Rozdíly ve spořících účtech CZK (toto není obecná diskuze)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Fox21 24. 4. 2020 16:28

Ano, je to pásmové úročení. V případě, že překročíš 1mil., zobrazí se dvě úrokové sazby oddělené lomítkem.
Fox21
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 24. 4. 2020 16:33

Právě dorazil mail z ING:

V rámci nabídky „Chytřejší spoření“ úrokovou sazbu pro nové vklady do 100 000 Kč měsíčně snižujeme na 1 % p. a.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drummond 24. 4. 2020 19:29

Mufinmufi píše:Máte někdo Equabank MAX do plna? Nevypadá špatně pokud je úročených hůře jen těch prvních 500 tis. Kč. Přemýšlím jestli tam není nějaká další zrada.


Ano, při 2,5M tam lze vykřesat 1,25%
drummond
Diskutér

Odeslat příspěvekod DrumSession 4. 5. 2020 21:17

Najdou se nějaké další s.ú.?
1) Wust (od 1 Kč až do 1,5mil Kč, platí na 12M, smlouva z ledna 2020)(D+1)
Úrokové míry Kreditní: 1,70 % Kreditní mírou se úročí kreditní zůstatek vkladu na účtě.

2) MMB (od 1 Kč až do 1mil Kč)(okamžitá platba) 1,50 %
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pivinecek 5. 5. 2020 05:08

Ty mas lednovej Wurst jen do 1,5 mega? Ja mam neomezenou castku s urokem 1,7 % p.a.
pivinecek
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Lenka_2 5. 5. 2020 11:16

Pokles úroků na spořácích nejspíš zdaleka není u konce.
ČNB má podle člena bankovní rady O. Dědka stále prostor pro pokles repo sazby, a to až k úrovni technické nuly, a měla by jej využít.

Příští zasedání rady ČNB je 7.5.
Lenka_2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod tmx643 5. 5. 2020 12:04

Tak jde o to, kam budou chtít banky jít. Technická nula byla od roku 2012 do roku 2017. Jistě, tehdy celkově byly úroky výš, ale myslím, že procento někdo z marketingových důvodů nechá.
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod evelista 5. 5. 2020 13:13

pojdte mi vysvetit technickou nulu 0,05 kamaradi.
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Taki 5. 5. 2020 13:39

Koukam, ze sporak od wuestenrotu uz pouziva v reklame na netu monetiho kocoura :-D
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr._lukas 5. 5. 2020 14:03

dala67 píše:Alespoň ty spořící účty vidíte a můžete s nimi dělat transakce, ale já jej u monety založil a vidím prd, moneta si myslí že si z nich dělám (_!_) a já nemohu dělat převody :-(

Obrázek


Zavolal jsi na infolinku? Měl jsem to stejně, IB mi zrestartovali a teď to funguje.
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 5. 5. 2020 15:35

Wuestenrot - můžete mít 2 spořáky vedle sebe. Max. 1,5% = 0,5% základ + 0,7% bonus + 0,3% fixace z roční sazby (když si dáte kratší tak je za fixaci např. jen 0,15% za půl roku). Počkám co udělá ve čtvrtek ČNB a jak zareagují banky a pak bych tam asi peníze převedl. Strop je 1,5M na 1 spořák, s tím že cokoliv nad se úročí nevýhodnou sazbou.

V praxi mám obavu z toho, že ČNB zareaguje a Wuestenrot srazí bonusovou sazbu. Člověk zůstane se základem + fixací, ale 0,8% asi furt lepší jak 0-0,5%. Určitě se to ještě vyvrbí jinak a sazbu ve výsledku dost možná sníží ještě níže, s tím že vezmou bonus za fixaci pokud zamknuté prostředky člověk převede jinam. Tohle nemám nastudováno a obecně nemám rád tyhle větší počty různých mantinelů.
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bodyczech 5. 5. 2020 16:13

A není nově bonus za fixaci pro všechny kvartály stejný, tedy +0,3%?
bodyczech
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 5. 5. 2020 16:43

Měl by to být roční bonus, tzn. poměrně se bude údajně krátit (informace přímo z Wuestenrot). Tzn. 0,3% máš při roční fixaci.
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DrumSession 5. 5. 2020 17:06

pivinecek píše:Ty mas lednovej Wurst jen do 1,5 mega? Ja mam neomezenou castku s urokem 1,7 % p.a.

Můj zůstatek na s.ú. se pohybuje spíše v dolní části, takže to nesleduji tak bedlivě. Finance se musejí otáčet, mám zainvestované jinde s vyšším zhodnocením i rizikem.
Taki píše:Koukam, ze sporak od wuestenrotu uz pouziva v reklame na netu monetiho kocoura :-D

iIBjeMonetí
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bodyczech 5. 5. 2020 17:47

Mufinmufi píše:Měl by to být roční bonus, tzn. poměrně se bude údajně krátit (informace přímo z Wuestenrot). Tzn. 0,3% máš při roční fixaci.

Tak vyjádření úrokové míry je vždy roční, tedy p.a. Ovšem oproti minulosti je u Wurstu v aktuálním lístku pro každý kvartál shodná, tedy +0,3% p.a.... ;-)
bodyczech
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků