Rozdíly ve spořících účtech

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 31. 3. 2020 16:44

Zase by si člověk měl něco nechat na nákup těch snad levných bytů, domů a pozemků pokud realitní bublina splaskne - https://www.novinky.cz/finance/clanek/s ... paign=null .

Dokážu si představit, že pokud stopnou klientům bank povinnost splácet (úroky v omezené regulované míře poběží), tak banky stopnou půjčování, a nebo ho natolik znevýhodní, že si na to šáhne jen omezená skupina lidí. Pak přijdou nějaké exekuce, dobrovolné dražby a prodeje.

Do toho navíc propouštění (už se děje byť asi ne v takové míře jako v USA), omezené finanční rezervy u lidí...
Funkční odkaz pro 5 GBP na Curve, -10% na provizi na krypto Binance,15 USD na Booking.com, Interactive Brokers a 20 EUR na Degiro (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evelista 31. 3. 2020 17:18

tak jsem dneska napumpoval ing.
evelista
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod redhaven 31. 3. 2020 17:46

ING jsou žebráci, že nemají okamžité platby, až dneska mě přistálo na účtech několik ....... a je mi to ohledně ING k prdu, vše zatím skončilo v Crédu, ta setinka procenta mě u Trinity nevytrhne. Bohužel se dá předpokládat chronická a dlouhá hospodářská nákaza, protože stejná je ta čínskou chřipkou, takže je možné, že reality regionálně spadnou i o více jak 50% ... "Do roka a do dne"
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod Aldapo 31. 3. 2020 21:02

A bude se to tedy týkat těch pozemků taky? Aby to nebyli jen byty a domy... . Poslední dny to nějak usnulo(aby to nedopadlo jako dneska Schillerka místo 15 měsíčně 25 jednorázovka a nazdar, snad aspoň odpustí na těch 6 měsíců soc+zdravku u OSVČ plošně). Nějaký ten hektar co za něj chtěj nyní velký voči nereálnejch 400-440tis by se za 200tis vcelku hodil. I otročit by na nich měl pro mě kdo.
Aldapo
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 31. 3. 2020 21:14

Dovolujeme si Vás informovat, že k 16. červnu 2020 vstupuje v účinnost pro klienty nová úroková sazba 0,65 % p.a. u produktu NEO účet pro osobní bankovnictví.
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lafayette16 3. 4. 2020 10:47

Airbank zatím drží podmínky 1,5% při 5 platbách kartou?
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 3. 4. 2020 11:24

Mám pocit, že ano (pro ty s zvýhodněním 0,2 %).
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod Dandík 3. 4. 2020 11:30

Hezký sešup u Creditas. A dosavadní klienti by se měli ozvat, návod v článku :) https://www.penize.cz/sporici-ucty/4144 ... s-a-richee
Dandík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MP007 3. 4. 2020 12:14

Já už Creditas vypráznil a je mi jedno, jestli je tam zobrazovaných 0,8 nebo hypotetických 1,1 %. Ať jdou do háje s takovým přístupem...
MP007
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 3. 4. 2020 12:17

Hypotetických je snad 1,6 %, ne?
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod HankaDu 3. 4. 2020 12:33

Tak už to vysvětlili. V Creditas loni změnili rámcovou smlouvu a můžou snižovat jednostranně hned, když to udělá i ČNB. Ovšem proč to ani v poledne klientům aspoň neoznámí, když ČNB snížila úrok v pondělí, nechápu. https://www.penize.cz/sporici-ucty/4144 ... s-a-richee
HankaDu
Návštěvník

Odeslat příspěvekod peliculiar 3. 4. 2020 12:48

Dandík píše:Hezký sešup u Creditas. A dosavadní klienti by se měli ozvat, návod v článku. :)

Nějak jsem tam žádný návod nenašel. Taky mi přijde nefér, že se ani neobtěžovali o tom dát vědět. Své prostředky už jsem přesunul do června na NEO účet a potom půjdou do Trinity a nebo Monetě, podle toho jaké budou mít úročení.

Byla to právě Banka Creditas, která v minulosti upozorňovala, že základní úrok nelze dosavadním klientům snadno snížit ze dne na den – narozdíl od bonusu. Spořicí účet je totiž (v jejím případě) takzvaným platebním účtem, u něhož je zhoršení podmínek obvykle potřeba oznámit klientům aspoň dva měsíce předem.

Mimochodem, když nemůže ze dne na den změnit základní sazbu, ale může snížit bonusovou, jak je možné, že bonusová zůstala a základní se snížila?
Creditas však od poloviny loňského září změnila znění Rámcové smlouvy. Nově stanoví, že i základní úrokovou sazbu může jednostranně změnit bez předchozího oznámení klientům, a to v závislosti na změně dvoutýdenní repo sazby vyhlašované ČNB. Klienti, kteří změnu smlouvy (avizovanou v červenci) neodmítli, na její podmínky automaticky přistoupili.

Pokud jde o bonus 0,5 %, Creditas v únoru – za zcela jiné situace na trhu – slíbila, že ho do konce června nezmění. Pro komplikované řešení formou bonusu se kdysi rozhodla právě proto, že ho mohla (na rozdíl od základní sazby) snadněji změnit ze dne na den. Bonus je jenom marketingovou akcí, na kterou se nevztahují přísná pravidla zákona a lze jej kdykoliv změnit nebo zrušit.

Ten článek je plný rozporů ...
peliculiar
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OnderCZ 3. 4. 2020 13:04

Ten článek je postupně doplňovaný, proto tam možná nějaké části nesedí. Ale vypadá to, že banka využila tak trochu co mohla.

Dobře, to stále chápu, i když měli předtím spoustu řečí, že tam jsou ty dva měsíce. Ale pořád se nedokážu vnitřně vypořádat s tím, že to nedokáží oznámit aspoň pár dní dopředu. Stejně jim ty peníze odtečou pryč tak i tak, ale aspoň by to bylo důstojnější a banka by si zachovala tvář.
OnderCZ
Diskutér

Odeslat příspěvekod HankaDu 3. 4. 2020 13:30

Jo, článek zaktualizovali o vyjádření banky. Základ je ale stejný: Základní sazbu nešlo dosavadním klientům změnit ze dne na den, bonusovou ano - říkala to loni právě Creditas. Proto je paradoxní, že teď snižujou základní místo bonusové. A ta aktualizace je v tom, že Creditas loni na podzim změnila VOP, nově prý může snížit jednostranně i tu základní sazbu ze dne na den, když reaguje na reposazbu ČNB.
HankaDu
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dandík 3. 4. 2020 13:34

To snížení úroků bych jim odpustil a dejme tomu i to, že sahají rovnou do tý základní sazby (na tyhle jejich loňské argumenty jako že teď zapomeneme: https://www.penize.cz/sporici-ucty/4096 ... komplikuji).

Ale co jim neodpustím, že ani v půl druhý odpoledne to nedokážou fér napsat klientům. Přitom ČNB snižovala úroky 15. a 27. 3., jestli se nepletu, takže Creditas měla dost času. Je to škoda, že se takhle chovají, není to poprvé a pro mne jsou právě takový "drobnosti" v přístupu ke klientům dost podstatný.
Dandík
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků