pro odchozí platby z IB?
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 16. 1. 2020 21:36

K Fér kontu ve variantě Mini není poskytovaná ani debetní karta, ke spořicímu účtu nepředstavuje žádnou výhodu a smysl si má zřizovat až vyšší varianty. U vyšších variant si stačí nastavit třeba 5 trvalých příkazů po koruně a podmínky pro vedení bez poplatku je tím splněno. Mobilní aplikace je naprosto zoufalá - vhodná je přinejlepším na kontrolu zůstatku, lze aktivovat pouze na jednom zařízení.

Služba Online Banking se přežít dá, ale osobně mi nevyhovuje zejména hardwarový RSA token, který nelze suplovat softwarově - tahání dalšího krámu s sebou je nanic. Limity pro odchozí platby se stanovují ve smlouvě, nicméně nedokážu říct, jestli třeba při sjednání online poskytují nějaký implicitní (IB mám ještě od dob Volksbank, limity mám dostatečné, resp. jsem neměl příležitost narazit na strop).
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod mate59 17. 1. 2020 00:02

Mám Fér spoř a Fér spoř.+kampaň a limity v IB nejsou omezené.
mate59
Diskutér

Odeslat příspěvekod meme1255 19. 1. 2020 21:22

Existuje na uložení peněz v řádu desítek tisíc (20-50) na 12 měsíců něco lepšího, než SÚ u Creditas na 1.6 %?
meme1255
Diskutér

Odeslat příspěvekod OnderCZ 19. 1. 2020 21:43

Wüstenrot.
OnderCZ
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka